Yıldırım Demirören: Seçilemezsem ertesi gün paramı alırım

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Yıldırım Demirören “Seçimi kaybedersem paramı alırım. Hele hele seçilen kişi kötü niyetliyse kongrenin ertesi günü alırım” dedi.

Beşiktaş’ta yıllardır kulübün borçları ve başkan Yıldırım Demirören’in alacaklarının hangi şartlarda ödeneceği tartışma konusu oluyor. Bu konuda çok yazıldı, çizildi. Demirören’e ödemelerin 5-6 yıla yayılabileceği, alacaklarının bir kısmını hibe edebileceği, bir bölümünün de reklam karşılığı kapatılabileceği dile getirildi. Kulübün toplam borcunun 300 milyon TL’yi bulduğunu iddia edenler de var. Ancak 15 Kasım’daki son divan kurulu toplantısında açıklanan rakamlara göre borç 181 milyon TL. Bunun 59 milyon TL’sini Yıldırım Demirören’e olan borç oluşturuyor.

‘SIKIŞIRSAK YİNE VERİRİM’

Demirören, önceki akşam Ankara’da bürokrasi ve iş dünyasından 25 kişilik bir grup ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Hem kongre öncesinde planlarını anlattı, hem de üyelerin sorularını yanıtladı. Başkan işte bu yemekte alacakları konusundaki soru üzerine baklayı ağzından çıkardı: Maddi sıkıntı yaşamayız. Para sorun olmaz. Sıkışırsak nakit akışını yine ben sağlarım. Seçimi kaybedersem de paramı alırım. Hele hele seçilen kişi kötü niyetliyse kongrenin ertesi günü alırım. Yeni gelecek kişiler zaten bunu göğüsleyeceklerdir. Bu göreve soyunduklarına göre bunu karşılayacaklardır.

‘Evet, Fikret Orman’a teklifte bulundum’

Fikret Orman “Demirören ile seçime yönelik bir şey konuşmadık” dese de Yıldırım Demirören Ankara’daki yemekte Orman’a teklif götürdüğünü doğruladı. Demirören, “Fikret Orman ile buluştum, teklif yaptım. Beşiktaş’ın önde gelen her ismine teklif ettiğim gibi kendisine de yönetimde yer almasını önerdim. ‘Gelin yönetime girin, içeride olun, hizmet edin’ diyorum. Henüz net bir şey yok ama Fikret Orman’la zaten beraberdik, beni destekliyordu, beraberliğimiz bu görüşmemizin ardından biraz daha pekişti” dedi.

‘Başkanlıktan liderliğe geçiş yapacağım’

Yıldırım Demirören, seçimi kazanması halinde de yönetim tarzında köklü değişiklikler yapacağını açıkladı. Özeleştiri de yapan Demirören, “Evet, hatalarım oldu ama başkanlıkta artık tecrübe kazandım. Yeni dönemde başkanlık konseptinden liderlik konseptine geçiş yapacağım. Kulübü yönetim kurulu üyelerine değil profesyonellere yönettireceğim. Kongrede de üyelere sadece stat ve profesyonel ekip kurma projelerimi anlatacağım” diye konuştu.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: