Günün OlayıAhmet Nur ÇebiBeşiktaşBJKBJK HaberleriFulya DavasıGündemSpor Haberleri

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı Türkiye’nin gündeminde

Sedat Peker olduğu iddia edilen ‘Deli Çavuş’ isimli twitter hesabından yapılan paylaşımlardan sonra Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı Türkiye’nin gündemine oturdu.

Twitter’daki ‘Deli Çavuş’ hesabından paylaşımlarında “Size akrabam olan Mehmet Cengiz’i anlatacağım” diyerek, kamudan aldığı dev ihalelerle tanınan Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’le olan geçmişini anlattı. Peker, cezaevinden Mesut Yılmaz’ın kumar kasetleri karşılığı çıktığını ve Cengiz’in anlaşmaya aracılık ettiğini iddia etti.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı için suç duyurusunda bulunuldu

“Mesut Yılmaz’ın yakını olan, Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin başsavcısı olan Engin Baltacı’nın organizasyonu ile tahliye edildim.”

Anlaşma karşılığında maddi hasarının ödenmesi için 5 milyon dolara anlaşma sağlandığını iddia eden Peker, bahsi geçen parayı ortak akrabaları olan Zafer Salman aracılığıyla aldığını söyledi. Peker, “Anlaşma sağlandı. İlk 2,5 milyon dolarını peşin aldım. Kalan 2,5 [milyon] doları da ortak akrabamız olan Zafer Salman vasıtası ile teslim aldım (paralar Mehmet Cengiz tarafından Zafer Salman’ın hesabına gönderildi, bir kısmı da Zafer Salman’a elden teslim edildi) O dönem Mesut Yılmaz’ın yakını olan, Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin başsavcısı olan Engin Baltacı’nın organizasyonu ile tahliye edildim” ifadelerini kullandı.

Skandal iddialar mağlubiyetlerle unutulmasın! Jorge Mendes ve Ahmet Bulut’un enteresan Beşiktaş macerası!

‘Sedat Peker ne dediyse doğrudur’

İddiaların odağındaki Mehmet Cengiz ve Sedat Peker’in akrabası olan Zafer Salman, Cumhuriyet’ten Rabia Azra Sözcü’ye konuştu.

NationalTurk Haber

Salman, “Ben hem Mehmet Cengiz’in hem de Sedat Peker’in akrabasıyım. Peker’in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Peker’in dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

İddiayı resmiyete dökecek bir belge, görüntü var mı sorusuna cevap veren Zafer Salman, “Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu konuda şimdi bir şey demem uygun olmaz…” dedi.

Sedat Peker’in “beni tahliye eden savcı” dediği dönemin “Temiz Eller” savcısı hukuk işlerinden sorumlu olarak Ahmet Nur Çebi tarafından yönetime alınan 2.Başkan Engin Baltacı, Ağar’ı cezaevinde ziyaret etmiş!

Sedat Peker’in, cezaevinde iken eski Başbakan Mesut Yılmaz’a kumar görüntüleri karşılığında şantaj yaparak Yılmaz’a yakın bir savcı tarafından tahliyesinin sağlandığını iddia ettiği isim Engin Baltacı’nın geçmişi yeniden gündemde.

Kısa Dalga Genel Yayın Yönetmeni Kemal Göktaş’ın “Peker’in itirafları ve bir “temiz eller” savcısı: Fulya Davası döneminden beri Beşiktaş 2. Başkanı olan Engin Baltacı” yazısında eski DGM Savcısı Engin Baltacı‘nın geçmişi hatırlatıldı.

Beşiktaş Spor Kulübü’nün 2.Başkanı ve Basın Sözcüsü olduğu belirtilen Engin Baltacı, Susurluk hükümlüsü Mehmet Ağar’ı kaldığı cezaevinde ziyaret eden bir isim.Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı
Kemal Göktaş ilgili bölümde şöyle yazdı:

“DGM Savcısı olduğu dönemde “temiz eller” savcısı olarak sunulan Baltacı, aradan yıllar geçtikten sonra emekli savcı olarak Susurluk hükümlüsü Ağar’ı kaldığı cezaevinde ziyaret ediyor. Üstelik bu oldukça dikkat çekici ziyaret, o tarihte hiç de üzerinde durulmamış, gazetelerde iki satır haber olarak şöyle aktarılmış:

“Susurluk davasından aldığı 2 yıllık hapis cezasını Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki Kapalı Cezaevi’nde çeken Demokrat Parti (DP) eski Genel Başkanı Mehmet Ağar’ı, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz, eski DGM Savcısı Engin Baltacı ve işadamı Mehmet Cengiz ziyaret etti.”

Engin Baltacı Aralık ayında yapılan Beşiktaş Kulübü mali kongresinde çok tartışılmıştı.

Beşiktaş’ta, 2020 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında Ahmet Nur Çebi yönetimi tarafınan kongre başkanı olarak  önerilerek kongreyi yöneten ve Ali Rıza Dizdar’ı salondan çıkartan  Engin Baltacı silahlı saldırı sonucu vefat eden Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun olaydan 1 ay önce olan KPMG ile ilgili eleştirilerinin de olduğu kongredeki konuşmasını sınırlandırmak istemiş ve muhalif konuşmacılara sürekli müdahale etmişti.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: Dünkü KPMG raporunda 95 milyon dolarlık Fulya zararını görmezken ben Fulya Otoparkı gördüm.

Hürser Tekinoktay Ahmet Nur Çebi’ye “Albayı daha önceden tanıyor muydunuz?”

Beşiktaş kongrelerine katılmayacağını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla açıklayan eski başkan adayı ve divan kurulu üyesi Hürser Tekinoktay ile Ahmet Nur Çebi arasında karşılıklı atışmalar olmuş ve Tekinoktay Beşiktaşlılara bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Ahmet Nur Çebi’ye karşı cevap hakkını kullanan Tekinoktay: “Şimdi size soruyorum; İBRA edilmemiş kongre başkanı olan Fulya Davası süresince Yıldırım Demirören dönemi 2. Başkanı da olan sayın Albayı daha önceden tanıyor muydunuz?

BJK dışında bir iş ilişkiniz var mı? Sayın emekli albay en son ne zaman BJK kongresine gelmişti? Sayın albayın kongre başkanı olmasını siz mi önerdiniz, yoksa size başka birisi mi önerdi? diye Engin Baltacı’nın kongreyi yönetmesi hakkında dikkat çekerek bir takım sorular sormuştu.

Hürser Tekinoktay Ahmet Nur Çebi’ye karşı cevap hakkını kullandı. ‘O’ 5 kişi kim ?

Ahmet Nur Çebi ile Fulya müteahhiti Yaşar Aşçıoğlu beraber seçim kazanmışlar. Beşiktaş’ta ilginç bir Trabzon ve Beşiktaş hikayesi

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu