HaberAhmet Nur ÇebiBJK HaberleriFulya DavasıHürser TekinoktaySpor Haberleri

Ahmet Nur Çebi: “Birileri o dönemde bu numarayı yapmış.”

Beşiktaş’ın hafta sonu düzenlenen 2020 Yılı İdari ve Mali Genel Kurulu’nda Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi’nin konuşmalarının yankıları sürüyor

Ahmet Nur Çebi’ni yaptığı en dikkati çeken açıklama Fulya Davası olarak bilinen Fulya Süleyman Seba projesi hakkında Fikret Orman için söyledikleriydi.

Fikret Orman  Ahmet Nur Çebi’ye “Bu raporun içinde Fulya Davası neden yok abi”

Fikret Orman’ın bir gün önce  “Bu raporun içinde fulya davası neden yok abi.. Ahmet Nur Çebi’nin kendi açıklaması var 95 milyon dolar zarar var diye. Fulya davasında sorumlu kişi Ahmet Nur Çebi idi. O bakıyordu bu işe. Beşiktaş’ın Fulya projesinde zararı var. Raporda niye Fulya davası yok? Fulya Davası bu dosyanın içinde neden yok?  İşinize geleni koyun, işinize gelmeyenleri kılçıklayın içinden. Biz beraber de çalıştık, sizler de ordaydınız. Ayıptır yahu” demesinin üzerine ;

Ahmet Nur Çebi: “Bir Fulya sardılar gidiyorlar.  Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’ın telefonda konuşulmasıyla tahkim kurulu oluşturulmuştur. ” demesi uzun yılladır süren Fulya Davası ve Tahkim skandalıyla ilgili tartışmaların ve bilinmeyenlerini yeni bir boyuta taşıdı.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı için suç duyurusunda bulunuldu

Ahmet Nur Çebi: Tahkim kurulu Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’ın telefonda konuşulmasıyla oluşturulmuştur.

Fulya konusunda sözlerini sürdürmek için yeniden kürsüye gelen Ahmet Nur Çebi, “Bir Fulya sardılar gidiyorlar. Bu kulübü bugüne kadar tek imzayla temsil eden başkanlar vardı. Başkanın aile avukatı, kulübün avukatıyla beraber, Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’ın telefonda konuşulmasıyla tahkim kurulu oluşturulmuştur.

Fulya neden raporda yok? İnşaat sözleşmesi 2008’de yapılmıştır. Biz 10 yıllık dedik. Dava kaybedildi ama dava kazanıldı da. Bir kısmında Beşiktaş haklı görüldü, bir kısmında karşı taraf haklı görüldü. Tahkim kısa sürede bu işi yapacağı için böyle bir karar alındı.

Yüzde 67’ye 33 yapılan anlaşmadan kaynaklandığı için 95 milyon Dolar kaybedildiğini söyledim

Tahkim diyor ki, Aşçıoğlu’yla yapılan sözleşme ticaridir ve açtığınız davada karşı tarafın hataları bu kadardır, sizin hatalarınız da bu kadardır. Yüzde 67’ye 33 yapılan anlaşmadan kaynaklandığı için 95 milyon Dolar kaybedildiğini söyledim. Beşiktaş’a bunun arsa payı olarak verildiğini ama bunun binalara yansımadığını söyledim.

“Birileri o dönemde bu numarayı yapmış. Yıldırım Demirören’in verdiği zararların karşılanacağından da emin olun. Kağıt bende”

Sedat Peker’i tahliye eden eski savcı Engin Baltacı kimdir?

Birileri o dönemde bu numarayı yapmış. Ben elimden geleni yapıyorum. 95 milyon Dolar, sözleşmenin karşılığı olarak gözükmese dahi, sözleşmenin arka sayfalarında ‘Bu durum aslında 48’e 52’dir’ diyor. Hakim de diyor ki, sen arsa payında bunu almışsın ama bina dağılımında durum budur.

Mahkemede yapılan destekler var. Samimi söylüyorum çok teşekkür ediyorum yaptıklarınız için. Bununla ilgili inanın yılbaşından sonra ilk divan kurulunda açıklayacağım. Yıldırım Demirören’in verdiği zararların karşılanacağından da emin olun. Ben buradayım, kağıt bende” diyerek sözlerini tamamladı.

Hürser Tekinoktay Ahmet Nur Çebi’ye  “Fulya davası yeni başlıyor” demişti.

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kısa süre önce Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda başkanlık seçimindeki rakiplerinden Hürser Tekinoktay’ın Fulya konusundaki ısrarına tepki göstermişti. Çebi, “Bağış kampanyasının başladığı bir günde özellikle seçimdeki rakiplerimizden Hürser Tekinoktay beyefendinin çıkıp aynı gün ‘Biz davayı kazandık.

Burada 100 milyon dolar var, başkan kampanya yapacağına gitsin bu parayı alsın’ diye bir söylemi başladı. Ya biliyor ya bilmiyor. Bunun doğrusunu bilip yapıyorsa doğru olmuyor. Bilmediğini, eksik bildiğini düşündüğüm için, kamuoyunu da eksik yönlendiriyorlar. Kampanyanın başladığı gün sen Beşiktaş’a niye hainlik yapıyorsun? Kendi reklamını yapmak açısından mı yapıyorsun?” ifadelerini kullanmış

HÜRSER TEKİNOKTAY  ‘HAİN’ KELİMESİNİ BU CAMİADA İLK KEZ DUYUYORUM’

Hürser Tekinoktay, Youtube kanalı üzerinden yaptığı yayınla bu sözlere yanıt verdi. Tekinoktay şu ifadeleri kullandı: Ahmet Nur Çebi, talihsiz bazı açıklamalarda bulundu.

Fulya davası için hainlik diyerek bizi karalayan ifadeler kullandı. Orada Anadolu Ajansı moderatörlerinin müdahale etmesini beklerdim. Fulya davası ile ilgili yanlış bilgi verildi. Anadolu Ajansı’ndan cevap hakkı istedik fakat kabul etmediler.

Elimizdeki imkanlarla cevap hakkımızı iletmek istedik. Hürser Tekinoktay sizin rakibiniz değil. Biz aynı kulübün mensuplarıyız nereden rakip oluyoruz. Ben Fulya’daki haklarımızı arayan bir sürü insanın temsilcisi olarak Fulya’yı konuşmanın hainlikle eş değer tutulmasından sonra cevap hakkımı kullanmak zorunda kaldım. Beni herkes tanıyor. Camiada bu kelimeyi ilk kez duyuyorum. Fulya’dan şahsi bir beklentimiz yok.

Biz şu tarihte dava kazanılmıştır. Bundan dolayı genel kurul iptal edilmiştir. Fulya, Del Bosque, Ferrari ve bir sürü kusurlu hareket varsa tespitinin yapılması ve hukuki işlemlerinin başlatılması gerekiyor dedik. Neymiş bu kampanya yapılacağı zamana gelmiş.

Kampanyanın başarılı olması için Beşiktaş’ın markasının en güçlü hale getirecek fotoğraf vermemiz gerekirdi. Hemen davaları açıp kulübe destek olan herkesin 1 kuruşuna sahip çıkacağımızı halka göstermemiz gerekirdi.

Tahkim Skandalının Detayları! 4 Üyenin Tamamı Nurol İnşaat Bağlantılı

‘GEREKİRSE SEÇİMLERE GİRMEYİZ DEDİK’

Ondan sonra kampanyayı yapalım rekorlar kıralım. Ancak sayın başkan ilk günlerdeki acemilikleri, tişörtle çıktı sayın başkan almayın karaborsaya düşmüş dedi, 3 ay tişört çıkmadı. İlk aylarda dolduruşa geldik seçime girdik dedi. Hak veriyorum. Belki bu işin içine hiç girmek istemedi. Kendine yardım etmeye de çalışıyorum.

Muhalefet olmazsa, Orman döneminde muhalefet yaptık 400 milyon dolardan 3 milyar dolara çıktı borç. Muhalefet faydalıdır. Seçimden önce girmeyebiliriz. 2 şartımız var.

Fulya ile ilgili hukuki işlemleri yapınız. Kulübü halka açınız. Tribündeki 30 bin kombine sahibini aldığınız, dışarıdaki beşiktaşlıları kongre üyesi yaptığınız zaman zaten 100 milyon topluyorsunuz. Öyle Hülya Avşar’a da Yılmaz Erdoğan’a da gerek yok. O 100 bin kişi ticaret hacminizi geliştirsin. Biz seçimden önce bu 2 şartı sunarak seçimlere girmeyiz dedik.

Büyük Skandal! Çebi: “Fulya’da Beşiktaş’ın Kaybı Yoktur, Konu Kapanmıştır”

“2014 yılında 95 milyon dolar zarar var derken şimdiki durum arasında ne değişti.”

Fulya’yı dile getirdiğimiz duymak istediğimiz tek şey vardı. Merak etmeyin Beşiktaşlılar, gereken neyse yapılacaktır. Sadece bu cümleyi duymak istedik biz. Başkan bu cümleyi bizden esirgedi. Beşiktaş’ın hakkını savunanlara hain dedi. Başkan diyor ki Fulya’da zarar yoktur, dava kapamıştır.

2014 yılında 95 milyon dolar zarar var derken şimdiki durum arasında ne değişti. Yüzde 67’sini müteahhitten aldıysak paralar nerede. Fikret Orman böyle bir anlaşma yapıp paralar kasaya girdiyse sorun yok.

Girmediyse 95 milyon doların yüzde 67’si nerede başkan? Tüm Beşiktaşlılar, Fulya’nın hesabının sorulmasını bekliyor. Fulya davası yeni başlıyor. Bitmedi.” demişti

Beşiktaş tarihinin en önemli hukuk mücadelelerinden biri olan Fulya Davası nedir?

Fulya Davası Nedir? Neler Yaşandı? İşte Detaylar

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu