Celal Kolot: Sergen Yalçın Şenol Güneş kararından sonra “Bize oyun oynadılar” dedi

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta Valerien Ismael ‘in yerine Şenol Güneş’in teknik direktörlüge gelmesinin ardından Sergen Yalçın’la ilgili flaş bir iddia gündeme geldi.

Beşiktaş’ın futbol şubesinden sorumlu eski yöneticisi Celal Kolot, Sergen Yalçın’ın Şenol Güneş kararından sonra ‘Bize oyun oynadılar’ diye isyan ettiğini açıkladı.

Sergen Yalçın: Bize oyun oynadılar!

Radyospor’da canlı yayın konuğu olan Kolot, şöyle konuştu: ”Sergen’le görüşüldü; kendisine ‘bekleyin’ dendi. Ama haber vermediler. Sergen Yalçın, ‘Bize oyun oynadılar. Bizimle görüşürken Aslında Şenol Güneş’le anlaşmışlar’ diyor.”

Başkan Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş’i tercih etti

Emre Kocadağ’ın Sergen Yalçın ile görüştüğünü belirten Kolot, “Ben Beşiktaşlıyım; bana göre Sergen Yalçın’la yarım kalan hikâye tamamlanmalıydı. Ama Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş’i istedi. Zaten başkan ile Sergen Yalçın’la yıldızı bir türlü barışmadı. Sergen aslında göreve tekrar gelmeyi arzu ediyordu” dedi.

“Beşiktaş, TFF’den hızlı davrandı”
Celal Kolot, Şenol Güneş’in A Milli Takım için de görüşmeler yaptığını iddia ederek şunları söyledi: “Şenol Güneş Beşiktaş ile anlaşmadan önce TFF, A Milli Takım için görüşmelerini sürdürüyordu. Normalde Güneş, A Milli Takım Teknik Direktörü olacaktı. Beşiktaş hızlı davrandı.”

“Sadece Ismael’in bedel ödemesi yetmez”

Beşiktaş’ın eski yöneticisi, Ahmet Nur Çebi’nin teknik direktör konusu ve etrafındaki 3 kişinin yanlış yönlendirmeleri dışında kulübü iyi yönettiğini söyledi.

Celal Kolot, “Ben başkana Valerien Ismael’in Beşiktaş’ı taşıyacak bir teknik direktör olmadığını söylemiştim. Kendisi bana yeni proje çerçevesinde Ismael’le çalışmak istediklerini söyledi. Ben kendisine 3.5-4 milyon aralığında Roger Scmidt’ten Nuno Espiroto Santos’a kadar pek çok teknik direktör önerdim. Başkan ‘çok pahalı’ dedi.

Ismael’in Beşiktaş’a gelişi çok büyük bir şans… Geçmişinde Beşiktaş’a gelmesine sağlayacak hiçbir başarısı yok. Başkanın etrafında danışman olarak çalışan ve sportif direktör vb. kimse bedel ödemeli; sadece Ismael’in gönderilmesi yetmez” dedi.

Ahmet Nur Çebi Sergen takımın başındayken “Keşke Şenol Güneş gitmeseydi” açıklamasında bulunmuştu.

Ahmet Nur Çebi Sergen takımın başındayken "Keşke Şenol Güneş gitmeseydi" açıklamasında bulunmuştu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 17 Ekim 2020 günü  takımın eski teknik direktörü Şenol Güneş’le ilgili flaş bir açıklama yapmıştı.
Çebi, “Keşke Şenol hoca Beşiktaş’tan gitmeseydi. Kendisi gitmek istemedi ancak ona yapılan baskılar ve oyunlar neticesinde Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kaldı” dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni transferlerle dün Vodafone Park’ta bir basın toplantısı düzenlediği basın toplantısında ‘Güneş kendisi gitmek istemedi’

Sergen Yalçın ve Abdullah Avcı öncesinde takımın başında görev yapan Şenol Güneş’le ilgili olarak da konuşan Başkan, “Keşke Beşiktaş’tan gitmeseydi. Bunu açık açık söylüyorum. Kendisi gitmek istemedi ancak ona yapılan baskılar ve oyunlar neticesinde Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kaldı. Ona Milli Takımımız’da başarılar diliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: