BeşiktaşHaberHasan AratYıldırım Demirören

Hasan Arat, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Ethem Sancak’ın maç keyfi

Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören, Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Ferit Şahenk'in davetiyle Beşiktaş'ın Wolfsburg ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçını seyretmek üzere Almanya'ya gittiler.

Geziyi kaleme alan Sabah gazetesi yazarı Şelale Kadak, bu buluşmanın izlenimleri şöyle anlatıyor;

F.Bahçeli ve G.Saraylı onlarca işadamı ve gazeteciyi görmesem gezinin sadece Beşiktaş’ın Wolfsburg ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçını seyretmek için düzenlendiğini düşünebilirim.

Ama öyle değil. Berlin’deyiz. Aralarında işadamlarının ve gazetecilerin olduğu yaklaşık 140 kişiyle birlikte Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk’in daveti üzerine önceki gün Almanya’ya geldik. Kimler yok ki!

Ramsey’in patronu Remzi Gür, İstinye Park’ta Şahenk’in ortakları Orjin Grubu’ndan Zafer Yıldırım ve Zafer Kurşun, Atasay Kuyumculuk’un sahibi Cihan Kamer, Hasan Arat (Arat Tekstil), Ayhan Bermek (Tekofaks), Levent Kızıl (Futbol Federasyonu Başkan Vekili), Serdar Bilgili, Ethem Sancak, Hamdi Akın (Akfen), Sani Şener (TAV), Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Mehmet Ali Aydınlar (Acıbadem Hastaneleri) ve Çalık Grubu Başkanı Ahmet Çalık ile CEO Berat Albayrak ve Medya Grup Başkanı

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Serhat Albayrak gözüme ilk çarpan işadamları.

Futbol dünyasına çok yakın olmayan ben, önce grupta kim Beşiktaşlı diye yokluyorum. Daha yoklamanın başında, F.Bahçeli Cihan Kamer kapıdan beliriyor ve “Demek Beşiktaş maçına siz de geliyorsunuz” sözüm üzerine, espriyle karışık “Ben maça gitmiyorum. Ferit Şahenk’in davetine katılıyorum” diyerek gülümsüyor. Kamer yalnız değil, grupta bir sürü F.Bahçeli ve G.Saraylı var. Ama Serdar Bilgili ve Hasan Arat gibi sıkı Beşiktaşlıların sesinin gür çıkcağını biliyoruz. Üstelik düşünün ki Serdar Bilgili başkanlığı bıraktıktan beri 5 yıldır hiçbir Beşiktaş maçına gitmiyor.

Serdar Bilgili de “Ferit Şahenk için geldim” diyor.

Berlin’e geldiğimiz gün akşam yemeği veren Şahenk’in masasına uğruyorum ve “Niye böyle bir gezi düzenlediniz? Bakınca etrafa, birbirinden çok farklı işadamı profilleri görüyorum. Herkes gelmiş görünüyor” diyorum. Şahenk gülümsüyor ve “Şelale bu geziyi ne Volkswagen’in merkezi Autostadt için ne de Beşiktaş için düzenledim” diyor ve devam ediyor:

Ethem Sancak ve Fikret Orman Katar Savunma Bakanı ile “Beşiktaş’ın globalleşmesi” için görüştü

“Bu geziyi yapmak istedim çünkü bir köşeye çekilip durunca hiçbir şey olmuyor. Kimse seninle konuşmayınca yani. Bak işte herkes bir araya gelebiliyor ve çok da iyi oluyor. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Herkesin birbiriyle kaynaşması güzel.”

Bir ara Remzi Gür’e niye bu seyahate katıldığını soruyorum. Gülüyor. Tuttuğu takımın ön planda olmasını istemiyor. Söze Ayhan Bermek giriyor ve “Herkesin de böyle bir buluşmaya ihtiyacı varmış” diyor. Ethem Sancak da, “Geleneklerine çok bağlı” diyerek konuyu bağlıyor.

Hasan Arat Katarlı Nasser Al-Khelaifi ile resim paylaştı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu