Fulya DavasıHaberHürser TekinoktaySpor HaberleriYıldırım Demirören

Ve Yıldırım Demirören’in resmen ihracı istendi

demiroren 1991881

Fulya Davasında alınan kararları Yargıtay’ın onamasıyla ibrası iptal edilen eski başkan Yıldırım Demirören’in kulüpten ihraç edilmesi için ilk resmi başvuru yapıldı.

Fulya davasının davacılarından Hürser Tekinoktay, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören’in, siyah beyazlı kulübe maddi ve manevi zarar verdiğinin mahkeme kararlarıyla sabit olduğunu gerekçe göstererek resmen ihracını talep etti.

Tekinoktay tarafından Beşiktaş kulübü Disiplin Kurulu’na gönderilen ihraç talebi şöyle;

“22 Şubat Tarihinde Beşiktaş 6.Noterliği vasıtasıyla Yönetim Kurulu’na yapmış olduğum tebligat ile, UEFA Başta olmak üzere yurt dışında ve yurt içindeki mahkeme kararlarıyla maddi kusurları sabit bulunmuş olan, Yıldırım Demirören aleyhine disiplin kovuşturması talebiyle ihracını istemiş bulunmaktayım.

Ekte görüleceği tebligat örneğindeki gerekçeler ile ihraç işlemlerinin başlatılmasını için 12 Mart 2018 tarihinde ayriyeten disiplin kuruluna da talebimi ilettiğimi gerekli bilgilendirmeyle birlikte saygılarımla arz ederim.

Ek:
1- 22 Şubat Tarihinde Beşiktaş 6.Noterliği ihbarnamesi

EK Bilgi;
Yargıtay 11. Ceza Dairesi, 2017/289 numaralı dosya ile görülen İstanbul 6.Asliye Ceza Mahkemesinin Yıldırım Demirören’in de bulunduğu sanıkların beraatine ilişkin kararı “suç ve cezanın şahsiliği” ilkesi uyarınca, suçun kanuni tanımında yer alan fiili gerçekleştiren sanık veya sanıklar ile bunların suçuna diğer sanıkların iştirak edip etmediklerinin tespit edilmesi gerektiği vurgulayarak kulübümüz lehine bozmuştur.

Hürser Tekinoktay
BJK Divan Kurulu Üyesi
Numaralı BJK Kongre Üyesi
BJK Futbol A.Ş. Hissedarı”

NationalTurk Haber

Hürser Tekinoktay, Divan Kurulu Başkanlığına da bir yazı göndererek, disiplin kovuşturması ve ihraç talebi için işlemlere başlanılmasını istedi.

[adrotate banner=”309″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu