Beşiktaş’taki seçim yarışında şok iddia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

29 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde heyecan her geçen gün artarken Beşiktaş’taki seçim yarışı da farklı olaylara sahne oluyor.
 
Ulus, Ihlamurdere Caddesi, Ortaköy, Konaklar ve Türkali mahallelerinde  DSP, Saadet Partisi ve MHP’ye ait afiş ve bayrakların zabıta ekipleri tarafından toplatılması CHP ve AKP afişlerine dokunulmaması partilerin tepkisine neden oldu.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan eski Beşiktaş Zabıta Müdürü Asım Kantoğlu “Bu bir çifte standarttır. Ihlamurdere caddesindeki DSP seçim bürosunun önündeki tüm pankartlar toplatılırken sadece 50 metre ilerideki binada CHP adayı İsmail Ünal’ın afişlerine dokunulmadı.” dedi.

“AFİŞLERİ SÖKENLERE ZABITA KIYAFETİ GİYDİRİLMİŞ”

Afişleri söken kişilerin yasal olarak zabıta olmayan, sadece zabıta kıyafeti giydirilmiş geçici işçiler olduğunu iddia eden Asım Kantoğlu “Yasal olarak tek yetkili Yüksek Seçim Kurulu olmasına karşın afişlerimiz zabıta görünümlü kişiler tarafından söküldü. Bu işlem yapılırken İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de ismi kullanıldı.” diye konuştu.

Share.

Leave A Reply