Münevver Karabulut Cinayeti

Sakine Garipoğlu Moskova’da; Cem Garipoğlu’nun izine rastlandı

Cem MünevverMünevver Karabulut’un katil zanlısı olarak 186 ülkede aranan Cem Garipoğlu’nun Moskova’da bulunduğu söylentilerinin ardından Rus polisi harekete geçti.

Cem Garipoğlu’nun Rusya’da saklandığı, hatta yakalandığı iddialarından sonra, bu kez annesi ve kız kardeşi Sakine Garipoğlu’nun ortaya çıkmasıyla gözler yeniden Moskova’ya çevrildi.

Sakine Garipoğlu Moskova’daki Türk konsolosluğunda

Uzun süredir nerede bulunduğu bilinmeyen anne Tülay Garipoğlu ile kızı Sakine Garipoğlu’nun geçen hafta Moskova’daki Türk konsolosluğuna pasaport uzatmak amacıyla başvurduğu ancak görevlilerin kuşkulanması üzerine aceleyle binayı terk ettiği öğrenilmişti.

Aynı sırada konsoloslukta anne ve kızın biraz uzağında bekleyen genç erkeğin Cem Garipoğlu olabileceği iddia edilmişti. Edinilen bilgiye göre, Rus polisi de Türkiye’de katil zanlısı olarak aranan Garipoğlu’na ulaşabilmek için çalışma başlattı.

Münevver Karabulut cinayeti sonrası çekilen görüntüler şok etti! (Video)

Ağabey Levent Garipoğlu’nun bir süredir Moskova’da yaşadığı yolunda haberler çıkmıştı.  Dün ortaya atılan ancak doğrulanamayan bir iddiaya göre, pasaport uzatmak için geçen hafta Moskova’daki Türk konsolosluğuna başvuran kişi aslında kız kardeşi değil Cem Garipoğlu idi.

Pasaportunun süresinin dolmasına kısa bir süre kalması nedeniyle Garipoğlu, tanınma riskini göze alarak başvuruda bulundu.

Cem Garipoğlu’nun kardeşi Sakine Garipoğlu’na ait olduğu öne sürülen paylaşım tartışma yarattı.

Bu iddia doğruysa, konsolosluktan işlem yaptırmadan ayrılan Garipoğlu’nun pasaportu dolmak üzere. Uluslararası yasalara göre, konsolosluk görevlilerinin Türkiye’de aranan bir kişiyi yurtdışında tutuklama ya da alıkoyma yetkisi yok.

Kaynak: Milliyet

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu