Currently set to Index
Currently set to Follow

Sergen Yalçın: Yönetim Sorumluluğu Benim Üzerime Bırakıyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

1-0’lık Gençlerbirliği yenilgisiyle ligde 4 maçta 4 puanda kalan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın transfer konusunda yönetime eleştirilerde bulundu.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, “Transfer sorularını transferi yapanlara soracaksınız. Onlar daha güzel cevap verirler o sorulara. Ben çok cevap vermek istemiyorum” dedi.

Transferi yönetimin mi kendisinin mi yaptığı şeklindeki bir soruya Sergen Yalçın, “Yönetimden ‘hocamızın istediği oyuncuları alıyoruz’ diyerek sorumluluk benim üstüme bırakılıyor. Arada benim istediklerim de var. Benim istediklerimi aldıklarını söylemek doğru olmaz.” yanıtını verdi.

Balotelli konusuna da değinen Yalçın şunları söyledi:

“Transferle ilgili çok bilgi sahibi değilim. Transfer listemizde Balotelli hiçbir zaman olmadı. Evde otururken Balotelli Beşiktaş’ta haberi gördüm. Haber önce sosyal medyaya sonra televizyona verilmiş, en son ben duydum. Başkan, Erdal abi ‘Balotelli’ye ne diyorsun’ diye sordular. Daha net ve sorunsuz santrafor almalıyız dedim, hayır demedim. ‘Yüksek maliyeti olan, oyunda ve oyun dışında problemli bir oyuncu. Bu sorumluluğu almak istemiyorum. Bunun hesabını sorarlar. Siz alıyorsanız bu sorumluluğu alın’ dedim. O da hocamız istemiyor şeklinde bana mal edildi. Başkan da oyuncu alabilir. Ben veto etmedim. Hoca istemiyor o yüzden almadık gibi lanse edildi. Çok oyuncu geliyormuş da ben veto ediyormuşum gibi haberler çıktı.”

Gürsoy Yalçın 7 Yıldır Ekibimde Çalışıyor

Kardeşi Gürsoy Yalçın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yalçın, “Gürsoy benim ekibimde 7 senedir çalışan bir hoca. Transferlerle alakası yok. Hiçbir oyuncu aldırmadı, söylemedi. Gelecek vaat eden birkaç oyuncu söylendi, onları da almadık. Gürsoy’un transferlerle alakası yok. O benim ekibimde çalışan bir hoca. Bunu basına servis ediyorlar, bu bizi üzüyor.” dedi.

Sorumluluk almaktan kaçınmadığını ancak her şeyin de sorumlusu olmadığını söyleyen Yalçın şunları aktardı:

“Ben üzerime almam gerekeni alırım. Başkaları da üzerine sorumluluğu alsınlar. Takımdan, antrenmandan sorumluyum. Bütün olaylar benim üzerime geldiği için camiayı korumak, oyuncuları korumak adına bir şey söyleyemiyorum. Kötü oyunun ve skorun sorumlusu benim ama her şeyin sorumlusu ben değilim. Birçok şeyi televizyondan öğreniyorum. Bu da beni üzüyor. Her şeyi ben yapıyormuşum gibi hava oluşturuluyor ama tutup da bunu konuşamıyorum. Bazı şeyleri doğru söyleyelim doğru konuşalım. İşimi yapmaya çalışırken bunlarla uğraşıyorum ve demoralize oluyorum. Ben sorumluluk alırım ama lütfen doğru şeyleri konuşalım. Başka şeyler, olmayan şeyler konuşuluyor. Oyuncu alma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Kim istemez çok üst düzey oyuncular almayı. Biz de isteriz iki sene önceki gibi 90-100 milyon avroluk takım kuralım. Kendi ekonomimize uygun oyuncuları ancak alabiliyoruz. Bunları benim açıklamam da yanlış. Ekonomimize göre bu kadarını yapabiliyoruz. Transferin sonunda kimi alabiliriz, bilmiyorum. Şartlar uygunsa belki bir tane daha oyuncu alabiliriz.”

Share.

Leave A Reply