Günün OlayıBJK HaberleriFulya DavasıSpor Haberleri

Haftalar önce gündeme gelmişti . . . Vincent Aboubakar gitti

Beşiktaş’ın şampiyonluğunda başrollerden birisi olan Vincent Aboubakar, yönetim ile yeni sözleşme şartları konusunda anlaşmayınca Suudi Arabistan Kulübü Al Nassr‘a transfer oldu.

Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışı devam ederken yapılan sözleşmenin 30 maçlık olmasından dolayı futbolcunun sözleşmenin yenilme şartlarında aldığı ücretin iyileştirilmesini istediğine istinaden çok spekülasyon çıkmıştı.

Fulya Davası ile ilgili hiç bir soruya cevap vermeyen Ahmet Nur Çebi konu ile ilgili olarak kendisine sorulan bir soruya  “Aboubakar’ın kontratı beklediğim bir soruydu. Kontratı ben yaptım. Aboubakar seneye Beşiktaş isterse top oynamaya devam edecektir.” demişti.

 

Geçtiğimiz günlerde TivibiSpor’un konuğu olan Ahmet Nur Çebi; “Aboubakar Süper Lig’de başka takıma gidebilir mi?” sorusuna “Olabilir. Gökhan Gönül, Fenerbahçe ‘de oynuyordu, geldi, tekrar Fenerbahçe’ye gitti. Vincent Aboubakar da gidebilir.” cevabını vermişti.

Bunun üzerine Kamerun Milli takımının 29 yaşındaki deneyimli golcüsüne Fenerbahçe’nin yaklaşık 2.5 milyon euro teklif ettiği öğrenilmişti.

Ancak Aboubakar’ın Beşiktaş ile görüşmeleri esnasında kendisini seven Beşiktaş taraftarlarına karşı bir açıklama yaparak adının Fenerbahçe ve Galatasaray’la anılmasına değinmiş, “Fenerbahçe ve Galatasaray ile adım anılıyor ama ben sadık, gururlu, samimi ve içten bir insanım. Bu kulüplere gitmeyeceğim. Her futbolcu aslında kendi yolunda yürüyor, kendi ismini bir yerlere yazdırıyor. Kararlı futbolcular gittikleri yerlerde bir tarih yazıyorlar. Mesela Pascal Nouma gibi.” ifadelerini kullanmıştı.

Aboubakar’ın bu nedenle Beşiktaş’tan direkt Fenerbahçe’ye gitmediği ancak önümüzdeki transfer dönemi menajerinin Fenerbahçe’ye gideceği konusunda bazı görüşmeler yaptığı iddia ediliyor.

Haftalardır öğrenilemeyen Vincent Aboubakar’ın sözleşmesiyle ilgili detaylar

Bütçe aşımı davasında dikkati çeken ifade “Zaman Aşımı

Fikret Orman’a Açılan “Bütçeyi Aşma” Davasında Önemli Gelişme

Fikret Orman davasında flaş karar

Beşiktaş JK 2018 yılı “Olağanüstü Bütçe” aşımı davasında bilirkişi heyetininden müthiş rapor

Sedat Peker yeni videosunda Yıldırım Demirören’i hedef aldı.

Ahmet Nur Çebi Demirören ‘den Destek İstedi

Şok İddia: Çebi Demirören Kulüp Binasında Buluştu!

3 Milyon TL Nakit Vermiş! Çebi’den Demirören’e Teşekkür

Fulya Davası Nedir? Neler Yaşandı? İşte Detaylar

“Bütün borçlarımızdan Demirören sorumluysa Fulya davasına neden itiraz ettik? Gelsin hesap versin”

Fulya Davası Bitti, Bundan Sonra Ne Olacak?

Fulya Davasında Gizlenen Gerçekler: Aker Çıtak Anlatıyor (Video)

Fulya’da Yeni Gelişme: Orman ve Yönetimi İçin Suç Duyurusu

Ahmet Nur Çebi, ‘100 milyon dolar zarar var’ dediği Fulya davasına Yıldırım Demirören lehine itiraz eden tarafta oldu

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu