Şan Ökten Tesisleri kolej oluyor! İşte skandal gelişmeler

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Güneş gazetesi yazarı Haluk Kesim, Beşiktaş için maddi olduğu kadar manevi önemi de büyük olan Şan Ökten Tesisleri’nin özel bir koleje kiraya verilmesiyle ilgili olarak kaleme aldığı yazı;

Yıldırım Demirören döneminin en büyük sorunlarından ve muhalefetin her zaman üstünde önemle durduğu konu Fulya Projesiydi.

Aşçıoğlu firmasına verilen ve üzerine yapılan inşaattan alınan payın az olması en çok konuşulan konu oldu. Beşiktaş’ın geleceğinin ipotek altına alındığı söylemleri ve inşaat firmasına verilen haklar muhalefeti haklı konuma getiriyordu. Çünkü Beşiktaş kongre üyeleri ve Beşiktaş camiası gelecekleri olarak gördükleri Fulya’nın ellerinden bu şekilde gitmesine izin vermek istemiyordu.

Yıldırım Demirören yönetiminin ardından, Beşiktaş yönetime geçen Fikret Orman yönetimide, aynı şekilde bütün söylemlerinde “ yangın çıkmış eve” girdiklerini belirtmiş. Beşiktaş’ın geleceği olan Fulya’nın peşkeş çekildiğini, kazançlarının ipotek altına alındığını belirtmişti.

Fulya Projesi bitti. Fulya Davası bitmedi. Yan tarafında bulunan, Beşiktaş için manevi değeri olan “ Şan Ökten tesisleri” şu an için o bölgede Beşiktaş’ın elinde kalan bir değerdi. Eski yönetimden, ve şimdi başkan adayı olan Serdal Adalı, bu konuda Beşiktaş camiasına söz vermiş ve Şan Ökten tesislerini yeniden restore edeceğini belirtmişti.

Adalı’nın başkanlığa aday olması muhtemel olduğunda geçen haftalarda Fikret Orman yönetiminin yeni bir sözleşme yaptığı haberini aldık. Bu anlaşmanın konusu ve detaylarını araştırdığımızda karşımıza Şan Ökten tesisleri geldi.

FULYA KOLEJ OLUYOR.

Geçen hafta, Fikret Orman yönetimi, Şan Ökten tesislerini bir koleje on yıllığına 5.000.000 dolar’a kiralamış. Yani yıllık 500.000 dolar gibi sembolik ve komik bir rakama. Fulya projesinden kulübün çok büyük kayıplar yaşadığını anlatan yönetim maalesef daha kötü şartlarda Şan Ökten tesisleri gibi, maddi ve en önemlisi manevi değeri olan bir yeri on yıllığına çok komik bir rakama kiralamış.

SENEYE OKUL AÇILACAK.

İlgili koleji aradığımızda ve Fulya’da okullarının olup olmayacağını sorduğumuzda. Fulya tesislerinin oraya okul yapacaklarını, seneye orada faaliyete geçeceklerini belirttiler. Projelerinin hazır olduğunu, çocuğumuzu bir sonraki sene alabileceklerini belirttiler. Burada açıklamam gerekir, kendilerini arayıp Fulya’da yaşadığımı ve çocuğumu okullarına vereceğimi iletmiştim.

Şimdi soruyoruz;

Adalının bu tesileri restore ettireceğini biliyordunuz. Yangından mal kaçırır gibi neden sözleşme yaptınız ?

Sözleşme maddelerinde tazminat hükmü nedir ?

Beşiktaş adına bu kadar değerli bir yeri neden bu kadar komik bir rakama kiraladınız ?

Bir okula tesisleri verdiğinizde bir daha geri alamayacağınızı bilmiyormusunuz ?

Seçim sürecinde neden tazminat maddeli sözleşmeler imzalıyorsunuz ?

Ve en önemlisi, Orman yönetimi bu seçimlere kaybetmek için mi giriyor. Çünkü iki aya kalmaz ötelenmiş tüm borçlar ortaya çıkacak.

ŞAN ÖKTEN İLE İLGİLİ HABERLER

 

Şan Ökten olayı nedir ?

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: