BeşiktaşBJK HaberleriSpor Haberleri

Şenol Güneş basın toplantısından detaylar: Ceyhun Kazancı’nın CV güzel. Kendisine de söyledim “ Az konuş, çok çalış”

Beşiktaş Futbol Takımı Teknik Direktörlüğüne getirilen Şenol Güneş için BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde; Ahmet Nur Çebi, Asbaşkan Emre Kocadağ ve Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü ve Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı’nın katılımlarıyla bir imza töreni düzenlendi.

Başkan Ahmet Nur Çebi, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Şenol Güneş’i huzurlarınızda imza atmaya davet ettik. Bizimle beraber çalışmayı sağ olsun kabul etti. Şenol Güneş’e hoş geldiniz diyorum.

Valérien Ismael’e emekleri için teşekkür ederiz. Kan değişikliğinin Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu sezon ve gelecek sezon iyi bir Beşiktaş için el birliğiyle çalışacağımızı kamuoyuna duyurmak istiyorum. Hedefimiz her zaman olduğu gibi şampiyonluktur.

Ahmet Nur Çebi: “Gelişigüzel transfer yapılmamalı”

Futbolun fıtratında bu tarz değişiklikler var. Beraber çalıştığım insanların her zaman yanında oldum. Hatay maçı sonrası hocamızın gönül kırıklığı içinde olması, enerjisinin bittiğini beyan etmesi sonrası Beşiktaş’ın menfaati doğrultusunda yöneticilerimle birlikte kan değişimine karar verdik.”

Diyen Ahmet Nur Çebi “Ceyhun Kazancı’nın görevi belli. Ne yapıyorsa yapmaya devam edecek. Burada bir sistem oturtmaya çalışıyorum. Gelişigüzel transfer yapılmamalı. Kulübün menfaatleri korunmalı. Uzun süreli sözleşmeler olmamalı. Yönetici ve menajerler bu işi yürütmemeli. Ceyhun Kazancı bu sistemin bir parçasıdır. Görevimden ayrılana kadar bu sistemden vazgeçmeyeceğim. Bu kulüp bir sistem dahilinde yönetilecektir. Bu sistemin kulüplerin ayakta kalabilmeleri için gerekli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Ceyhun Kazancı, konuşmasında başarısızlığın sorumlusu olarak Valerian Ismael’i gösterdi

Transferlerle alakalı kanı iyi bir kadromuz olduğu yönünde. Bu kadronun hakkı verilmedi şeklinde bir kanı var. Bu hak, hocamla verilecek ve toparlanıp zafere ulaşacağız.

Ben Şenol hocayla dün tanıştım. Daha evvel tanışmamıştık. “Şenol Güneş’le çalışmam” lafı bir tehdittir. Benim haddime değil. Bu kulübün bir başkanı var. Başkanımızla bir yol arkadaşlığımız var. Benim böyle bir tehdit cümlesi kullanmam söz konusu olamaz.”

NationalTurk Haber

ŞENOL GÜNEŞ: ŞARTLARIN BURAYA GEKMESİNİ KİMSE İSTEMEZDİ. VALERİEN ISMAEL’E VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİM

ŞENOL GÜNEŞ: ŞARTLARIN BURAYA GEKMESİNİ KİMSE İSTEMEZDİ. VALERİEN ISMAEL'E VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİM

Beşiktaş’a tekrar geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Teknik Direktör Şenol Güneş ise “Şartların buraya gelmesini kimse istemezdi. Futbol takımlarında değişiklikler olabilir. Yeni bir döneme girdik. Valerien Ismael’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Bıraktıkları yerden daha iyi işler yapmak için çalışacağız. Bildiğim bir Camiadayım, yabancılık çekmeyeceğimi düşünüyorum.”

Bazen saha dışındaki olaylar saha içini etkileyebiliyor. Kimseye karşı peşin hükümlü değilim. Yanlış bilginin karşısında olacağım. Benim ve kulübün başarıya ihtiyacımız var. Keyif alan ve keyif veren bir oyun sergilemek istiyoruz. Radikal değişiklik olmadan eldeki imkanlarla yola devam etmek istiyoruz.

Ceyhun Kazancı’yla beraber çalışacağız. Teknik ekipte; Bayram Bektaş, Şeref Çiçek ve Eren Şafak olacaklar.” dedi

Önümüzde üç tane kritik maç var. Bu kısa süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Ligdeki sıralamaya bakmadan kendi oyunumuzu oynamaya ve çözümler üretmeye odaklanacağız.

Beşiktaş büyük bir camia. Kulübün iyi bir başkanı ve yönetimi var. Bana ihtiyaç duyulduğu için buradayım. Görevimi en iyi şekilde yapacağıma söz veriyorum.

Beşiktaş’ın hedefi her zaman şampiyonluktur. Oyuncuların durumlarını görmek lazım. Ligde iyi takımlar var. Çekişmeli bir yarış oluyor. Gerginliğin kimseye faydası yok. Saha dışı konulardan uzak durmaya çalışacağız.

Ben takımın beyni olmak istiyorum. Benim başarım, takımın başarısı, başarısızlığım takımın başarısızlığı olacak.

Taraftarlarımızın olağanüstü desteği var. Onu kaybetmemek lazım. Sahada oyuncular istekli ama kontrolsüz oynuyorlar. Oyuncuların üstündeki baskıyı azaltmamız lazım.

“BAŞKAN BENİ ARADI DAVET ETTİ ONDAN ÖNCESİ YOK”

Burası başkanın aile şirketi değil. Beni tanıyor diye işe alacak şeklinde bir durum yok. Burada bir iş ciddiyeti var. Başkan hocayı, hoca da takımı yönetir. Başkan beni aradı ve davet etti, ondan öncesi yok.

Eldeki oyuncuların istediğim oyunu oynayabileceğini düşünüyorum. Takımda kendi oyununun altında olan oyuncular görüyorum. Önce oyuncunun oyunu gelişecek. Oyunu gelişmeyen oyuncu gidecek.

İnşallah şampiyonluklarla göğsümüze yeni yıldızlar takarız. Güneş gelince yıldızlar gözükmüyor, güneşin kıymetini bilmek lazım.

Uzun süre dinlendim. Çalışıp çalışmayacağıma emin değildim. Beşiktaş’ta çalışmak çok önemli. Başkanımızla olan samimiyetimin iş ahlakına zarar vermeyeceğini düşünüyorum. Başkanın beklentilerini ben ve Ceyhun Kazancı karşılamaya çalışacağız.

Şu anda heyecanlıyım. Zaman içinde bu heyecanım sorumluluğa dönüşecek. İnşallah Pazar günü maçı kazanır ve coşkulu döneme gireriz. Taraftarlarımız bu kulübüm sembolü ve gururu. Burada aile havası görüyorum. Beni de aile içine aldıkları için teşekkür ediyorum.

Ceyhun Kazancı, yapacaklarım konusunda bana yardımcı olacak. Tecrübe kazanacağını düşünüyorum. On beş aydır burada çalışıyor ve kulübü biliyor.

Eski hocanın doğrularının başımın üstünde yeri var. Eksikleri gidermek için çalışacağız. Herkes iyi olsun ama takım daha iyi olsun. Biz büyük takımız, hücum da savunma da yaparız. Neyi, ne zaman yapacağımızı bileceğiz.

Umarım zamanla ortaya başarılı bir takım çıkar. Teknik ve idari heyete kulübün menfaatleri doğrultusunda yeni isimler eklenebilir.

Önemli olan başarısızlığı kısa tutabilmek. Oyunla sonuçlar bütünleşince moraller yükselecektir. Ben önemliyim ama tek başıma kurtarıcı değilim. Kendimi başarı için buraya adıyorum.”

İmza töreni, konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

BASIN TOPLANTISI SORU CEVAP DİYOLOGLARINDAN DİKKATİ ÇEKENLER

Beşiktaş Futbol Takımı Teknik Direktörlüğüne getirilen Şenol Güneş için BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki basın toplantısı diyaloglarından dikkati çekenler;

Ahmet Nur Çebi “arkasındayım” dediği Valerien Ismael’den neden vazgeçtiğini açıkladı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, teknik direktörlüğe Şenol Güneş’i getirerek muradına erdi! Son ana kadar arkasında durduğu Valerien Ismael’den neden vazgeçtiği sorulan Çebi, “Hatayspor maçının ardından Valerien Ismael’in enerjisinin bitmesi ve kendisinin de bunu ifade etmesi nedeniyle, Beşiktaş’ın menfaati açısından bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir olduk” dedi.

ŞENOL GÜNEŞ: “AYRILDIKTAN SONRA UZUN BİR SÜRE KARARSIZLIK YAŞADIM. TRABZON’DA YAYLALARI DOLAŞTIM”

Hocam forvet için ne düşünüyorsunuz?

Şenol Güneş: Önce başkana kızdım, onu söyleyeyim. Başkan buluşmak istedi, ben de görüştüm. Ayrıldıktan sonra uzun süre bir kararsızlık yaşadım. Trabzon’da yaylaları dolaştım. Dinlendikçe alıştım. Enerjimi ve aklımı kullanmak en iyisi. Buraya gelmek şans sayılır. Burada çalışmak çok önemli.

ŞENOL GÜNEŞ “BAŞKAN BENİ ARADI YOLDA GİDİYORDUM YÜRÜKEN TELEFON GELDİ VE GELDİM”

“Yolda gidiyordum, yürürken telefon geldi. Çağrıldım, geldim, konuştum. Bu kadar. Başkan beni yönetir, ben de takımı yönetirim. Burası bir aile şirketi değil ki beni işe alsın. Yolda yürüyordum, yürürken telefonum çaldı. Çağrıldım, geldim, konuştum. Bu kadar.”

“Güneş gelince yıldızlar görünmüyor bazen. Güneşin kıymetini bilelim”

Gönül isterdi ki Avrupa’da yarışsın Beşiktaş. Ben başkanı yeni tanımıyorum. Başkan hocayı, ben de takımı yönetirim. Bir iş ciddiyeti var. Burası aile şirketi değil. İhtiyaç varsa alır. Ben bir saygısızlık yapmam. Başkan beni aradı, çağırdı ve geldim. Öyle oldu.-

Bir de başkanı tanıyorum. Samimiyetimizin iş ahlakına zarar değil, katkı yapacak. Beklenti ve sorumluluğu taşıyacağız. Mutluyum. Cenk ve Gomez vardı. İkisi de oynadı. Cenk şansı iyi kullandı. Bunu sağlamak gerek. Sistem ya da başka şey sonra konuşulmaz. İyi oyuncular olduğunda her şeyi oynarız. Sorun değil. Önce oyuncular iyi olsun.

ŞENOL GÜNEŞ: “BEŞİKTAŞ OYUNA İYİ BAŞLIYOR AMA KÖTÜ GİDİYOR. ATILAN GOLLERDE ÜST SIRADA GÖRÜNÜYOR”

Dışarıdan bakıyoruz. İçeride görmek lazım. Sonuçlarının alınamama sebepleri nedir? Oyun ve atılan, yenen gollere bakıyoruz. Atılan gollerde üst sırada görünüyor. Ama daha da fazla gol yediği görülüyor. Sebepleri tek şeye bağlayamayız. Mazeret tarafında değilim. Nasıl bir yol gideceğiz? Onu göreceğiz. Takımın fiziğiydi deniliyor, fizik tartışılıyor. İyi başlıyor ama kötü gidiyor. Neler olduğunu göreceğiz. Ben işim sorumlusuyum ama oyuncular da gözüm, kulağım. Ben beyin olmak istiyorum. Orkestra şefi olmak istiyorum. Onların sorunu da benim sorunum olacak. Başarı da başarısızlık da bizim olacak.

“OYUNCULARDAKİ BASKIYI AZALTMAK GEREK”

Seyircinin desteğini kaybetmemek gerek. Oyuncular böylece coşkuyla oynuyor. Oyuncular istekli ama kontrolsüz. İsteğinle birlikte aklını kullanmada ikinci planda kalıyor. Çok şey yapmak istiyor, yapamıyor daha sonra hata yapıyor. O baskıyı azaltmamız gerekiyor. Dışarıdan bakınca kolay oluyor. İçine girince göreceğiz. Sakatlıklar var, düşüşler var. Fazla oyuncu mu, az mı oyuncu? Hepsine bakacağız.

ŞENOL GÜNEŞ’TEN AHMET NUR ÇEBİ’YE  “BAŞKAN PARAYI SEVER”

Dele Alli’nin Tottenham’daki oyununu biliyorum. Yüzde ellisi olsa bize yeter. Çok iyi oyuncular var ama oynayacaklar mı? Yapamazsa değiştireceğiz. Önce oyuncu gelişecek, değişecek. Değişmiyorsa gidecek, başka biri gelecek. Hocalar için de öyle. Başkan parayı sever niye versin parayı oyunculara (gülüyor).

Bayern Münih, Barcelona öyle mi yapıyor? Rıdvan, Fatih kaç sene önce benle antrenmana çıktı?

Şenol Güneş: ‘Dünkü güneş ile bugünkü çamaşır kurutulmaz’ güzel bir söz. Ama güneş her gün doğuyor. Güneşten faydalanmak gerek. Yaşam da böyle bir şey. Genç oyuncu konusunda hep aynı şeyleri söylüyoruz. Beşiktaş proje yapmadan oyuncu çıkarmadı mı?

Bayern Münih, Barcelona öyle mi yapıyor? Rıdvan, Fatih kaç sene önce benle antrenmana çıktı? Genç oyuncular kampa geldi. Niye? Gençlerden gelişenleri alıyoruz. Daha büyük proje, başka bir şey.

Genç oyuncularla kamplara gittik. Gelişenlerle devam ettik. Ersin Destanoğlu, Rıdvan Yılmaz benim dönemimde idmana çıktılar. Yıldız oyuncu bile her gün bir şey öğrenir. Yeter ki istesinler. Herkesin başarıya ihtiyacı var.

ŞENOL GÜNEŞ “RIDVAN, ERSİN, FATİH BENİM DÖNEMİMDE ORTAYA ÇIKTI”

ŞENOL GÜNEŞ "RIDVAN, ERSİN, FATİH BENİM DÖNEMİMDE ORTAYA ÇIKTI"

Oyuncu üzerinden tartışmayı kulübe getiriyorsak olmaz. Rıdvan, Ersin, Fatih benim dönemimde çıktı. Beşiktaş emek verdi oyunculara. Şu anda yarışma içindeyiz. Pazar günü maç var, takımla nasıl yarışacağız? 16-17 yaşındaki oyuncu var, çok beğendim.

Yine oynar. Berkay’ı mesela tanımıyorum ama orta sahada oynarken beğendim. Ama ne eksiği var bilemiyorum? Oynayan oyunculara bakacağız. Oyuncuları bir görelim. Yarışı kazanmadığın zaman kimse hiçbir şeye bakmıyor. Bu yapılmıyor demek değil. Tesise de yabancılık çekmiyorum. Sadece takıma yöneleceğiz.

“EKONOMİK SORUNLAR VAR”

Gittiğim dönemde ekonomik de sorunlar vardı. Şimdi farklı. Oyuncular işine bakacaklar. Gelirken heyecan yaşadım. Zaman içinde rahatlarız. Tek başıma bir iş yapmayacağım. Bugün basın mensupları yumuşak sorular soruyor ama sert sorular da gelecek.

“NEDEN BÖYLE? NE YAPMAK GEREKİYOR?”

“Oyunculara özgüven konusunda ilk ne diyeceksiniz hocam?”

Şenol Güneş: Bu kadro zaten Beşiktaş iyi olsun diye yapıldı. İyi oyuncu alırsınız ama iyi performans vermezse olmaz. Moral olarak konuşmak değil sadece. Konuşacağım, göstereceğim ve yapacağız. Oyuncular dinler. Ama neden böyle? Ne yapmak gerekiyor? Bunlara bakacağız. Kim olursa olsun fark etmez. En yıldız oyuncu bile bir şeyler öğrenir. Onun da başarıya ihtiyacı var, benim de var, camianın da var. Başlangıçta tanımayanlar mesafeli durur sonra değişir. Olumlu, uyumlu oyuncular. Onlar hocadan ne bekliyor, ben ne bekliyorum? En iyisini yapacağız.

“GERÇEKLERİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

Kadro iyi, güçlü. Josef’in şampiyonluk dönemindeki durumuna bakın. Ama sonra bir sakatlık geçirmiş. Sakatlık sonrası sıkıntısı mı var, Ankaragücü maçındaki olaydan sonra mı? Dele Alli iyi bir oyuncu. Ama performans yoksa onu beğenmemek olmuyor ki. Gerçekleri ortaya koyacağız. Kadronun gücünü, oynadığı oyunla görmek zorundayım. Ben onu yapacağımı düşünüyorum. Ona güveniyorum. O olmadığı zaman transfer yaparız.

“FAZLA YABANCI ZARAR VERİYOR”

Yabancı oyuncunun fazlalığı zarar veriyor. Görüşüm 8+3 de değil. 11 yabancı oynatsanız da yine yedekte kalacak yabancı olur. Kavgayı kendimiz yaratıyoruz. Bu da bir sorun. Niye yabancı alırız? Bizde yoktur diye. Elimizde tarla varken niye başka yerden alalım? Bunu yaparsak kaybederiz. Elimizdeki yabancı ve yerli oyuncular için de çok iyi isimler var. Yabancı oyuncu katkı yapamıyorsa, ekonomiye göre alacağız.

“SIRALAMA DEĞİL, OYUN ÖNEMLİ”

“Fikstür açısından dezavantajlı durumda mı aldınız takımı?”

Şenol Güneş: Evet saha avantajı elbette var. Sadece ona bakmamak gerek. Takımın güçlü olduğu görüntüsünü vermeniz lazım. Hatay’a kaybettiğimiz zaman neden tenkit alıyor? Önce oyun gücünü gösterecek. Sıralama şu an önemli değil, oyun önemli. Oyunu geliştirmemiz gerek. Oynadığında keyif alan takım her maçı kazanmak için çıkar. Beşiktaş oynadığı oyunu rakibe kabul ettirmeli. Rakip fark etmiyor. Ümraniye bizden puan almak istiyor. Bunu herkes biliyor. Ona göre oyun tarzı geliştireceğiz. Uygulamaya çalışacağız. Hücum da, savunma da yaparız. Benim için sorun değil.

“NE CÜMLELER SÖYLÜYORLAR”

“Herkes buraya geldi, kalabalık görünüyor. Teşekkür ederim. Aynı heyecanı statta da yaşayacağım. Zaman geçtikçe iş başarısına, sorumluluğuna dönecek. Sosyal medyada hiç tanımadığım insanlardan klipler atılıyor, ne cümleler söylüyorlar. İnşallah güzel olacak. Cumhuriyet’i kutlayacağız. Sonra da galibiyet alacağız. Taraftar bu kulübün sembolüdür. Beşiktaş taraftarının tarif edebiliyorsun. Bir aile havası var. Beni de aile içine aldıkları için teşekkür ederim. Yabancılık çekmiyorum.”

CEYHUN KAZANCI KONUSU
Şenol Güneş; Ceyhun Kazancı’nın CV güzel. Kendisine de söyledim “ Az konuş, çok çalış”

Ceyhun Bey kulüpte çalışıyor. Başkanın da sevdiği saydığı bir isim. CV güzel, yöneticilik tarzı iyi. Burada az konuş, çok çalış. Yorulmasın (gülüyor). Ama susunca insanlar başka şeyler konuşuyor.

Bazen susayım ve anlatayım diyorsun. Farklı anlaşılıyor. Sen yine de anlat, anlamasa da anlat. Ceyhun Bey yapacağım her şeyde bana yardımcı olacak. Ceyhun Bey’in heyecanı ve coşkusu var. Kendisi için de iyi olacak. Bu işi ne kadar iyi yaparsan yap yenisin.

ŞENOL GÜNEŞ: CEYHUN’UN ÖĞRENECEĞİ DAHA ÇOK ŞEY VAR

Şenol Güneş: “Ceyhun Kazancı’yı başkan seviyor. CV’si güzel, konuşmayı da biliyor. ‘Az konuş, çok çalış. Yapacağın iş belli zaten’ dedim.”

Fatih Doğan’dan Ceyhun Kazancı’ya “Şenol Güneş gelirse yönetimde yer almam dediniz mi

Fatih Doğan: “Şenol Güneş gelirse yönetimde yer almam dediniz mi ?.”
Ceyhun Kazancı:”Bu masada birlikte oturuyoruz. Bu bir cevap. Ben burada olduğuma göre, hocamla problemim yok. Ben Şenol Güneş’le dün tanıştım. Onunla şampiyonluklara ulaşabileceğimizi düşünüyorum.”

CEYHUN KAZANCI: “BİR RANT DÜNYASI VAR”
Hocama hayırlı olsun. Büyük başarılara imza atacak. Beşiktaş’ın suni tartışmalara ihtiyacı yok. Beşiktaş’ın konusu ben olamam. Çok daha büyük konulardan bahsetmeliyiz. Bir rant dünyası var. Bazı şeyler durunca bunlar olur. Doğaldır. Bunların üzerine konuşmanın anlamı ve mantığı yok.

Hocamla dün tanıştık, vakit geçirdik. Verimli bir toplantı geçti. Şenol Güneş önderliğinde başarılı günlerimize geri döneceğiz. Transferlerle alakalı genel kanı belli. İyi bir kadromuz var. Bu kadronun hakkı verilemedi. İnşallah bu kadronun hakkı verilecek. Yarışta puan olarak uzakta değiliz. Toparlanacağız. Birlikte verimli çalışacağız ve şampiyon olacağız.

“KOŞ DİYORSUN, ADAM KOŞAMIYOR”
“Ne kadar sürede Beşiktaş ideal noktaya gelir?”
Şenol Güneş: Dışarıdan bakıyoruz takıma. Biz hücumu da savunmayı da yapacağız. Büyük takımız. Ne zaman ve nerede yapacağımızı bileceğiz. Yapamazsan oyuncu yıpranır. Koş diyorsun ama adam koşamıyor. Verim alamıyorsun. Başka bir dünyada olan oyuncular olabiliyor. Yeni bir heyecan, coşku olacak. Ismael’in doğru yaptığı ne varsa başımın üstünde yeri var. Eksik şeyleri tamamlayacağız. Benim keyfim olsun diye bir şey yok. Herkes iyi olsun ama takım daha iyi olsun.

“ANTRENÖRLÜK İÇİN AKLIMDA İSİMLER VAR”

“Teknik ekibe başka isimler de dahil olacak mı?”
Şenol Güneş: Ceyhun Bey bizim için bir şans. 15 aydır burada. Yanlış bir şey yaparsak, ben de oyuncu da o da gidecek. Yapacak bir şey yok. Bizim işimiz bütün çalışanları toparlamak. Herkesin beklentisi bu. Takım olarak işi sürükleyeceğiz. Çok başarılı bir takım üretmek istiyoruz.

Ben önce 3 maça bakayım dedim. Bildiğim hocalar geldi. İdari veya teknik isimler olabilir, değerlendirilebilir. Bayram hoca ile çalıştım. Verimli olacaktır. 1 sene mukavele yaptık. Diğerleri daha farklı. İhtiyaca bakmak gerek. Bugün antrenman var. Kim çıkacak? Tanıdığım isimlerle çıkmak avantaj. Camiadan olsun, dışarıdan olsun aklımda olanlar da var. Onlarla sonra konuşuruz. Başkan ile de konuşuruz. Kulübün şartlarına uygun olursa alacağız.

“LAFLA BU İŞ YÜRÜMEZ”

“Mental olarak ne öğreteceksiniz oyunculara?”

Şenol Güneş: Önce bir temasa geçmek lazım. Olumsuz düşünmüyorum. Çalışanlarla da görüşeceğiz. Oyuncularla konuşacağız. Onların iyiliğini istiyoruz. Eksikleri söyleyeceğiz. Onlar da buna açık olacaklar. Zor bir durum yok. Kötü gidiyor? Evet öyle ki değişiklik var. Bunlar işin doğasında var.

Önemli olan başarısızlığı kısa tutmak. Bugün bu düşünüldü. 3 maçta alacağımız puanları alacağız. Sonra da oyuna bakacağız. Ama oyun bizi sonuca götürecek. Lafla bu iş yürümez. Durum tespiti yapacağız. Ben tek başıma kurtarıcı değilim. Ama başarı için kendimi buraya adıyorum, bunu söyleyebilirim.

AHMET NUR ÇEBİ VE ŞENOL GÜNEŞ ARASINDAKİ O DİYALOG

cu? Hepsine bakacağız. ŞENOL GÜNEŞ'TEN AHMET NUR ÇEBİ'YE  "BAŞKAN PARAYI SEVER"

Ahmet Nur Çebi: “Hocam ‘Başkan parayı çok sever’ dedi.”

Şenol Güneş: “Espriydi başkanım.”

Ahmet Nur Çebi: “Biliyorum hocam. Söz konusu Beşiktaş olunca elim sıkıdır. Ben paramı eşimle dostumla harcamayı severim. Konu Beşiktaş olunca çok dikkatli olmak gerekiyor.

Bir sistem yerleştirmeye çalışıyoruz. Gelişigüzel transfer yapılmamalı, uzun kontrolar olmamalı gibi gibi konulara bakıyoruz. Yönetici ve menajerler bu işi yürütmemeli diye bir sistem düşündük. Ceyhun Bey de bu işin parçası. Yöneticiler de parçası. Şenol Güneş de ağabeyimdir. Özel bir sevgimiz var. Biz sistemi oturtmaya çalışıyoruz. Menajer-yönetici ilişkisi bitmiştir. Ben buradayken öyle olacak. Kulüplerin ayakta kalması için önemli.”

“ÖZKAYNAKTAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Ahmet Nur Çebi: Özkaynakla ilgili taviz veremeyiz. A Takım yarışmacı bir takımdır. Taraftarı vardır, rakipleri vardır. Altyapıdan arkadaşların, oynayabilecek arkadaşları yetiştirmesi önemli. Altyapıdan yetişemeyeni yukarıda oynatmayı beklememek gerek. -mış gibi yapmayacağız.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu