BJK HaberleriGündemHaberSpor Haberleri

İstanbul Havalimanı’nın yemek işi Sedat Peker’in gündeme getirdiği Engin Baltacı’ya verildi

Cumhuriyet gazetesi haberine göre, İstanbul Havalimanı’nın yemek işi Sedat Peker’in gündeme getirdiği Engin Baltacı’ya verilmiş.

İGA’nın iki ortağından biri olan Mehmet Cengiz ile yakın ilişkisi olan Engin Baltacı, Sedat Peker-Mehmet Cengiz polemiğinde Türkiye’nin gündemine gelmiş, rüşvet karşılığı Sedat Peker’i tahliye ettirdiği iddia edilmişti.

Ali Kıdık: İhale eski DGM savcısı Engin Baltacı’ya verildiğini açıkladı

İYİ Parti İBB Meclis Grup Sekreteri Ali Kıdık, İstanbul Havalimanı’nın yemek işinin, Sedat Peker’in gündeme getirdiği eski DGM savcısı Engin Baltacı’ya verildiğini açıkladı.

Airport Haber’de yer alan habere göre; polis, jandarma, gümrük personeli ve DHMİ personeli dahil toplamda 10 bin kişiye yemek verilen İstanbul Havalimanı’nda her bir kişinin yediği yemeğin bedeli ortalama 50 TL civarında olduğu ifade ediliyor. Günlük 10 bin kişi için yaklaşık 500 bin TL’lik fatura İGA’ya kesiliyor ve bu rakam aylık 15 milyon lirayı aşıyor. 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren İGA ve kamu personelinin yemek işini üstlenen firmanın alelacele bir tabelayı da devraldığı tesisin girişine koyduğu öğrenildi.

Abdülkadir Aksu ve Murat Aksu’ya bir ihale daha

SEDAT PEKER ENGİN BALTACI İÇİN NE DEMİŞTİ?

Hakkında yakalama kararı bulunan ve şu an Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yaşayan Sedat Peker, Türkiye’nin “Mesut Yılmaz’ın Macaristan’a kumar oynamaya gittiği, orada dayak yediği” iddialarıyla çalkalandığı döneme ilişkin temmuz ayında Deli Çavuş hesabından peş peşe paylaşımlarda bulunmuştu.

Peker paylaşımlarda, 5 milyon dolarlık şantaj olayının merkezinde eski DGM savcısı Engin Baltacı’nın bulunduğunu dile getirirken “Baltacı’nın organizasyonuyla serbest kaldığını” dile getirmişti. Peker iddiasına ilişkin “O dönem Mesut Yılmaz’ın yakını olan, Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin başsavcısı olan Engin Baltacı’nın organizasyonu ile tahliye edildim” ifadelerini kullanmıştı.

Peker’in açıklamasının ardından Halkın Kurtuluş Partisi (HKP); Sedat Peker, Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz, Peker ve Cengiz’in akrabası Zafer Salman ile dönemin DGM Başsavcısı Engin Baltacı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

ENGİN BALTACI İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

FULYA DAVASI MESUT YILMAZ  YAŞAR AŞÇIOĞLU  ENGİN BALTACI AHMET NUR ÇEBİ  YILDIRIM DEMİRÖREN  FİKRET ORMAN

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı Türkiye’nin gündeminde

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu