Ahmet Nur ÇebiBJK HaberleriSpor Haberleri

Kayserispor’dan Ahmet Nur Çebi’ye büyük tepki

Deprem felaketi sonrasında Türk halkı birlik ve beraberlik içinde olabildiğini göstermek için yapılan Bırakmam Seni Türkiyem kampanyası ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri hakkında açıkalma yapmak isteyen, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Asbaşkan Serhan Çetinsaya ve Genel Sekreter Mehtap Ferah’ın katılımlarıyla Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısının yankıları ve tepkileri devam ediyor.

Ahmet Nur Çebi’ye Kayserispor cephesinden büyük tepki geldi.

Ahmet Nur Çebi‘nin “Kayserispor yöneticileri gevezelik etmesin. Bir futbolcu size giderayak 1 milyon euro kazandırıyorsa, bunu yapmak için bir kağıt parçasına imza atıyorsa ona saygı duyun. Emekçinizdir, futbolcunuzdur. Bir şekilde Onur Bulut’u bir odaya sokarak, ona bir şekilde kumpas kurmak hiç yakışık bir şey değildir. Yöneticilik, başkanlık camianızda babalık, ağabeylik yapmayı gerektirir. Emekçinizin, futbolcunuzun hakkına bir şekilde yanlış yöntemlerle tecavüz etmek ahlaki değildir.” demesi üzerine  Kayserispor’dan, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye büyük tepki geldi.

Kayserispor Kulübü, yazılı bir açıklama yaparak Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Onur Bulut transferi ile ilgili sarf ettiği sözlere yanıt şu şekilde oldu.

“Sığ, seviyesiz, düzeysiz, kabadayı”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, kulübümüz ve yöneticilerimiz hakkındaki açıklamalarını büyük bir hayretle takip etmiş bulunuyoruz. Çebi’nin, yaptığı açıklamalardan, Onur Bulut’un transferi konusunda, kulübümüzün TFF Hukuk Kurullarına yapmış olduğu müracaattan haberi olmadığını ya da bu konuda kendisinin bilgilendirilmediğini anlıyoruz.

Kayserispor Kulübü, hukukun üstünlüğünü bilen ve buna uygun olarak hakkını yetkili merciiler önünde arayan bir kulüptür. Bu itibarla Kayserispor Kulübü, ne Ahmet Nur Çebi’nin ne de başka birinin rehberliğine ve yol göstermesine ihtiyaç duymamaktadır.

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamasında, Onur Bulut’un transfer sürecine ilişkin olarak sarf etmiş olduğu düşüncelerin sığ, tek taraflı bilgiye dayalı ve düzeysiz bulduğumuzu da açıklamak isteriz. Bu çerçevede, Sayın Çebi’ye, Beşiktaş Kulübü’nün, Onur Bulut için kulübümüze göndermiş olduğu, transfer sözleşmesi taslağını bir kere daha okumasını tavsiye ediyoruz.

Ahmet Nur Çebi, söz konusu taslağı okuduğunda, taslağı gönderenlerin, Sayın Çebi’nin ifade ettiğinden farklı ve temkinli bir anlayış içinde olduğunu, kendisinin ’kağıt parçası’ olarak ifade ettiği sözleşmeye daha farklı bir anlam yüklediklerini görecek, anlayacaktır.

“Beşiktaş Kulübü’nü hukuki sorumluluk altına soktunuz”

Sayın Çebi; Beşiktaş Kulübü tarafından kulübümüze e-mail yolu ile gönderilen sözleşme taslağına, kulübümüzün vermiş olduğu cevap üzerine- temsil ettiğiniz makama uygun hareket ederek yönetimimizle doğrudan iletişime geçmiş olsaydınız, bu hem Beşiktaş Kulübü’nün değerlerine hem de Türk futbolunun ortak menfaatlerine uygun olacaktı.

NationalTurk Haber

Siz bunu yapmadınız. Siz, Kayserispor yönetimi ile muhatap olmadınız. Siz, spor ahlakını, bir transferin şehvetine tercih ettiniz. Siz, ’Ben yaptım oldu’ diye hareket ederek Beşiktaş Kulübü’nü hukuki sorumluluk altına soktunuz. Haksız ve seviyesiz açıklamalarınız da ihtimal şahsi sorumluluğunuzun sonuçlarından duyduğunuz endişeden kaynaklanmaktadır” denildi.

Hürser Tekinoktay: Ahmet Nur Çebi’nin sakladığı gerçekler ile neden genel kurula gitmediği açıkladı

“Ahmet Nur Çebi bilmelidir ki Kayserispor Kulübü de camiası da büyüktür. Bizi korkutamaz”

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

“Geçmişten beri hep dostluğu şiar edinmiş Kayserispor yönetimine yönelik olarak sarf etmiş olduğu, ’Gereksiz yere gevezelik etmesinler, kendilerine çeki düzen versinler’ şeklindeki seviyesiz sözleri kendisine yakışsa bile Beşiktaş Kulübü’ne ve camiasının vakarına uygun olmadığını ve yakışık almadığını da belirtmek isteriz. Bilesiniz ki bu tür kabadayı vari açıklamalar, yapanı kim olursa olsun, bizleri korkutamaz, inandığımızı söylemekten de yapmaktan da alıkoymayacaktır.

Ahmet Nur Çebi bilmelidir ki Kayserispor Kulübü de camiası da büyüktür. Sayın Çebi’nin yapmış olduğu talihsiz açıklamayı da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Başkan olarak merhum Süleyman Seba’nın bırakmış olduğu mirasa yakışıp yakışmadığının muhasebesini yapmasını kendisine tavsiye ediyoruz.

Ülkemiz yaşamış olduğu büyük felaketin yaralarını sarmak için tüm kurum ve fertleriyle seferber olup mücadele ederken bu talihsiz açıklamaya cevap vermek zorunda kaldığımız için kamuoyundan özür dileriz” denildi.

Ahmet Nur Çebi: Bu işin sorumlusu futbol federasyonudur

ONUR BULUT OLAYINDA NE OLDU?

Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta göreve başlamasıyla birlikte Sporting CP Kulübü’nden bonservis bedeli 4.800.000 Avro karşılığında satın alınan Valentin Rosier’in gözden düşmesi ve Alanyaspor’dan 29 yaşındaki Tayfur Bingöl’ü 5 milyon TL ödeyerek kiralayan Kartal sağ bekte istenilen performansı alamayınca Kayserispor’dan Onur Bulut’a yöneldi.

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Beşiktaş’a Şubat ayında transfer olan Onur Bulut ile gerçekleştirilen protokolü başkanvekili Nurettin Açıkalın’ın yaptığını ait olduğunu ifade ederek,  “Onur Bulut ile 3 yıllık sözleşme uzatmıştık” demişti.

Onur Bulut’un, Beşiktaş ile sözleşme imzalamasına ilişkin Kayserispor Başkan Ali Çamlı, “Bildiğimiz bir gerçek var; o da Onur Bulut’un bizimle 3 yıllık sözleşme uzattığı. 44 milyon TL bedelli bir sözleşme. Beşiktaş ile bu arkadaşın işi olmasaydı bizim sözleşmeyi bunlar gündeme almayacak mıydı? Bu kadar net” diyen Ali Çamlı İHA’ya konuşmuştu.

Beşiktaş Galatasaray ve Trabzonspor’un transfer savaşı yeniden başlıyor! Mehmet Özcan resmen…

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu