Ahmet Nur ÇebiBJKBJK HaberleriRöportajSpor Haberleri

Yalçın Karadeniz’den Ahmet Nur Çebi ve Engin Baltacı’ya tam destek

BJK Disiplin Kurulu tarafından kınama cezası verilerek tüzük gereği 5 yıl süre ile Beşiktaş’ın kurullarında görev alması yasaklanan eski divan başkanı Yalçın Karadeniz,  Beşiktaş gündemiyle ilgili olarak Sporx’ten Emrah Karalinç’in sorularını yanıtladı.

Divan Kurulu eski başkanı Yalçın Karadeniz, Başkan Ahmet Nur Çebi’ye kongrede kendisine olan yaklaşımından ötürü teşekkür ederken Sedat Peker’in, cezaevinde iken eski Başbakan Mesut Yılmaz’a kumar görüntüleri karşılığında şantaj yaparak Mesut Yılmaz’a yakın bir savcı tarafından tahliyesinin sağlandığını iddia ettiği isim Engin Baltacı‘nın asbaşkan olmasına da destek verdi.

AHMET NUR ÇEBİ, YÖNETİMİ YENİLEYEREK BANA GÖRE DOĞRU YAPTI.

Öncelikle Ahmet Nur Çebi’nin yönetimdeki isimleri değiştirmesi hakkında değerlendirmeler yapan Yalçın Karadeniz, “Listeleri başkanlar yaparlar. Aldıkları kararların oy birliğiyle alınmasını istereler. Bu durum, buna yönelik bir karar. Çebi Başkan kendisine göre listesini yaptı. Bana göre de doğru yaptı. Her gelen yönetici Beşiktaş’a hizmet için gelir. Bilgi ve görgülerine göre de bunu yaparlar.

Yönetimdeki isimleri güncellemek başkanın elindeki bir husustur. 14 tane yedek dahil yönetici var. Onlarla çalışırken herkese eşit şekilde görev veremeyebilir. Yöneticinin kabiliyetine göre planlama yapar. Engin Baltacı da hukukçu olarak çalışmış bir insan. Oradaki yöneticiler, Beşiktaş’ı iyi noktaya götürmek için varlar” ifadesini kullandı.

“AHMET NUR ÇEBİ, BOMBOŞ BİR KASA ALDI”

Beşiktaş’ın mali açıdan iç açıcı bir durumda olmadığını ancak; mevcut yönetimin bu konuda çalışmalar yaptığını ifade eden Yalçın Karadeniz, “Mali açıdan Beşiktaş iyiye gitmek zorunda. Ayakta durabilmek gerek. Beşiktaş’ta Çebi’nin nasıl bir mali tablo devraldığı önemli. Çünkü darmadağın bir camia devraldı. Çebi Başkan, “Bomboş bir kasa aldım” diyerek kötü bir miras devraldığını dile getirdi. Ahmet Nur Çebi ve yönetimi gayret gösteriyor. Ayrıca ekonomik durumu düzeltebilme adına da yeni yönetimden destek verecek isimler var” diye konuştu.

“LUCESCU ALEX TEİXEİRA’DAN ÇOK İYİ BAHSETMİŞTİ”

Teknik direktör Valerien Ismael’in Beşiktaş’ta başarılı olup olamayacağı sorusuna Yalçın Karadeniz şu yanıtı verdi:

“Ben yerli hocalar üzerinde hemfikir olan bir yöneticiyim. Türk futbolunu bilen insanların üzerinde duruyorum. Valerien Ismael, kötü bir tablo çizmedi. Maçı adeta yaşıyor. Biz buna hasretiz. Herkesin ayrı bir futbol görüşü var. Kulübesinde benim gibi oturup maçı izleyen teknik adamdan hoşlanmıyorum. Beşiktaş’a böyle bir teknik adam lazımdı. Bunu da iyi yapıyor. Geçen seneki takımda Batshuayi, Alex Teixeira vardı. Beklentilerim vardı ama tutmadı. Lucescu, çok iyi bahsetmişti Teixeira’dan. Beşiktaş’ta olmadı. Şimdiki kadroda bir farklılık var. Nokta atışı transferler yapıldığını düşünüyorum. Onun için de ümitliyim.”

Skandal iddialar mağlubiyetlerle unutulmasın! Jorge Mendes ve Ahmet Bulut’un enteresan Beşiktaş macerası!

NationalTurk Haber

“BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ VALERİEN İSMAİL’İN TALEPLERİNİ KARŞILADI”

“Pivot santrfor arıyorum demişti Ismael. Weghorst, Muleka gibi isimler alındı. Cenk her zaman her takıma lazım karakterde bir oyuncu. İngiltere’de Everton’da oynadı. Yeni gelmiş bir oyuncu gibi antrenman yapıyor ve Beşiktaş’ı ciddiye alıyor. Hem kafa golü atabilen, hem sağ hem de sol ayağını kullanabilen oyuncu şarttı. Beşiktaş’ın forvet hattı rakipler için ürkütücü. Ismael’in taleplerini yönetim uyguluyor. Hocanın Weghorst’u çok istediğini biliyorum. Muleka da katkı verebilecek bir isim. Beşiktaş için bu sene umutluyum. Beşiktaş iyi olacaktır diye düşünüyorum. Rakipleri korkacak. Bu sene farklı olacak. Beşiktaş yönetimi, Valerien Ismael’in taleplerini karşıladı. ” dedi.

İLGİLİ HABERLER

“DİVAN BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURMAK İÇİN BAŞKANLIK YAPMAMAK GEREK”

Öte yandan Yalçın Karadeniz, Divan Başkanlığı için de mesaj verdi. Karadeniz, “Divan seçimlerinde aday oldum. Divan Başkanı koltuğunda oturmak için başkanlık yapmamak gerek. Bana camia içinden çok destek geliyor. 2015 yılında denizin bittiğini anlatmaya çalıştım. Ben kahin ya da evliya değilim. Mali tablo açısından bir şeyler söylerken raporlar üstünden konuşuyordum. Konuşmacıların yüzde 40’ı son kongrede bana teşekkür ederek başladı konuşmasına. ‘Beşiktaş’a ihanet ediyor’ denilip beni ihraç etmişlerdi. Biz gereken şeyleri anlattık. Ahmet Nur Çebi de ibra aldıktan sonra, “Yalçın ağabeyimiz bu kürsüden denizin bittiğini anlattı ama inanamadık. Tarih onu haklı çıkardı” dedi. Keşke kulüp batma noktasına gelmeseydi, ben de haklı çıkmasaydım.”

YALÇIN KARADENİZ İLE İLGİLİ HABERLER

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu