BeşiktaşHasan AratNeler Oluyor ?Spor Haberleri
Trend

Seba ailesi: “Süleyman Seba’nın “bir oyum var” sözü Hasan Arat tarafından boşa düşürüldü!”

Süleyman Seba''nın eski ekibinden ve Seba ailesinin fertlerinden olan Beşiktaşlı Gökay Yıldırım Beşiktaş''ın onusal başkanı Süleyman Seba ve Hasan Arat arasındaki bilinmeyenleri açıkladı.

Gökay Yıldırım’ın Hasan Arat ve Süleyman Seba ile ilgili açıklamaları şöyle oldu:

Değerli Beşiktaşlılar ;

Bir süredir yoğunluğum nedeniyle yazamadığım
“Bir oyum var o da Hasan’a.” söylemi ve 2000 yılındaki seçimin kaybediliş sürecini Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın bizzat “AİLE’sine” anlattığı ve sizlere anlatılmamış detaylarıyla paylaşmak istiyorum.

Seba ailesi: "Süleyman Seba'nın "bir oyum var" sözü Hasan Arat tarafından boşa düşürüldü!"

Değerli dostlar ;

Öncelikle şunu belirteyim, geçmişte yaşanmış bitmiş bir olayı tekrar gündeme taşımaktaki amaç, Beşiktaş’ın tarihine konunun eksiksiz ve doğru bir şekilde geçmesini sağlamaktan ve biz de kalmadan sizleri de aydınlatmaktan ibarettir.

Birkaç gün önce uğruladığımız misafirimiz olan aile büyüklerimizle aldığımız ortak kararla paylaştığımızı da bilmenizi hassaten rica ederim…

O zaman başlayalım,

Süleyman Seba “çok iyi gidiyor ama şimdilik.”

Süleyman Seba veda konuşması sonrası Kurban bayramını köyü Soğuksu da geçiriyordu, biz de kendisini ziyaret ettiğimizde büyük bir merakla, Hasan bey ile çalışmalarınız nasıl gidiyor diye sorduk,
O da, çok iyi gidiyor ama şimdilik ! diye cevapladı.

NationalTurk Haber

İşte o “Şimdilik” şerhinin ne kadar anlamlı olduğunu yazının devamında çok daha iyi bir şekilde anlatmış, anlamış olacağız..!

Biz de onu o gergin ortamdan uzak, biraz daha huzurlu ve umutlu görmenin mutluluğuyla yanından ayrıldık.
Seçim günü oylar kullanıldı ama maalesef sonuç hiçte umduğumuz gibi olmadı.

Çok üzülmüştük.
Süleyman Seba’nın desteğine rağmen nasıl kaybedilir aklımız almıyordu !

Hayat devam ediyor,su gibi akıp gidiyordu.
Bir moral yemeği tertipleyip amcamızı ve onun sevdiği bazı akrabalarını da davet etmeyi planladık ve onunla da teyitleştik.

O gün geldi çattı.
Geldi ve masaya otururken
“Bu akşam AİLEMLE birlikte olmaya geldim. Beşiktaş konuşmak istemiyorum…” dedi.

Süleyman Seba Bir Oyum Var Hasan Arat gerçeği

Mesaj çok netti..!

O kötü günlere dönmek istemiyordu.
Uzun zamandır görüşemediği akrabalarıyla hal hatır ettikten sonra eşimin ablası Beyhan Seba söz aldı ve “Amcacım, siz Beşiktaş için neler neler yaptınız. Tahta sandalyeli kongrelerden plazalara taşıdınız kulübü.
Ne şampiyonluklar, kupalar kazandırdınız diye devam ederken başı önünde tevazuyla dinledi ve ellerini iki yana kaldırıp söz alarak,

“BEN ve ARKADAŞLARIM NE YAPTIYSAK BEŞİKTAŞ SAYESİNDE YAPTIK. BEŞİKTAŞ VARSA BİZ VARIZ. ÖNCE BEŞİKTAŞ…” dedi.

Ders almanın yeri ve zamanı yoktu.

Derin bir sessizlik hakimdi ve bekliyorduk..!

“Amca neden kaybettik ?”

Daha sonra evde ki gençlere takılıp şakalaşarak hem biraz neşelendi hem de ortamı yumuşattı.
Biz de rahatlamıştık ki yine iyi bir Beşiktaşlı olan Erdal abimiz bunu fırsat bilerek o soruyu sordu.

“Amca neden kaybettik ?”

Etrafı bir süzdü ve aşağıdaki sözleri bir çırpıda söyledi :

“Kardeşim, ben onu çok güzel bir şekilde seçime hazırlıyordum fakat adam benden gizli benim hiç tasvip etmediğim kişi ve gruplarla oy pazarlığına girmiş.Bunu öğrenince ben de tüm desteğimi çektim..!”

Hepimiz yerimize adeta mıhlanmış, ne diyeceğimizi şaşırmıştık.
Gözleri yine o günlere gitmiş ve yine öfkelenmişti.Belli ki unutamıyor ve kabullenemiyordu ama herkesle paylaşabileceği bir durum da değildi. O çok itibarlı ve güçlü olan Süleyman Seba’ya inanılmamıştı !

Biz böyle bir açıklama ile karşılaşabileceğimizi kırk yıl düşünsek aklımızın ucundan bile geçiremezdik.Şok’a girmek tam da buydu işte.

Neticesinde tansiyon hastalığı da olan bir insanın daha fazla üzülmesin diye ne o akşam ne de başka hiçbir yerde bir daha da konunun üstüne gitmedik.

“Kaybeden Beşiktaş’ın ta kendisiydi.”

Aslında kaybedilen bir seçim değildi. Kaybeden de ne Süleyman Seba ne de Hasan Arat’tı.
Çünkü asıl kaybeden Beşiktaş’ın ta kendisiydi.

Neden mi ?

Bakın o zamanları yaşayan dost ve büyüklerimizin de çok iyi bildiği üzere Süleyman Seba’nın en son yapmak istediği iki şey vardı.

Kendi ifadesiyle dediği gibi,öncelikle meşhur FULYA arazisi başta olmak üzere yönetici arkadaşlarıyla kazandırdıkları tüm mal varlığını bir VAKIF kurup, onun çatısı altında toplamak diğeri de BEŞİKTAŞ ÜNİVERSİTESİ kurmaktı…

Onun son dönemlerinde koparılan bir sürü kıyametin temelinde yatan yegane konu bu büyük mal varlığı ve eğer ki SEBA bu Vakıfı kurarsa kendilerinin söz sahibi olmayacaklarını bilmeleriydi. Bunu bir şekilde engellemeliydiler ve başardılar ne yazık ki !

Süleyman Seba'nın "bir oyum var" sözü Hasan Arat tarafından boşa düşürüldü

Süleyman Seba’nın “bir oyum var” sözü Hasan Arat tarafından boşa düşürüldü

Gelelim sadede ;

Evet gördüğünüz üzere
“Bir oyum var o da Hasan’a…” sözü bizzat Hasan Arat tarafından boşa düşürülmüştü ama bunu kendisi hiçbir zaman bunu dile getirmedi. İşine gelen o propagandalık afişe sözü kendisine 23 yıldır sermaye yapıp hep beklenilen (bekleyenler için) insanı sundu bu camiaya.

Doğal olarak sporcu kimliği olan efsane Süleyman Seba’nın işaret etmiş(!) olduğu kişinin de kısa bir süreli de olsa forma giydiği Beşiktaş’ta yöneticilik yapıp aynı yolda yürümek istemesi hoş ve güzel bir olaydı ama o kişi bunu iş adamı kimliği ile yapmaya kalkınca beceremedi ve kaybetti.

Kaybettiği şey Süleyman Seba’nın ta kendisiydi.

Bir daha adını bile andığını duymadık ama aynı Hasan Arat, tüm bunlar olmamış gibi 2002 seçim propagandasındaki yemekli davetinde “Beşiktaş’ta gruplarla oy pazarlığı yapma devri bitmiştir..!” dedi.

Arşivlere bakın göreceksiniz !

[Not : Yakın zamanda da yaptığı küçük grup toplantılarında 2000 yılındaki bu süreç sonunda kaybedilen seçimi İsmail Er’in yaptığı oy pazarlığı konulu haberine bağlamıştı.Oysa haber doğruydu ki Onursal Başkanımızın bizzat kendisinden dinlemiştik !]

Algılarla Beşiktaş yönetmeye talip olan Hasan Arat’a Efsane başkanın 2002 seçiminde destek olmayacağı haberi de medyaya düşmüştü.Hasan bey bu seçimi de kazanamadı.

Süleyman Seba Hasan Arat’tan desteğini çekti

Süleyman Seba’nın hiç haz etmediği o zamanki mevcut başkan SB Beşiktaş değerlerinin çöküşüne hizmet etmeye devam edecekti…

Konuyu yakın tarihten bir örnek vererek noktalamak istiyorum.

Son dönemdeki en KRİTİK Beşiktaş seçimi 12 Mayıs 2019 dur. Bir tarafta SB ile başlayan YD ile devam eden FO büyüyen rant düzeninin adayı FO, diğer tarafta da projeleriyle Değişim Başlıyor diyerek mevcut rant sistemine karşı duran Hürser Tekinoktay vardı.

O güne kadar Fulya Davası nedeniyle Beşiktaş’ın menfaatlerini korumak için hukuk mücadelesini davayı satıp bırakıp gidenlere rağmen tek başına veren muhalefetin lideri Hürser Tekinoktay’ı telefonla arayarak “Hocam sizi tebrik ederim.

Bunların karşısında eğilmedin bükülmedin dimdik durdun…” diyen Süleyman Seba’nın işaret ettiği (!) Hasan Arat o işaretin gereği olarak bir imza vermekten imtina etti.

Cem Boyner, Hasan Arat ve Ethem Sancak Rusya’da

Halbuki dava en üst mahkemede karara bağlanmış ve Beşiktaş’ın zarara uğradığı, bu zararın tespiti ve tazmini için hukuk yolunun açık olduğunu söylemişti.
Yani Beşiktaş için çok ciddi bir şanstı bu karar.

Süleyman Seba’nın işaret ettiği (!)Hasan Arat, tüm bunları değerlendirip Beşiktaş’ın menfaatlerini korumak ve kazandırmak adına bu rant düzenini yıkmak, Beşiktaşı tekrar spor kulübü değerlerine döndürmek için muhalefetin aday lideri Hürser Tekinoktay’ın etrafında birleşme çağrısı yapsaydı az katılımlı o seçimle şimdi kendisinin de dediği gibi seçim kazanılarak “Değişim başlayabilirdi..!”

Nedendir bilinmez, bunu da yapmadı, tıpkı seçim günü yalandan gelip en ön sırada yanında oturduğu Beşiktaş’ın duayenleri gibi ki o duayenlerin birisi sonradan destek çalışması yapmadığını Hürser Tekinoktay’a itiraf dahi etti.

Eee açıkcası ben de orada bu filmi içimde fırtınalar koparken aynı samimiyetsizlikle yüzlerine gülerek izledim.
Beşiktaş kaybediyordu ama kimsenin umurunda değildi…

Oysa ne demişti Onursal Başkan, Son Başkan Süleyman Seba ;

“Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz, Bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz, Ama herkesi, her zaman aldatamazsınız.
Ben kimseyi hayatım boyunca aldatmadım…”

Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz, Bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz, Ama herkesi her zaman aldatamazsınız! Ben kimseyi hayatım boyunca aldatmadım!

Son söz ;
Kişilerin itibarı ve güçleri o kişilerin kendilerine aittir. Kullanılacak ve başkaları için bir anlam ifade edecek değer değillerdir.

Yaptıklarınızla varsınız ya da yoksunuz..!

Herkese iyi günler, mutlu yarınlar ve esenlikler dilerim.

Saygılarımla.

ÖNCE BEŞİKTAŞ…

Gökay Yıldırım ‘Eski dostlar’

Süleyman Seba Gökay Yıldırım ve yeğenlerinin evlilik töreninde
Süleyman Seba, Mustafa Sarıgül Gökay Yıldırım ve Seba ailesinin evlilik töreninde

Beşiktaş Yönetimden Hasan Arat’a “Beşiktaş gerçek Beşiktaşlılar’ındır.”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu