Münevver Karabulut Cinayeti

Münevver Karabulut cinayetinde yeni gelişme

2009’da Beşiktaş’ta işlenen korkunç cinayetin ardından evde bulunan bir miktar parayı tutanaklara geçirmedikleri iddiasıyla 6 polis memuruna ve 2 site görevlisine delilleri karartma ve gizleme suçundan altışar bin lira para cezası verildi.

Münevver Karabulut cinayetinde 6 polis memuruna “görevi kötüye kullanma” cezası

Münevver Karabulut’u öldüren Cem Garipoğlu’nun evinde cinayet günü bulunan bir miktar parayı tutanaklara geçirmedikleri ve güvenlik kamerası görüntülerini yeterince incelemedikleri iddiasıyla 6 polis memuruna “görevi kötüye kullanma”, görüntüleri sildikleri öne sürülen 2 site görevlisine “suç delillerini gizleme” suçundan altışar bin lira para cezası verildi.

Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanık avukatları Didem Boz ve Aziz Bozdemir, esas hakkında savunma yaparak müvekkillerinin tahliyelerini talep etti.

Münevver Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir cezalandırılma talep etti

Münevver Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ise suç unsurlarının oluştuğunu belirterek sanıklara ceza talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık polis memurları G.K, İ.K, T.K, M.D, A.B.D. ve S.A’nın “kötüye kullanma” suçundan ayrı ayrı 1 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti.

Sanıklara verilen cezanın gelecek yaşamları üzerindeki olası etkileri dikkate alarak sanıklar hakkındaki cezayı 10’ar aya indiren mahkeme, bunun da altışar bin lira para cezasına çevrilmesine karar verdi.

Cem Garipoğlu Münevver Karabulut Cinayeti davasında Site görevlisi sanıklar Ufuk Yemişçi ve Yusuf Palta’nın da “suç delillerini gizleme” suçundan birer yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmeden mahkeme heyeti, cezayı 10’ar aya indirdi.

Bu cezanın da altışar bin lira para cezasına çevrilmesini kararlaştıran mahkeme, site görevlisi sanık Refik İmamoğlu’nun beraatine karar verdi.

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir Canlı yayında 

Münevver Karabulut’u kafasını keserek öldüren Cem Garipoğlu hakkındaki şok açıklamaları Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Canlı Yayın Kayıtları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu