Ahmet Nur ÇebiBJKBJK HaberleriFulya DavasıGündemSpor Haberleri

Fulya Davası Bitti, Bundan Sonra Ne Olacak?

Fulya davasında ilginç gelişme

Fulya davasını açan isimlerden Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay, davanın sonuçlanmasının ardından neler yapılması gerektiğini açıkladı.

Tekinoktay’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle;

“Kıymetli Beşiktaşlılar, Sevgili Dostlarım,

Bugün en çok sorulan soru şu oldu

FULYA DAVASINDA BUNDAN SONRA NE OLACAK?

1-Fulya Davası artık bitmiştir. 2007 yılı Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerinin ibrası mahkemece iptal edilmiş, Beşiktaş’ın zarara uğratıldığı mahkeme kararıyla ispatlanmıştır.

2- Kulübün ne şekilde zarara uğratıldığı, Şubat 2008’de Yapılan Mali Kongre’de Genel Kurul üyelerinin nasıl yanıltıldığı gerekçeli kararda detaylarıyla açıklanmıştır.

3 – Bu karar uyarınca BJK’nin Fulya, Matteo Ferrari ve Vicente Del Bosque ve UEFA olaylarındaki zararını Yıldırım Demirören ve diğer sorumlulardan tazmin etmek için tespit ve zararı tazmin davası açma hakkı vardır.

4 – Bu hak bizlere, yani genel kurul üyelerine değil, BJK Yönetim Kurulu’na aittir.

5 – Sayın Fikret Orman’ın 7.5 yıllık döneminde bu yola gidilmediği gibi Beşiktaş’ın aleyhine olacak şekilde dava temyize götürüldü.

6 – Top artık 2. Başkanlığı döneminde “Fulya’da 100 milyon dolar zararımız var” diyen Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimindedir.

Hepinize,
Sevgi ve Saygılarımla”

FULYA DAVASININDA ADI GEÇENLER

Fulya davası sürecinde bir çok kişinin adı geçti bazıları ise süreci sadece uzaktan takip ettiler. Olaylara ve Beşiktaş’ın geleceğine dair olayların dışında kalmayı tercih ettiler.

Fulya Davasının içinde çok aktif olan taraf ve taraflar vardı. İşte onların en önemlileri;

FULYA DAVASI | MESUT YILMAZ | YAŞAR AŞÇIOĞLU | ENGİN BALTACI | AHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖREN | FİKRET ORMAN | ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU | HÜRSER TEKİNOKTAY

Fulya Davası Nedir? Neler Yaşandı? İşte Detaylar

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu