Spor HaberleriPolitika HaberleriYıldırım Demirören

Yıldırım Demirören: Bu dönem seçilmemiz çok önemli bir virajdı

Beşiktaş’ta başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören ilk konuşmasında Beşiktaş’ın çok önemli bir virajı geçtiğini ifade etti.

Beşiktaş’ta başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören ilk konuşmasını yaptı. Yıldırım Demirören “Beşiktaş Kulübü bu seçimle tarihinde önemli bir virajı geçti” ifadesini kullandı.

Yıldırım Demirören: Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz’e teşekkür ederim

Öncelikle teşekkürlerini sunan Demirören “Ben öncelikle mali ve genel kurulda kongrenin seviyesini yükselten başkan Uluç Gürkan’a, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz’e ve Emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. “Beşiktaş camiası birleştiği sürece önümüzde kimse duramaz” açıklamasını yapan Yıldırım Demirören “Yeniden güven tazeledik. Tek bir görevimiz kaldı. Seçilen başkanın altında birleşmek. Herkesi davet ediyoruz” dedi.

Yıldırım Demirören 10 yıl sonra Fulya davasına müdahil olmak istedi! Haberi yokmuş!

YILDIRIM DEMİRÖREN’İN BEŞİKTAŞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VİRAJDI DEDİĞİ YENİ YÖNETİM KURULU

Beşiktaş’ın yeni yönetim kurulu ve özgeçmişleri şöyle:

METİN KEÇELİ: 1949’da Rize’de doğan Metin Keçeli, Işık Lisesi’nin ardından İTÜ Maden Fakültesi’ni bitirdi. İsveç’te master eğitimini tamamlayan Keçeli, 1979 senesinde 30 yaşındayken Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde yöneticilik yaptı ve kulüpte en uzun süre yöneticilik yapan isimlerden birisi oldu. Keçeli,
evli ve iki çocuk babası.

ERDOĞAN TOPRAK: 10 Aralık 1961 tarihinde Zeytinli’de dünyaya gelen Erdoğan Toprak; ilk, orta ve lise eğitiminden sonra Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 1983 yılında serbest ticaret ile iş hayatına atılarak kurduğu birçok şirketin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Beşiktaşlı Genç İşadamları Derneği (BEGİAD) kuruculuğu yaptı. 1995-2002 yılları arasında İstanbul milletvekilliği yapan Erdoğan Toprak, 57. hükümet döneminde spordan sorumlu Devlet Bakanı olarak kabinede görev aldı.

NationalTurk Haber

ERTUNÇ SOĞANCIOĞLU: 1959 Manisa-Akhisar doğumlu. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye mezunu. 2004 Mayıs-2007 Ocak tarihleri arasında BJK ve Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. İcra Kurulu Üyesi görevinde bulunan Soğancıoğlu, Doğan Yayın Holding şirketlerinden Doğan Factoring Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Müfettişlik Daire Başkanlığı ve ticari krediler koordinatörlüğü de yapan Soğancıoğlu, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Yönetim Kurulu üyesidir.

FAHRETTİN CUROĞLU: 1941 doğumlu olan Fahrettin Curoğlu, 1998-2000 yıllar arasında Beşiktaş Kulübü’nde asbaşkanlık görevini yürüttü. Türkiye Futbol Adamları Derneği Asbaşkanı olan Curoğlu, Şeker Yatırım A.Ş Genel Müdür Başdanışmanı olarak görev yapmaktadır.

METE DÜREN: 1963 yılında İstanbul’da doğan Mete Düren, İstanbul Alman Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1997’de Genel Cerrahi Doçenti olan Düren, 2003’de ise Genel Cerrahi Profesörü oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesin Genel Cerrahi Anabilim Dalı Endokrin Cerrahi Servisi’nde görev yapmaktadır.

ORHAN SAKA: 1949’da Çankırı’da doğan Orhan Saka, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Karabük Gençlik’te futbol oynamaya başlayan Saka, Okmeydanı, Sakarya Esnafspor ve Dikilitaş’ta futbol oynadı. Bu kulüplerde yöneticilik ve başkanlık da yapan Orhan Saka, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığında bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan Saka, 1992-2000 yılları arasında Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyeliği, 2000-2004 yılları arasında ise TFF Başkanvekilliği yaptı.

CENGİZ ZÜLFİKAROĞLU: 10 Ağustos 1962’de İstanbul’da doğan Cengiz Zülfikaroğlu, Üsküdar Lisesi’nden mezun oldu. Ticaretle uğraşan Zülfikaroğlu, Türkiye Futbol Adamları Derneği üyesi ve Üsküdar Beşiktaşlılar Derneği Başkanıdır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

SİNAN VARDAR: 1949 İstanbul doğumlu olan Sinan Vardar, turizm şirketlerinden Jolly Tur’un Onursal Başkanlığını yapıyor. Çeşitli spor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık yapan Vardar, birçok üst düzey turizm firmasında da görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

MEHMET SOYSAL: 1964 tarihinde Elazığ’da doğan Mehmet Soysal, kamu yönetimi ve sinema-televizyon eğitimi aldı. Preston Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi eğitimine devam eden Soysal, 1983 yılında Türkiye Gazetesi’nde başladığı meslek hayatını 1992 yılından itibaren TGRT TV’de sürdürdü. TGRT ve TGRT Haber’de Genel Yayın Yönetmenliğini sürdüren Mehmet Soysal, 3 ayrı kitap yazdı ve çeşitli belgeseller hazırladı.

AHMET AKPINAR: 1958’de İskenderun’da doğan Ahmet Akpınar, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. TFF’de 2006-2008 yıllarında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanvekilliği görevini yapan Akpınar, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreterliği’nin yanı sıra Voleybol Federasyonu Hukuk Kurulu’nda ve Su Topu Federasyonu Disiplin Kurulu’nda görev yapmaktadır.

HAKAN AKSOY: 1966 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Tekstilci. Bekar ve iki çocuk babası.

ŞEREF YALÇIN: 1966 Elazığ doğumlu. İsviçre Lozan’da Ecole Lemaina’da Fransızca ve iş idaresi üzerine eğitim gördü. Amerika’da Montclair State University, New Jersey’de (ABD) öğrenimini tamamladı. 2010 Ocak ayından itibaren My Metal Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

NECİP SEVER: 1961’de Balıkesir’de doğan Necip Sever, Genç Beşiktaşlılar Derneği’nde yöneticilik yapmış, Siyah-Beyaz Derneği’nin de kuruculuğunda rol oynamıştır. Sever, bu dernekte onursal başkandır.

SERDAL ADALI: 1964 Adana doğumlu olan Serdal Adalı, 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding’i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır. Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır

EMİN ÖNAL: 1975 doğumlu olan Emin Önal, 1998-2000 yıllarındaki yönetimde Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Serdar Bilgili döneminde üst üste iki dönem futbol şubesinde görev alan Önal, 100. yılda Yıldırım Demirören’in başkanlığını yaptığı transfer komitesinde görev yaptı.

ENGİN BALTACI: 1953 İstanbul doğumlu olan Engin Baltacı, 31 yıllık askerliğini yurdun birçok yerinde kıta komutanı, askeri hakim, askeri savcı, DGM Cumhuriyet Savcısı olarak yaptıktan sonra emekli oldu. İstanbul’da serbest avukatlık yapıyor.

ALAADDİN AYKAÇ: 1975 tarihinde İstanbul’da doğan Alaaddin Aykaç yüksek öğrenimini uluslararası deniz işletmeciliği üzerine yaptı. Palmali Şirketler Grubu’nda Başkan Yardımcısı ve üst düzey yöneticiliğin yanı sıra grup ortaklığı olan değişik şirketlerde yönetim kurulu üyesi görevlerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Aykaç, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

DOĞAN KÜÇÜKEMRE: 1963 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Doğan Küçükemre, uzun yıllar bilişim sektöründe profesyonel yöneticilikler yapmış olup 1995 yılında kendi şirketlerini kurmuştur. Bilişim, turizm, inşaat sektörlerinde çalışan Küçükemre, ayrıca yarış atı yetiştiriciliği ile ilgilenmektedir.

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı Türkiye’nin gündeminde

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu