HaberSpor Haberleri

Rüştü Reçber: Quaresma ve Hilbert Beşiktaş’a büyük katkı sağlayacaklar

rusturecberBeşiktaş’ın Avusturya’nın Salzburg Kenti’nin ST. Johann Bölgesi’nde yaptığı sezon öncesi hazırlık kampının 5. gününde Rüştü Reçber basın mensuplarının karşısına çıktı.

Rüştü ilk olarak yeni sezon öncesi hazırlıkları, yeni transferleri ve teknik direktör Bernd Schuster’i değerlendirerek, “Yeni arkadaşlar ve yeni bir teknik kadro ile birlikteyiz. Klasik bir değerlendirme olacak ama çok güzel ve yorucu bir tempo içindeyiz. Son bir haftalık dönemde birbirimizin ve teknik kadronun düşünce ve duyguları ile ilgili aşama kaydediyoruz.

Şimdilik takım içinde bir sakatlık yok. Tabi ki diğer kamplara göre farklılıklar var. Her teknik adamın kendine göre bir sistemi vardır. Hocalarımızın bizden ne istediğini tam olarak anlamaya çalışıyoruz. Bu durum çok uzun sürmeyecektir. Kısa sürede herkes aynı düşünce içinde olacaktır” dedi.

Schuster ile birlikte kısa bir süredir çalışmalarına rağmen önümüzdeki sezon nasıl bir sistem uygulayacağı hakkında fikir sahibi olduklarını ifade eden tecrübeli file bekçisi, “Geçen seneden pek bir değişim olmayacak. Hatta benzer bir sistem oynayacağız diyebilirim. Tek fark bazen tek ön libero, bazen çift ön libero ile oynayacak olmamamız olabilir” şeklinde konuştu.

Yeni transferler Quaresma ve Hilbert’e de değinen Rüştü, “İkisi de yetenekli oyuncular. Bizlere katkı sağlayacaklarından hiç şüphem yok. Geçen sezona baktığımız zamana bize iki kanat oyuncusunun lazım olduğunu söyleyebiliriz. Bu eksikler kapatıldı ve takıma iki kanat oyuncusu transfer edildi. İki nokta atışı transfer yapıldı diyebilirim.

Ben Barcelona’da oynarken Quaresma ile takım arkadaşıydık. Quaresma o dönemde 19 yaşındaydı. Şimdi 26 yaşında ve daha olgunlaşmış, futbolu geliştirmiş. Çok neşeli bir insandır. Tabi ki henüz tam olarak bize alışamadı. Takıma tam olarak adapte olduktan sonra daha iyi bir seviyeye gelecektir” ifadelerini kullandı.

Quaresma ile birlikte Barcelona’da oynarken teknik direktörlerinin Galatasaray’ın şimdiki çalıştırıcısı Rijkaard olduğu hatırlatılan Rüştü Reçber, “İkimiz de o dönemde teknik direktörlüğümüzü yapan Rijkaard ile olan problemlerimizi geride bıraktık. Beşiktaş’a geldiğinden bu yana Rijkaard hakkında konuşmadık diyebilirim. Bu sezon Galatasaray maçlarının bu durumla ilgili olarak benim için bir farklılığı olamayacak” diye konuştu.

Daha ne kadar futbol oynayacağı ilgili bir soruya ise Beşiktaş kalecisi, “İki yıl daha Beşiktaş’la kontratım var ama sıkıldıysanız artık bırakayım Şaka bir tarafa iki yıl daha burada oynayıp jübilemi burada yapmak istiyorum. Kendimi iyi hissediyorum. Aslında ben 26 yaşımda bu işi bırakabileceğimi düşünmüştüm.

Ancak yıllar ilerledikçe ve 30-31 yaşına geldikçe yatığım işin değerini daha iyi anladım. Belki 40’da bırakırım, belki daha erken. Bunu zaman gösterecek. Ben 22 yaşımda Barcelona’ya transfer oluyordum. Ancak o dönem başkanım olan Ali Şen buna izin vermemişti. Daha sonra da Avrupa’dan transfer teklifleri aldım. Daha sonra da Barcelona’ya transferim gerçekleşti. Ancak daha erken transfer olsaydım kariyerim tabi ki daha farklı olacaktır” diye konuştu.

Dünya Kupası’na değinin Rüştü, “Bizim orada olmamamız, o büyük şölende yer almamamız büyük bir üzüntü oldu. Ben şimdi Dünya Kupası’nda izlediğimi her maçı acı çekerek izliyorum” dedi.

[adrotate group=”65″] [adrotate group=”64”]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu