Spor HaberleriAşçıoğlu ConstructionBJK HaberleriFulya Davası

Başkanlar, Yönetimler Değişti, Şan Ökten Tesisleri’nin Kaderi Değişmedi

Beşiktaş için kamp yeri bakmaya gittiği seyahatte yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Şan Ökten, vefatının 33. yılında anıldı.

Ancak Şan Ökten’in isminin verildiği Fulya’daki tesislerin içler acısı hali aradan geçen uzun yıllara rağmen hala değişmedi.

Fulya Sözleşmesine göre müteahhit firma Aşçıoğlu İnşaat Fulya Şan Ökten Tesisleri’ni yenilemek zorunda. Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu başkanı Yaşar Aşçıoğlu, 2.5 milyon dolar harcayarak tesisleri yenileyeceğini ancak ismini “Aşçıoğlu-Şan Ökten Tesisleri” yapacağını açıklamış ve Beşiktaş camiasında yer yerinden oynamıştı.

İçişleri Bakanlığı Raporlarına göre kulüp ve inşaat şirketi arasında 2007’de imzalanan protokole göre Aşçıoğlu’na tesislerin isim hakkının verildiği ortaya çıkmıştı. Fakat dönemin Beşiktaş yönetimi bunu siyah beyazlı camiadan gizlemişti.

Beşiktaş şehidi Şan Ökten’in isminin önüne, Beşiktaş’la hiçbir alakası olmayan inşaat şirketi isminin getirileceğinin açıklamasına siyah beyazlı camia o dönem büyük tepki gösterdi.

Camianın tepkileri sonrası ise Aşçıoğlu daha da skandal bir açıklama yaparak “Bu hizmeti siz verin, tesislere sizin adınız verilsin. Kulüple anlaşılırsa protokolü devretmeye hazırım” demişti.

Yıldırım Demirören döneminde yenilenmeyen Fulya Şan Ökten Tesisleri, Fikret Orman döneminde ise yıkıldı ve harabe haline getirildi. Yeni Başkan Ahmet Nur Çebi de diğer başkanlar gibi geçen yaklaşık 10 aylık süreçte bu konuda hiçbir adım atmadı.

Fulya Tesislerinin ismi 1989’da alınan Genel Kurul kararıyla değiştirildi ve Şan Ökten’in ismi verildi. Aradan geçen uzun yıllar sonra ise tesisler hala harabe halde.

NationalTurk Haber

Mevcut yönetimin, Şan Ökten’in vefat yıldönümüyle ilgili paylaştığı şu mesaj ise yüzlerde acı bir tebessüm yarattı;

“Vefatının ardından Şan Ökten ismi Fulya’da bulunan tesislerimize verildi. Fulya Şan Ökten Kamp Tesisleri, uzun yıllar kulübümüze hizmet etti. Beşiktaşlı çocuklar, uzun yıllar bu tesislerde, Şan Ökten’in de katkılarıyla oluşan Beşiktaş kültürünü öğrendiler. Beşiktaşımıza hizmet ederken yaşamını yitiren, asla unutulmayacak bir isim olarak tarihimizde yer alan Şan Ökten’i vefatının 33. yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyoruz.”

ŞAN ÖKTEN İLE İLGİLİ HABERLER

 

Şan Ökten olayı nedir ?

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu