Yalçın Karadeniz: Ben Demirören’in adamı değilim

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

A.Ş. ve derneğin 400 milyon TL’lik borcunu yönetmek için dört isim Beşiktaş başkanlığına aday oldu. Karadeniz ile Orman başkanlık için şanslı

Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasının ardından olağanüstü seçim sürecine giren Beşiktaş’ın başkan adayları belirlendi. Yaklaşık 400 milyon TL borcu bulunan Siyah-Beyazlı kulübü yönetmek için dört isim; Yalçın Karadeniz, Fikret Orman, Bülent Deriş ve Nazmi Koca aday oldu. Geçici yönetim kurulu aday listelerini dün Divan Kurulu Başkanlığı’na teslim eden başkan adayları, kesin listelerini önümüzdeki çarşamba günü bildirecek.

Fulya Davası Nedir? Neler Yaşandı? İşte Detaylar

Her ne kadar dört aday ortaya çıkmış olsa da, başkanlık yarışının Yalçın Karadeniz ile Fikret Orman’ın arasında geçmesi bekleniyor. Kulübün onursal başkanı Süleyman Seba’nın açıkça destek verdiği ve tüm camianın etrafında birleşmesini istediği Karadeniz, şu an itibariyle seçimin 1 numaralı favorisi.

Yalçın Karadeniz’in listesi Demirören takviyeli.

Yalçın Karadeniz’in listesinde, Yıldırım Demirören yönetiminin ağır toplarından Ertunç Soğancıoğlu’nun yanı sıra, eski asbaşkan Levent Erdoğan ve Mekki Başak, Faruk Pala, Metin Albayrak, Yalçın Sabancı, Erdoğan Nasır, Hüsrev Akın bulunuyor.

FİKRET Orman’ın listesinde ise Ahmet Kavalcı, Hakan Kalkavan, Seyit Ateş, Talha Görgülü, Muzaffer Nasıroğlu ve Hüseyin Mican’ın bulunduğu öğrenildi. 2004’te Demirören ile girdiği başkanlık yarışını 162 oyla kaybeden Orman, bu kez daha güçlü bir liste oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

HEDEF ZENGİN BİR YÖNETİM
Gerek Fikret Orman gerekse Yalçın Karadeniz, Beşiktaş’ın 400 milyon TL’ye ulaşan borcunu göz önüne alarak, maddi açıdan güçlü isimleri yönetim kurullarına katmak için büyük çaba sarfediyor. Mali yönden daha zayıf oldukları ifade edilen diğer adaylar Bülent Deriş ve Nazmi Koca’ya ise, mevcut koşullarda şans tanınmıyor. Bu arada, önceki akşam saatlerine kadar başkan adayı olduğunu ilan eden Sinan Vardar, beklendiği üzere dün yarıştan çekildi. Başkan adayı olması beklenen Aydoğan Cevahir ise, Nazmi Koca’nın listesine girdi.

Yalçın Karadeniz: Ben Kimsenin adamı değilim

Beşiktaş’ın başkan adaylarından Yalçın Karadeniz, hakkındaki spekülasyonlara bir basın toplantısıyla yanıt verdi. Akaretler’deki kulüp binasında düzenlediği toplantıda zaman zaman sert ifadeler kullanan Karadeniz, ‘Benim için (Demirören’in adamı) diyorlar. Kimsenin adamı değilim, Beşiktaş’ın adamıyım. Ben kasanın dolu olduğunu, Demirören’in her şeyi iyi yaptığını söylemedim. Beşiktaş’ı 110 yıl içinde buralara getirenlerden Allah razı olsun diyorum’ dedi. Onursal başkan Süleyman Seba’nın kendisini işaret etmesine değinen Karadeniz, ‘Seba’nın bu işe el koyması istendi. Seba da maalesef beni gösterdi! Ne yapayım, Allah razı olsun’ ifadesini kullandı.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Tekinoktay’dan yönetime ihtarname bombardımanı! Demirören’in verdiği zararlardan siz de sorumlu olursunuz!

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Haluk Karakurt Divan Kurulu Başkan Adaylığını resmen ilan etti. - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: