Fikret Orman: İbra etmezsiniz, bir şey vardır, gidersiniz mahkemeye, mahkemeye gidildi mi, gidilmedi. Neden ibra edilmedi o zaman?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş JK 2021 yılı 3. olağan Divan Kurulu toplantısında kürsüde açıklamalarda bulundu.

Hakkındaki iddialara yanıt veren Orman, Ljajic transferi eleştirilerine yanıt verirken “Ljajic ilk sene iyi oynadı.

Biz de bonservisini aldık. Ghezzal geçen seneki gibi oynuyor mu? Hayır. Şimdi yönetim yanlış mı yapmış oldu?” ifadelerini kullandı.

İki seneyi geçtik. Ben böyle konuşma yaparken heyecanlanmam ama zaman geçince heyecanlandım. Ben ilk defa eski bir başkanın gelip burada kendini ifade etmek durumunda kaldığını görüyorum. Hatırladığım kadarıyla daha önce olmadı. Sayın Başkan Çebi geçen toplantıda benden bahsetmediğini söyledi ama saydım 35 kez benim adımı geçirmiş. Çocuklarım ‘Baba TT oldun’ dediği için konuşmaya karar verdim.

“BU ALGIDAN ÇOK ÇEKTİM”

Buraya gelmeden önce “hesap soracak” tarzı şeyler ve alakam olmayan röportajlar gördüm. Ben 40 seneye yakın, 38 senedir kongre, 18 senedir de divan kurulu üyesiyim. Ben yaptığım konuşmalarda Beşiktaşlıyız, divan kurulundayız bilincinde oldum. Beşiktaş’a yakışmayacak üsluba hiçbir divan kurulu üyesinin müsaade etmeyeceğini, benim de böyle bir niyette olmadığımı belirtmek isterim. Bana yaptılar ama ben yapmam. Ben kimseye parayla küfür ettirmem. Ben bu algıdan çok çektim, bu yönetim çekmesin. Kim bu muhalefet açıklayın, hepimiz bilelim, mücadele edelim.

İbra etmemek ne demektir? İbra etmezsiniz, bir şey vardır, gidersiniz mahkemeye. Mahkemeye gidildi mi, gidilmedi. Neden ibra edilmedi o zaman? Benim itibarımla oynamanın kimseye kazandıracağı bir şey yoktur. Büyüklerimizden böyle görmedik.

“GHEZZAL GEÇEN SENEKİ GİBİ OYNUYOR MU?”

Şimdi krediler alındı. Onların hepsinde ne uğraşmalarımız var. Menajerlere ödemeler yaptırmışım. Bırakın menajeri bir kişiye 100 lira ödeme yapmadım. Ben para bulma tarafındaydım. Hangi menajere ödeme yaptırmışım? Ljajic ilk sene iyi oynadı. Biz de bonservisini aldık. Ghezzal geçen seneki gibi oynuyor mu? Hayır. Şimdi yönetim yanlış mı yapmış oldu?

Biz kendi dönemimizde ne yaptıysak Beşiktaş için yaptık. Şu anki yönetimin yaptığı gibi. Bugün borçların bu düzeyde olmasına benim katkım var, TL’ye çevirttim borçları.

Fikret Orman, konuşmalarını şöyle noktaladı:  Şan Ökten Tesisleri öyle duruyor. Onu bir yapalım. Kulübe yük olmadan onu yapalım.

“Biz ilk geldiğimizde 50 bin, 60 bin forma satılıyordu. 500 bin, 600 bine çıktı. Pandemi dönemi, kıtlık enerjisinden bir çıkalım. Herkesin durumu aynı. Öyle oldu böyle oldu bir kenara bırakalım. Marka değerimizi etkiliyor. Sponsorlukların önü kesiliyor. Beşiktaş’ın 2 kulesi var. Üstüne ben kartal yapmak istemiştim. Anıtlar kurulundan izin almak lazım. Sayın başkan da istemişti. Başvurusunu yaptıralım. Onun üstüne 2 kartal yaptıralım. Bir de Şan Ökten Tesisleri öyle duruyor. Onu bir yapalım. (TEVFİK YAMANTÜRK’E DÖNEREK) Kulübe yük olmadan onu yapalım. Biz de destek olalım. Elimizden geleni yapalım. Akşam bir maçımız var. İnşallah güzel bir maç olur. Bu maçtan sonra rahatlıyoruz. Ligin başındayız. Takılmayalım. Önümüzde yürüyecek çok yol var. Tüm camiaya başarılar diliyorum.”

Eski başkan adayı ve divan kurulu üyesi Hürser Tekinoktay “Fikret Orman’ın böyle bir kararı almış olması BJK’a karşı önemli bir sorumluluk ve tarihle yüzleşme fırsatıdır.
Şimdi bu sorulara cevap versin diye sorduğu sorulara cevap vermedi.

Hürser Tekinoktay ne sormuştu:

Sayın Başkan Fikret Orman,

1- Ahmet Nur Çebi’nin altında Fikret Orman’ın imzası var dediği [o günün kuruyla300 bin USD]‘KIRTASİYE TİPİ’ çatı faturası, nedir?

Çatıyı milyonlarca € ödeyerek yabancı bir firmaya yaptırmamış mıydık.

Çatının nesini, neden kime danıştınız ?

2- Ali Naibi’ye ödendiği iddia edilen çift primler nedir ?

Ödendiyse, kimlere neden ve ne için ödenmiştir ?

Sahadaki futbolcunun emeği üzerinden sivil birilerine çifter çifter prim ödendiği dünyanın neresinde görülmüştür ?

3-FULYA DAVASI sürerken tahkim kurulduğundan haberiniz var mı?

Heyet başkanının lehimize oy kullandığı yerde bizi temsil eden kişi neden aleyhimize oy kullanmıştır?

Bu kişi kimdir ?
TESPİT DAVASI açılacağı yerde, TAHKİM HEYETİNİ kim kurmuştur ?

ŞAN ÖKTEN tesisi nerdedir ?

4-KPMG Raporlarına kötü örnek olan Ernst Young raporları nerede, kimin elinde?

Genel Sekreterin divan kurullarında müteakip seferler bahsetmiş olduğu ‘Kağıthane’deki daireler’ nerede?

5-Döneminizde Divan Başkanı yapılan Tevfik Yamantürk’ün;

Değerli büyüğümüz olan rahmetli babanızın da kadim dostu ‘Ebedi Başkan’ Süleyman Abi için dediklerini biliyor muydunuz?

Bilmiyorsanız ve yeni öğrendiyseniz,
lütfen istifasını istermisiniz.

Fikret Orman geliyorum dedi, Hürser Tekinoktay belgeleri paylaştı ve ‘ŞAH’ dedi !

ŞAN ÖKTEN İLE İLGİLİ HABERLER

Şan Ökten olayı nedir ?

 

Paylaş.
%d blogcu bunu beğendi: