BeşiktaşBJK HaberleriSpor Haberleri

Ahmet Nur Çebi: Bu işin sorumlusu futbol federasyonudur

Vodafone Park’ta düzenlenen toplantıda konuşan Ahmet Nur Çebi, Süper Lig’e play-off sisteminin getirilmesi hakkında bir açıklamasının olmadığını belirtip, Kayserispor kulübüne, Beşiktaş yönetimini temsilen Murat Aksu‘nun 2.Başkanı olarak bulunduğu TFF ve Beşiktaş’ta kendisine karşı olan muhalefete tepkilerini dile getirdi.

Ahmet Nur Çebi, Süper Lig'e play-off sisteminin getirilmesi hakkında bir açıklamasının olmadığını belirtip, Kayserispor kulübüne, Beşiktaş yönetimini temsilen Murat Aksu'nun 2.Başkanı olarak bulunduğu TFF ve Beşiktaş'ta kendisine karşı olan muhalefete tepkilerini dile getirdi.

İşte Ahmet Nur Çebi’ni açıklaları;

Ahmet Nur Çebi: Hakemler yenilenmeli dedim. Bir aksiyon alındı sonra vazgeçildi.

“Kulüplerin kendilerine ait varlıkları oluyor. Kulüpler tüzükleri doğrultusunda varlıklarıyla ilgili kararlar alabiliyor. Bizim de projelerimiz var. Beşiktaş’a ait varlıklar, tüzüğümüz gereği satılamaz. Biz bulunan varlıklarımızın üzerine yeni varlıklar eklemek amacıyla çalışmalara devam ediyoruz.

Hakemlerle ilgili görüşlerimde değişiklik yok. Hakemler yenilenmeli dedim. Bu konuda bir aksiyon alındı ama sonra vazgeçildi. Vazgeçmenin doğru olmadığını söyledim. Bu durum, eski hakemlerin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Yeni hakemlerle yeni bir dünya yaratalım talebinde bulunmuştum. Bu talebim hala devam ediyor

“TFF’YE SESLENİYORUM, BU KARARI GÖZDEN GEÇİRİN”

Beşiktaş JK olarak play-off talebimiz olmamıştır. Kendi kafanıza göre kural koyamazsınız. Bir karar adaletsizse adaletsizdir. Adaletsizlikten etkilenmesek bile adaletsizliğin yanında olmayız. TFF’nin almış olduğu kararı gözden geçirmesi lazım. Bunun tartışılması ve oylanması lazım. Yaptık gittiyle olmaz.

Gerginlik yaratmak amacıyla sürekli olarak bu konular şahsım üzerinden gündeme getiriliyor. Benim zamansız olarak adledilen açıklamamla ilgili gelinen durumda haklılığımız ortaya çıkmıştır. TFF ligden çekilme kararı alan kulüplerle ilgili karar almak üzere toplanmıştı.

NationalTurk Haber

Murat Aksu ve Ahmet Nur Çebi ekip arkadaşlarıyla buluştu

Ahmet Nur Çebi “Bu işin sorumlusu Futbol Federasyonudur.”

Bu işin sorumlusu, gereksiz zamanda gereksiz şekilde konuyu gündeme taşıyan TFF’dir. TFF, bu konuyla ilgili açıklamasını erteleyebilir, konuyu kulüplerle tartışabilirdi ama oldu bittiye getirdi. Zamanlama tartışmasına neden olan federasyondur.

Ben bununla ilgili bir açıklama yapmadım ama soru sorulunca cevap verdim. O gün verdiğimiz cevapta haklılığımız ortaya çıktı ve bugün herkes desteklemeye başladı. Bunun zamanlaması yanlışsa, bana sorulan sorunun zamanlaması yanlıştı. Ama aynı akşam TFF yönetimi toplandı ve karar aldı. TFF maçları 1 ay erteleyebiliyorsa, 2 takım hakkındaki kararı da daha sonra alabilirdi ama durumu oldu bittiye getirdi. TFF bu konuyu bekletmeyi becerememiştir.

“Bu konu kapanmamıştır. Yeniden gözden geçirilmelidir. Avrupa’da içinde bulunduğunuz konumda uygun olan kuralları bırakıp, kafanıza göre kendi kurallarını uygulamamanız gerekir. Çok basit. Eğer, bu adaletsizse adaletsizdir. Bunun Beşiktaş’ın puanıyla alakası yoktur. Bu konudaki tavrım ve tarzım adaletle ilgilidir. Bunun içinde ben olabilirim, olmayabilirim. Ben olmasam dahi adaletsizliğin yanında bir Beşiktaşlı olarak durmayacağım”

“TFF’ye sesleniyorum, bu kararı bir daha gözden geçirin. Her türlü karar, şu an alınan karardan daha adaletlidir. Şu an alınan karar, alınabilecek en kötü karardır. Kamuoyunu inceleyin. O gün bize saldıranların bir çoğu, gerçeği görerek değiştirmişlerdir. Kulüpler Birliği’nde, TFF’de tartışalım, oylayalım. Yaptım, bitti olmaz. Sizin bu uygulamanız doğruysa Avrupa’da uygulanan yanlış. Böyle bir kural olamaz”

Beşiktaş yönetimini temsilen Murat Aksu'nun 2.Başkanı olarak bulunduğu TFF ve Beşiktaş'ta kendisine karşı olan muhalefete tepkilerini dile getirdi.

Ahmet Nur Çebi “Bu saldırıyı rakipler menfaatleri için yapmıştır.”

Benim yaptığım açıklama sonrası bu işten menfaatlenen rakiplerimiz sosyal medyada linç kampanyası başlattı. Beşiktaşlı muhalifler de Beşiktaş zarar görmüş, görmemiş aldırmadan onlara destek oldu. Ne yaparsanız yapın ben buradayım. Yaptıklarınız bana değil ama Beşiktaş’a zarar veriyor. Böyle bir zamanda Beşiktaş’ın haklarını koruyan başkanınıza saldırıya destek vermeyin. Bu saldırıyı, bir diğerleri menfaatleri için yapmıştır. Bu saldırının faydası olmadığı gibi zararı olmuştur. Muhalefet olarak Beşiktaş’a zarar verir konumda olmanız doğru değildir.

“Seçim döneminde buraya gelmeyenler, şimdi şoförleriyle taraftarları kandırıyorlar”

8 ay önce burada seçim varken gelmeyenlerin, ne olduysa 3-4 aydır tribünlerde, orada burada, şoförleriyle taraftarı bir şekilde kandırarak haksız yere yaptığı tezahüratlar Beşiktaş’a zarar vermekten öteye gitmez. Beşiktaş’a zarar verenin adı Beşiktaşlı olamaz. Herkes kendine çekidüzen versin. Beşiktaş’ı yıpratıyorsanız Beşiktaşlı değilsin. Beşiktaşlılar, doğrusunu bilecektir.

O gün bana saldıranların içinde çok değerli Beşiktaşlı kardeşlerim de var. Yanlış anladıkları için bunu yaptıklarını biliyorum. ‘Evet o gün yanlış anladık’ demeleri bunu gösteriyor. Beşiktaş muhaliflerine sesleniyorum; bana olun ama Beşiktaş’a muhalif olmayın. Bana muhalif olmak adına rakiplerin ekmeğine yağ sürmeyin”

Hasan Arat : Ahmet Nur Çebi iyi niyetli

“YALANLA MUHALEFET YAPILMAZ”

“Bir şikayetiniz varsa sosyal medyadan klavye ile hakaret etmeyi, saygısızlık yapmayı bırakalım. Beşiktaş menfaati için benimle konuşmak isteyenler varsa, her cuma günü saat 3 ile 5 arasını onlara ayırıyorum. Kapının önünde oturacağım. Yeter ki gelip beni çağırsınlar. Kendilerini orada dinlemek istiyorum ama yazmayı çizmeyi bırakacaklar. Yazıp çiziyorlarsa da troll olmayı bırakacaklar, gerçek isimlerle yazacaklar. Beşiktaş başkanına yalan dolan iftirayla muhalefet yapılmaz”

“Beşiktaş Başkanlığından daha büyük bir onur düşünemiyorum”

Beşiktaş Başkanlığından daha büyük bir onur düşünemiyorum. Görevime devam edeceğim. Herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Beşiktaş mücadelemizde birlik olalım. Birbirimize karşı hakareti ve saygısızlığı bırakalım. Her cuma, 15.00-17.00 saatleri arasında görüşlerini ifade etmek isteyenlere vakit ayıracağım. Sosyal medyada eleştiride bulunacak olanlar isimleriyle eleştirilerini yapsınlar. Yalanla iftirayla muhalefet yapılmaz.

Ahmet Nur Çebi: “Kayserispor yöneticileri gevezelik etmesin”

“Onur Bulut transferi, normal ve etik bir transfer olmasından başka bir şey değildir. Kayserisporlular haklı olduklarını düşünüyorlarsa gidecekleri makamlar bellidir. Gereksiz yere gevezelik etmelerine, Beşiktaş camiasını küçük düşürücü tarzda ifadelerde bulunmasına ben doğru bulmuyorum. Kendilerine çekidüzen versinler. Burası Beşiktaş. Hakkınız hukukunuz varsa adalet orada. Dilekçeyi verirsin. Bir şekilde kamuoyu yaratmak adına gelişigüzel konuşmak doğru değildir”

“Onur Bulut’u bir odaya sokarak, ona bir şekilde kumpas kurmak hiç yakışık bir şey değildir.”

“Bir futbolcu size giderayak 1 milyon euro kazandırıyorsa, bunu yapmak için bir kağıt parçasına imza atıyorsa ona saygı duyun. Emekçinizdir, futbolcunuzdur. Bir şekilde Onur Bulut’u bir odaya sokarak, ona bir şekilde kumpas kurmak hiç yakışık bir şey değildir. Yöneticilik, başkanlık camianızda babalık, ağabeylik yapmayı gerektirir. Emekçinizin, futbolcunuzun hakkına bir şekilde yanlış yöntemlerle tecavüz etmek ahlaki değildir.

4.4 Milyon Euro Kadro Dışı!

ÖNCE AĞABEY BABA OLMAYI BECERECEKSİNİZ

Önce ağabey, baba olmayı becereceksiniz. Daha sonra etik olmayı becereceksiniz. Hakkınızı hukukunuzu ararken gereksiz bir yere zarar vererek yorumda bulunmayacaksınız. Sessiz kalmayı tercih etmiştim ama bu içimde yaradır. Orada bir dur, o kadar değil. Hukuk orada, git işini çöz çözebiliyorsan. Haklı olan çok konuşmaz, gereğini yapar”

“TRANSFERLERİN FAYDASINI GÖRECEĞİZ”
Son olarak ara transferde kadroya yaptıkları takviyelerle ilgili konuşan Çebi, “Ara transferlerimiz nokta atışı. 4-5 transferimiz, gerçekten yerinde olmuştur. İnşallah faydasını göreceğiz. Antalya maçında oynayamayan arkadaşlarımız, Ankaragücü maçında ortaya koyduğu oyun Beşiktaş’ın çok daha başarılı olacağının göstergesi olmuştur” dedi.

Abdullah Avcı’nın tazminat konusu

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’dan tazminat almaması ile ilgili kendisine yöneltilen soruya yanıt verdi.

Ahmet Nur Çebi açıklamasında; Kimin nerede, arkada ne yaptığını bilmiyorum. Ne olduğunu bilmiyorum. Her şeyin arkasında bir yaşanmışlık ve olmuş bir şey vardır. Zaman her şeyi gösterecektir. Bugün orada neler olduğunu göremiyoruz ama zamanla göreceğiz. Başka bir camiayla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Abdullah Avcı’nın bizimle olan konusuyla ilgili ben gerekli açıklamaları yaptım.

Ne olduğunu açık açık kamuoyunun önüne koyduk. Trabzon’da ne oluyor, ne bitiyor ben bunları bilmiyorum. Yukarıda Allah var…Başka bir camia ile açıklama yapmak istemiyorum. Avcı’nın bizimle ilgili konusu ile ilgili açıklamaları yaptım. Başka kulüpler ile ilgili soru almıyorum. Ben Beşiktaş’ın başkanıyım.” ifadelerini kullandı.

ABDULLAH AVCI BEŞİKTAŞ’TAN 20 MİLYON TAZMİNAT ALMIŞTI

2019-2020 sezonunun başında Beşiktaş’ın teknik direktörlük görevine gelen Abdullah Avcı, ilk yarı bitmeden takımından ayrılmıştı.
Siyah-beyazlı takımla 2+1 yıllık anlaşma imzalayan Avcı, sözleşmesi tek taraflı feshedildiği için Beşiktaş’tan yüklü miktarda tazminat almıştı.
Tecrübeli isim, siyah-beyazlılardan 20 milyon 12 bin 192 lira sözleşme feshi tazminatı almıştı.

“Beşiktaş Kulübü olarak bizimde konut projelerimiz var.”

Galatasaray Kulübünün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Emlak Konut’a ait arazileri satın aldığının hatırlatılması üzerine Beşiktaş Kulübü olarak kendilerinin de projeleri olduğunu ifade eden Ahmet Nur Çebi, imzaların atılmasının ardından konuyu kamuoyuyla paylaşacaklarını açıkladı.

Divan Kurulu’nda alenen yanlış bilgi! “Fulya’da zarar yoktur” ibaresi yerine bakın Beşiktaş yönetimi neye itiraz etmiş!

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu