Spor HaberleriBJK HaberleriFulya DavasıHürser Tekinoktay

Hürser Tekinoktay Çebi ve babasına Trabzonsporlu dedi mi?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bugünkü divan kurulu toplantısında kendisinin ve babasının iyi birer Beşiktaşlı olduğunu söyledi.

Peki neden bunları söyledi?

Beşiktaş’ın eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay geçtiğimiz Pazartesi günü Fulya davasındaki ilgili gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan Çebi ise bugün düzenlenen divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Tekinoktay’ın pazartesi günkü toplantıda babasına “Trabzonsporlu” diyerek aşağılamaya çalıştığını ileri sürdü. Çebi “Benim babam iyi bir Beşiktaşlıdır, Trabzonsporlu diyerek onu aşağılamaya çalışmak benim şahsımı Trabzonsporlu diyerek aşağılamaya çalışmayı şiddetle reddediyorum, buradan kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Peki Hürser Tekinoktay, Ahmet Nur Çebi ve babası Yaşar Kaptan Çebi’ye “Trabzonsporlu” dedi mi?

Tekinoktay’ın yaptığı basın toplantısını baştan sona tekrar dinledik. İlgili sayılabilecek bölümleri yorumsuz olarak aktarıyoruz;

“Bana hain demesi çok önemli değil. Fulya’daki haklarımızı arayan bir sürü insanın temsilcisi olarak cevap hakkımı kullanıyorum. Bizim camiamızda bu kelimeyi ben ilk kez duyuyorum. Fikret Orman ve Demirören’e de muhalefet yaptık. Ben bu süreçte sert eleştirilerde bulundum. Ama ne Orman’dan ne Demirören’den bir gün olsun böyle bir kelime duymadık.

Fikret Orman’ın babası rahmetli Abdülkadir bey Beşiktaş camiasının çok sevilen eski büyüğüydü. Tabi ki Yıldırım Bey’in babası Allah rahmet eylesin, Erdoğan bey çok sevilen bir kimlikti. Beşiktaş ile iç içe olan bir kimlikti. Tabi ki babalarından gelen bir Beşiktaşlılık kültür kodları var. Ama babasız da doğabiliriz. Biz kendimiz Beşiktaş’ın içine girdiğimiz zaman bu kültür kodlarını benimsemiş olmamız lazımdı. Şeref Bey’in, Baba Hakkı’nın, Fuat Balkan’ın, Süleyman Abi’nin takımında böyle bir olay yaşanmadı. Sayın başkana şunu da söylemek isterim.

Sayın başkan seçilerek geldi. Başarılı olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Buranın 117 yıllık camia olduğunu unutmaması lazım. Geçtiğimiz divan toplantısında divan üyemize saldırı oldu. İlk kez oluyor bu. Sayın Çebi’nin kendi arabasında dolaştırdığı bir kişi olduğu ifade ediliyor. Hiçbir şekilde tekzip etmediler. Divan üyesine saldırıldı, devletin ajansında başka bir divan üyesine hain dendi. Bunlar ilk kez oluyor.

(Toplantıdan başka bir bölüm) …Mahkeme kararı ekim ayındaki seçimden kısa bir süre önce taraflara tebliğ edildi. Neydi bu, Yıldırım Demirören’in ibrasının bozulmasıydı. Bu ne demek o döneme ait tüm zarar ziyanların tespit edilip o dönemdeki yöneticilerin suistimalleri varsa rücu edilmesi. Aynı yakın dostlarınızın bulunduğu Trabzonspor’da olduğu gibi. Muharrem Usta ile Sadri başkana dava açtılar ve o zararları tıkır tıkır tahsil ettiler. Trabzonspor camiasının yaptığı şeyleri bizim de yapmamız lazım.”

Hürser Tekinoktay’ın basın toplantısının tamamı;

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu