Ahmet Nur ÇebiAşçıoğlu ConstructionBJK HaberleriFulya DavasıSpor Haberleri

Murat Aksu ve Ahmet Nur Çebi ekip arkadaşlarıyla buluştu

Beşiktaş Başkanlığı’na 2009 yılında aday olan Murat Aksu, 13 yıl önceki ekip arkadaşları ile yemekte buluştu. Beşiktaş siyasetinde olan birçok isim ve Ahmet Nur Çebi düzenlenen bu yemekte yerini aldı.

Ahmet Nur Çebi ve Adnan Dalgakıran da oradaydı

Geleneksel ekip arkadaşları ile 13 yıldır devam eden yemeğe; Başkan Ahmet Nur Çebi, 2. Başkan Adnan Dalgakıran, Ali Gültiken, Koray Deniz, Tayfur Havutçu, Murat Akdoğan, Merdan Araz, Emre Berkin, Ender Çolak, Kadir Kılıç ve Aykut Arat katıldı.

Ali Gültiken ile Murat Aksu geçtiğimiz günlerde Gültiken’in kızının düğün töreninde birlikteydiler.

Beşiktaş’ın Fulya’da hakkı yeniyor diyerek aday olmuştu

Murat Aksu, 2.Başkan olduğu Yıldırım Demirören yönetiminin 2009 yılı için ibra oylamasında eşit oy dağılımı olmasında bir yıl sonra. Yıldırım Demirören yönetiminden ayrılarak Beşiktaş Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Murat Aksu, o dönem alanında uzman olduğunu belirttiği kişilerden güçlü bir ekip kurarak, dönemin Başkanı Yıldırım Demirören’e rakip olurken b ir önceki dönem kendilerini ibra etmeyen bazı grupların desteğini alması dikkatlerden kaçmadı.

Bu yıllar ibra etmedikleri yönetimlerin listesine girmenin veya desteklemenin başladığı bir dönem olarak Beşiktaş siyaset tarihine geçti.

NationalTurk Haber

Ahmet Nur Çebi Murat Aksu’nun ekibinde yedek listedeydi

Murat Aksu’nun ekibinde, Ali Baransel, Yahya Kemal Gençer, Emre Berkin, Merdan Araz, Gülengül Altınsay, Bahri Büyükhanlı, Mahmut Arslan, Dündar Yetişener, Mine Kürkçüoğlu Vargı, Ender Çolak, Metin Albayrak ve Kadir Kılıç bulundu.

Beşiktaş Kulübü‘nde 31 Ocak Pazar günü yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkan adayı olan Murat Aksu, yönetim kurulu aday listesini, sektöründe uzmanlaşmış ve Beşiktaş’a katkıda bulunacak kişilerden oluşturduğunu söyledi.

Murat Aksu, yönetim kurulu listesindeki isimlerle birlikte The Ritz Carlton Oteli’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yönetim kurulu aday listesini, geçen hafta Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz’e listesindeki 18 arkadaşıyla birlikte verdiğini kaydeden Aksu, ”Beşiktaş için yola çıktığımızda camiamıza iki söz verdik. Beşiktaş’a yakışır bir liste yapmak ve Türk sporuna örnek olacak projeler üretmek. Son 2 haftadır Sayın Başkan da bizim söylediklerimizi seçim söylemlerinde aktarıyor” diye konuştu.

Beşiktaş’ta camianın artık eskimiş, yıpranmış yüzlerden bıktığını ve yeni yüzler, yeni ekip görmek istediğini savunan Murat Aksu, ”Bizler de bu seslere kulak verdik. Her biri kendi sektöründe profesyonelleşmiş, uzmanlaşmış kişilerden oluşan muhteşem bir ekip kurduk. Biz, (Beşiktaş’tan ne alırız) diyen değil, (Ne veririz) diyenlerden oluşan bir ekip kurduk. Beşiktaş’ta gerçek anlamda değişimi gerçekleştirebilecek insanlarla yola çıktık” ifadelerini kullandı.

BU YAZILARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YEDEK LİSTEDE AHMET NUR ÇEBİ’NİN OLDUĞU MURAT AKSU’NUN YÖNETİCİ ADAYLARI KİMLERDİ?

Murat Aksu’nun o tarihte yaptığı konuşmasının ardından yönetim kurulu aday listesindeki 18 kişi tek tek kürsüye çıkarak, kendini tanıttı.

Ali Baransel, ”70 yaşındayım, 65 yıllık Beşiktaşlıyım. Beşiktaş’ı sağlam bir yapıya kavuşturma konusunda azimliyiz, inançlıyız” derken, Murat Akdoğan ise Murat Aksu ile yola çıkarken başarısızlık konusunda en küçük şüphesinin olmadığını dile getirdi.

Yahya Kemal Gençer, ”Beşiktaş’ı çağdaş bir şekilde yönetmek hedefimizdir. Aksu liderliğindeki bu heyet bu tecrübeye, bilgi birikimine ve güce sahiptir” diye konuştu.

Emre Berkin, ”İnşallah pazar günü kongre üyelerimiz bizi bu göreve layık görürler. Yönetimi bize verirlerse projelerimizi hayata geçirme imkanı bulacağız” dedi.

Merdan Araz, birikimini Beşiktaş için kullanmak adına Murat Aksu ile yola çıktığını ifade ederken, Faruk Pala, ”Murat Aksu başkanımızın heyecanını görerek, Beşiktaş’a büyük hizmetler yapacağına inanarak yanında yer aldım” şeklinde konuştu.

Gülengül Altınsay, ”Beşiktaş’ın son dönemde maddi ve manevi anlamda geçirdiği erozyonlar hepimizi çok üzüyordu. Durum vahimdi ve bu tablo karşısında bir şeyler yapılmalıydı. Bu nedenle Murat Aksu’nun yönetiminde yer aldım” dedi.

Bahri Büyükhanlı, ”Beşiktaş’a en iyi hizmeti sunacağımıza herkesin emin olmasını isterim” derken, Koray Deniz, değişim hareketini başlattığı için Murat Aksu’ya teşekkür etti.

Mahmut Arslan, ”Beşiktaş’a başarı sağlayacak bir yönetimimiz var” ifadelerini kullanırken, Ahmet Nur Çebi, ”İyi bir Beşiktaşlıyım, iyi bir taraftarım, inşallah iyi bir yönetici de olurum” diye konuştu.

Dündar Yetişener, işindeki başarıyı Beşiktaş’ta da tekrarlamak istediğini dile getirirken, Adnan Dalgakıran, ”Beşiktaşlılık ruhunu her zaman dimdik ayakta tutmalıyız. Böyle bir yola çıkmaktan mutlu ve gururluyum” dedi.

Mine Kürkçüoğlu Vargı, herkesin ailesi ile BJK İnönü Stadı’na gelmesini istediğini anlatırken, Cihat Kumuşoğlu, bu mali yapıyla Beşiktaş’ın UEFA kriterlerine uymayabileceğini savunarak, yeniden bir yapılandırmaya gerek olduğunu söyledi.

Ender Çolak, dünya futbolunun hiç olmadığı kadar rekabetçi olduğunu, kurumsal yönetim, güçlü bir finansal yapıyla bu rekabetin içinde yer alınabileceğini, kendilerinin de bu hedefle yönetime talip olduklarını söyledi.

Metin Albayrak, ”Sayın Murat Aksu’nun yönetim kurulunda olmaktan mutlu ve gururluyum. Bu yönetimin kötü gidişe (dur) diyeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Kadir Kılıç ise başlattıkları hareketin büyüdüğünü ve seçimi kazanacaklarını iddia ederek, ”Beşiktaş’ın bugün içine düştüğü durumdan çekip çıkaracak bir yönetim kurulumuz var” diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi ise yeni tanıştığı ortamda sessiz kalmayı tercih etti.

 İlgili Konular

FULYA DAVASI MESUT YILMAZ  YAŞAR AŞÇIOĞLU  ENGİN BALTACI AHMET NUR ÇEBİ  YILDIRIM DEMİRÖREN  FİKRET ORMAN

İstanbul Havalimanı’nın yemek işi Sedat Peker’in gündeme getirdiği Engin Baltacı’ya verildi

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu