BJKBJK Haberleri

Yalçın Karadeniz Kimdir?

Yalçın Karadeniz 1942 yılında doğdu.  İlk, orta ve yüksek tahsilini İstanbul’da tamamladı. Gümrük Tekel Bakanlığı ve Gümrük Müsteşarlığı’nda çeşitli kademelerde görev aldı. Gümrükler Baş müdürlüğü’nden emekli oldu.

Halen avukatlık yapmakta. Beşiktaş yönetimlerinde 3 dönem; genel sekreter yardımcılığı, amatör şubeler umumi kaptanlığı ve kulüp basın sözcülüğü görevlerini üstlendi.

Futbol Federasyonu üyeliğinde bulundu. 5 Yıllık Kalkınma Planı Futbol Özel İhtisas Komisyonu Raportörlüğü yaptı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi. Çeşitli sosyal içerikli kulüp üyeliklerinde de bulundu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Üyesi.

3 Mart 2007 BJK Divan Kurulu Başkanlığı’na Seçildi

BJK Kulübü’nün Divan Başkanlık Kurulu Seçimi 03.03.2007 tarihinde Ceylan Intercontinental Oteli’nde yapıldı. Oylama sonunda Yalçın Karadeniz BJK Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Yalçın Karadeniz: “Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu’na abilik yapacağım”

Ceylan Intercontinental Oteli’nin Dolmabahçe Salonu’nda yapılan seçime Şeref Nasır ve Yalçın Karadeniz aday olarak katıldı. Toplam 261 Divan Kurulu Üyemiz’in oy kullandığı seçimde, Yalçın Karadeniz 153, Şeref Nasır ise 105 oy aldı. 3 oy da geçersiz kabul edildi.

Bu sonuçların ardından Yalçın Karadeniz, BJK Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Karadeniz’in Yönetim Kurulu’nda Mehmet Özdilek, Fahrettin Curoğlu, Mustafa Sedat Piroğlu, Mehmet Vedat Cem, Necdet Erbaydar ve Cemil Cengiz Satar yer aldı.

NationalTurk Haber

07 Mart 2010 yılında BJK Divan Kurulu Başkanlığı’na tekrar seçildi

Ceylan Intercontinental Otel’de 7 Mart’ta gerçekleştirilen seçimle Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Yalçın Karadeniz ile Divan Başkanlık Kurulu üyeleri Oğuz Anter, M. Vedat Cem, M. Sedat Piroğlu, Osman Akalın, Serdar Keskin ve Cemil Cengiz Satar, 16 Mart 2010  Salı günü mazbatalarını aldılar.

Beşiktaş divan başkanlık seçimi yapılırken, mevcut başkan Yalçın Karadeniz, 250 oyla tekrar koltuğa oturdu. Toplantıya, divan kurulu üyelerinin 300’ü katılırken, 268 oy kullanıldı. Seçime tek aday olarak giren Karadeniz, kullanılan oyların 250’sini alırken, 18 oy geçersiz sayıldı.

2010-2013 dönemi için seçilen Divan Başkanlık Kurulu’nun mazbata töreni Akaretler’deki kulüp binasında bulunan Divan Kurulu Lokali’nde, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Yalcin Karadeniz Demiroren abilik

Beşiktaş Kulübü’nde 2013-2016 dönemi Divan Başkanlık Kurulu seçiminde Yalçın Karadeniz yeniden başkanlığa seçildi.

Ceylan InterContinental Otel Dolmabahçe Salonu’nda gerçekleştirilen seçime Yalçın Karadeniz ve Affan Keçeci başkan adayı olarak katıldı.

Toplam 6 sandıkta yapılan oylama sonucunda 408 oy alan Yalçın Karadeniz, üst üste üçüncü kez Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı oldu. Toplam 650 oy kullanılırken, diğer aday Affan Keçeci ise 236 oyda kaldı, 6 oy geçersiz sayıldı.

Yalçın Karadeniz’in listesinde M.Serdar Piroğlu, Osman Akalın, Rasim Kara, Serdar Keskin, C. Cengiz Satar ve Ersan Aksoylu yer aldı.

Hürser Tekinoktay: Beşiktaş çaresiz kalmayacak

Yalçın Karadeniz’in Beşiktaş Divan başkanlığı görevi sona erdi

Beşiktaş Kulübü’nde 28 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Divan Kurulu seçiminin iptali için açılan dava sonuçlandı. 18’inci Asliye Mahkemesi tarafından alınan iptal kararı, Divan Başkanı Yalçın Karadeniz’e tebliğ edildi. Bu gelişmenin ardından Karadeniz ve yönetim kurulunun görevi de sonlanmış oldu.

Kararın kesinleşmesi sonrası Beşiktaş Disiplin Kurulu’na sevk edilen Yalçın Karadeniz’e daha önceki hizmetleri dikkate alınarak kınama cezası verildi. 5 yıl boyunca Beşiktaş’ın hiçbir kurulunda görev alamayacak olan Karadeniz için, temyiz yolu da kapalı. Beşiktaş Divan Kurulu’nun yeni yönetimi, Ocak ayı içinde yapılacak seçimle belirleneceği açıklandı.

Yalçın Karadeniz: Ben Demirören’in adamı değilim

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu