Şenol Güneş: “Başkanın ailesi yardım ediyor.”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yaptığı toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Takımın son durumu ve oyuncuları hakkında mutsuz olduğunu söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş Ahmet Nur Çebi‘nin ailesinin yardım ettiğini ifade etti.

Performansından memnun kalmadığı oyuncuları söyleyen tecrübeli çalıştırıcı gelecek sezonla ilgili de büyük çaplı değişiklikler olacağı sinyalini verirken ilginç açıklamalarda bulundu.

İşte Şenol Güneş’in açıklamaları:

Şenol Güneş: “Zor bir dönemden geçiyoruz. Ayakta kalmak, huzurlu olmak kolay bir iş değil. Zaman zaman kalbimiz çok şey yapmak istese de bedenimiz ona mani oluyor. Deprem çok büyük bir felaketti. Kaybettiğimiz tüm insanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün Türkiye’ye geçmiş olsun”

“Beşiktaş olarak hedeflediğimiz yerde değiliz. Son üç maç hayal kırıklığı oldu. Başka bir hoca ile başlandı, benimle devam edildi, yarın başka bir şey de olabilir. Kadro için de aynı şey geçerli. Önemli olan Beşiktaş. Taraftarın gurur duyduğu, keyif aldığı futbolla kazanmak istiyoruz.

Şenol Güneş: Tedirginim, rahatsızım. Takım olamadık

“Takımın bulunduğu durumdan mutlu değilim, huzurlu da değilim”

Değişiklikler yapıyoruz, eksikler var ama takım olmak, uyum çok önemli. Alınan oyuncuların kötü olduğunu düşünmüyorum, hatta elimizdekilerden daha iyi oyuncular. Ama takımı taşıyabilecek seviyeye geldik mi? Oyuncuları ya da yönetimi suçlamak için söylemiyorum.

Bazen bir parça uyumlu gibi görünür ama olmaz. Tedirginim, rahatsızım. Takım uyumunu çözebiliriz. Mevcut oyuncularla yapmaya çalıştık ama olmadı. Diğer takımlara bakmıyorum. Önce kendimize bakmalıyız, güçlü olmalıyız.”

EURO 2020 faciasının yaşatan Şenol Güneş istanbul havalimanına geldi, taraftar tepkili

 

“Semih ve Ege genç oyuncular ama iyi geliyorlar. Berkay’ı da hazırlık maçında iyi gördüm. Berkay geldiğimde olumsuzdu ama iyiye gidiyor. Beşiktaş’ta ilerde oynayacaklar.

“ÖDEMELERDE AKSAMA YOK”
Ödemeler yapıldı, aksama yok. Oyuncuların ve teknik heyetin, personelin maaş sorunu yok. Bize düşen başarıyı yakalamak. Aldığımız sonuçlar başarı getirmedi. Mutsuzum, rahatsızım. Takım daha iyisini yapabilirdi.

ELİMİZDEKİLERİ GÖRMEMİZ LAZIMDI

Elimizdeki yerli ve yabancı oyuncuların da ne yapacağını görmemiz lazımdı. Ancak bu sırada kayıp verdik. Eleştiriler olacaktır. Bizim taraftarımız entelektüeldir, takıma sahip çıkar ama eleştirir de. Onlara layık bir takım oluşturacağız.”

“Artur Masuaku’nun dizinde kronik sakatlık var.”

“Artur Masuaku’nun dizinde kronik sakatlık var. Geldiğime idmana çıkmak istemiyordu. Ancak aradan geçen zaman içinde iyi. Son dönemde hiçbir sakatlığını görmedim. Eyüpspor maçında çıkmak istemedi. İyi bir duruma geldi. Fiziksel sorunumuz yok. Hücuma dönük daha etkili oluyor.

Soru işaretli tarafları var. Yetenekleri ve oyunculuğu tartışılmaz. Sol ayağı çok iyi. Bazen ortaları çok kötü attı, ona yakıştırmadık. Memnun muyuz, değil miyiz? Ortalama.

Ortalamanın üstüne çıkmadığı zaman onunla mı devam edeceğiz? Orada dört oyuncu, hatta Necip bile var. Sene sonu devam etmek mi, yeni bir oyuncu mu? Buna sonra bakacağız. Sözleşmesinde maç sayısı var, çok ihtiyaç kalırsa oynatırız.”

Şenol Güneş basın toplantısından detaylar: Ceyhun Kazancı’nın CV güzel. Kendisine de söyledim “ Az konuş, çok çalış”

“Onur Bulut sene sonu bize bedava gelecekti.”

“Beşiktaş, Onur Bulut’u 1 milyon Euro serbest kalma maddesiyle aldı. Onur Bulut da Kayserispor’a para kazandırdı. Yoksa zaten sene sonu bedavaya bize gelecekti”

Romain Saiss ve Valentin Rosier iyi oyuncular. Zaman zaman dalgalanmaları oluyor. Son hafta iyiydi. Çalışıyor ve iyi. Hareketli bir oyuncu. Zaman zaman oyun dışına çıktı ama coşkuyla oynayan bir oyuncu. Değerli bir oyuncu ve para verildi. Onur Bulut da gündemimize gelen oyuncuydu.

Aynı şey Ozan Tufan için de soruldu. Onur’u sene sonu almayı düşündük, Rosier’in durumuna bakarız diye düşündük. Tayfur var, ona da para vereceğiz.

Onur’u sene sonu düşünürken, 1 milyon euro verilerek alınabileceği ortaya çıktı. Kulübüne para kazandırdı. Onur iyi bir oyuncu. Sağ bekimiz olur, sol bekimiz olur. Rosier ile yarışmaya girecek. Türk olduğu için de avantajlı.

Celal Kolot: Sergen Yalçın Şenol Güneş kararından sonra “Bize oyun oynadılar” dedi

“Romas Saiss Karagümrük maçında gidiyordu. Stopper bakıyorduk. Son anda gitmedi. Ama aldığımız Omar Colley iyi bir oyuncu.”

Geçen seneden kalan Atiba, Josef, Rachid Ghezzal gibi bazı oyunculardan faydalanılamadı. Romas Saiss, Dele Alli, Wout Weghorts, Arthur Masuaku’nun direk oynayacağı düşünülmüş. Ancak beklenenler alınamadı. Weghorst gitmek istedi, Saiss de Karagümrük maçında gidiyordu. Stoper bakıyorduk, son anda gitmedi. Ama aldığımız Omar Colley iyi bir oyuncu. Her şeye rağmen yarışta olmalıydık.”

“DELE ALLİ’NİN SANKİ HİÇ GÜCÜ YOK.”

“Dele Alli’nin problemi yok. Çok mütevazi bir oyuncu, çalışıyor, koşuyor. Top kazanmaya başladı. Top kullanma ve şut atmada sıkıntısı var. Sanki hiç gücü yok. Talihsizlik mi, bu böyle mi bilemiyorum. Verim alamadım, rahatsızım. Bana da yakıştırılanı çok üstüme almadım ama neden olmadı diye sorumlu hissediyorum.

Rachid Ghezzal’ın hafif bir sakatlığı olmadı. Bu hafta 6 oyuncu kadroya girecek. Yine bir değişim olacak. Oyuncuların takım oyununa alışması, takımı geliştirmesini istiyorum. Takımı taşıyan oyuncularla devam edeceğiz.

Şenol Güneş: Dele Alli Oynamayı Hak Etmiyor

“ORTAK AKILLA İLERLENMELİ”
Maçların oynanması ve başkanın söylediği 3 puan, takımların düşürülmesi gibi konular hakkında konuştum. Bu tip kararların tartışılmadan alınması, kaos getirir. Acele etmeye gerek yok. Aldığınız karar kime yararlı, kime yararsız? Gelecek adına olumlu mu? Geri dönüş olur mu?

Şimdi konuşuluyor. Başkan neden suçlu bunda? Sadece Beşiktaş’ı mı ilgilendiriyor? Ortak konular, ortak akılla alınmalıydı. Bana kalırsa da maçlar oynanmasın.

N’KOUDOU’NUN GİTMESİ İÇİN KONUŞULUYORDU
Saiss lider ve kaliteli bir oyuncu. Sakatken sahaya çıkmamalılar. Josef de sakat oynayabilir ama bunu istemem. Saiss yokken Welinton oynadı. Saiss ile problem yok. Oyuncu dışlayacak durum yok. N’Koudou ve Dele Alli idmanda. İkinci ve üçüncü planda düşünüyorum.

Kevin N’Koudou’dan karşılık alamadım. Gitmesi için konuşuluyordu ama henüz olmadı. Yarın ne olur bilmiyorum. Romain Saiss istedi ama olmadı. Bazı oyuncuların kalması yararlı değilse, gitmesine izin veririz.

Şok iddia: Şenol Güneş Kadıköy’e gitmek istemiyor, Fenerbahçe maçından sonra sözleşmeyi imzalayacak

“BAŞKANIN AİLESİ YARDIM EDİYOR”
Başkanın ailesi yardım ediyor, kendi yardım ediyor, çalışanları ediyor, kulüp ediyor… TFF’ye gidiyor… Başkan bununla uğraşırken, bir şeyden mahkum ediyorsun. Başkan kendine mi 3 puan istiyor? Hem vereceksin, hem suçlanacaksın! Bu sağlıklı bir şey değil. Sevgiyi kirletmeyelim, güveni yok etmeyelim.

“HÜKÜMET ELEŞTİRİ ALDI AMA CUMHURBAŞKANI ORADA”
Siyasi tarafa çok çekildi. Seçimler var, bu alana girmem. Devlet de, birey de önemli. Beşiktaş için de herkes önemli. Beşiktaş için de beni sevmeyen varsa, ‘Onlar Beşiktaşlı değildir’ diyemem. Eleştirisinden dolayı ayırmam, bölmem. Ülke de öyle. Farklılıklarımız, zenginliklerimiz olsun. Ben kimseye siyasi cevap vermem. Kendimi de ezdirmem. Kulüp adına sorumluyum.

Trabzon’da Bakanı Ahmet Nur Çebi karşıladı

Hükümet eleştiri aldı, Cumhurbaşkanı orada afet bölgesinde. Bir çocuk kumbarasındaki parasını veriyorsa çok değerli. Zenginin yardımı da önemli. Herkes bütçesine göre yardım eder. Ne güzel bir şey. Herkes ayakta kalsın, gücü oranında yardım etsin. Herkesi yok edersek, yardım edecek kimse bulamayız.

“SAKLANIYORLAR GALİBA”
“İsterseniz bu toplantıları haftada bir, onbeş günde bir yapalım. Bu ara kimse çıkamıyor ortaya. Saklanıyorlar galiba.”

Şan Ökten olayı nedir ?

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Müslüm Gülhan: Başkan’ı koruma histerisi Beşiktaşlılık ve Beşiktaş’ın dışında başka bir anlayışın nedenine bağlı - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: