Ahmet Nur Çebi : Emirhan’ın kontratına koyulan maddeyi menajeri istedi

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi, sözleşmesindeki 4.5 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini kullanarak Torino’ya transfer olması beklenen Emirhan İlkhan için açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi Emirhan İlkhan Hakkında açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla yaptığı söyleşide merak edilenleri yanıtladı. Torino Kulübüne gitmek üzere olan genç futbolcu Emirhan İlkhan için konuşan Ahmet Nur Çebi, yaşananları tek tek anlattı. İşte Çebi’nin sözleri…

“ARKADAŞ BİZİ MENAJERİYLE MUHATAP ETMEK İSTİYOR”

”Emirhan’ı 3 gündür ikna etmeye çalışıyoruz. ‘Hayır gitmek istiyorum’ diyor. Zorla güzellik olmaz. Kimseye ne yalvarırız, ne de sert bir tavır koyarız. Emirhan’a ‘Burada kalman için orada ne veriyorlarsa verelim’ dedik. Arkadaş bizi sadece menajeriyle muhatap etmek istiyor… Bir emek verdi. Emeklere teşekkür etmemiz gerek. UEFA’nın 18 yaşının altında olan futbolcularla ilgili olarak sert tedbirleri var. Önceden de yapsanız kontrat sayılmıyor. Beşiktaş’ın altyapısından gelen bir oyuncu. Kulübüne bir değer verir, kontrat yaparsınız. Emirhan ile yaptığımız sözleşme vardı. Futbolcunun menajeri 0 bedelle çıkış talep etti. Biz de olmayacağını söyledik. 4.5 milyon Euro verildiği takdirde gidebileceği bir anlaşma yapıldı.”

”NE YAZIK Kİ GELDİĞİMDEN BERİ PEK KEYİFLİ ÇALIŞAMIYORUM”

Çıkış maddesini koymasaydık sözleşme uzatmayacaktı. Sosyal medyadaki tavırları art niyetli buluyorum. Bu kadar az süre alan bir oyuncuyu yurt dışından getirsek bu fiyata bize hesap sorarsınız. 600 dakika oynayan oyuncuyu yurtdışından aynı paraya getirsem beni tefe koyarlar. Emirhan’ın menajeri, Hasic ve Ljajic’in de menajeri. Ne yazık ki geldiğimden beri pek keyifli çalışamıyorum. Son bir yılda birçok oyuncu çıkardık. Şunda payımız var. Eleştiriler art niyetli. Emirhan’ı kazandıran Önder Karaveli hocamız. Ne hocamız, ne bizler Emirhan’ın ailesiyle görüşemedik. Emirhan’ın ailesiyle görüşmek istedik, telefonları açmadılar.”

”BİR FUTBOLCUNUN HAYATINI MAHFETMEYİ DÜŞÜENMEM”

”Son 20 yılda altyapıdan yetiştirdiğimiz ve sattığımız oyunculara baktığınızda Nihat ve Atınç vardı. Futbolcu istemiyorsa burada kalması için baskı yapmam. Kontratla bağladığımız genç çocuklar köle değil. Onların bir hayatları var. Rıdvan’dan duyduğunuz gibi hayalleri var. Son 20 senede altyapıdan çıkardığımız 3-4 oyuncumuz değer ve talep gördü. Bunları yapan da ben ve yönetimimdir. Gönlü olmayan kimseyi Beşiktaş’ta tutmayız ve kimseyi köle gibi görmeyiz. Bir futbolcunun hayatını mahvetmek insani açıdan düşünmeyeceğim bir şeydir.”

“KONTRATINA KOYULAN MADDEYİ EMİRHAN’IN MENAJERİ İSTEDİ”

”Kontratına koyulan maddeyi kendisi ve menajeri istedi. Aksi halde sözleşme imzalamayacaklardı. Yani Beşiktaş hiç para alamayacaktı. Emirhan 25-30 milyon euro ediyorsa yüzde 20’si zaten bize gelecek. O zaman da bu rakam küçültülemez.”

“EMİRHAN’NIN MENAJERİ MAALESEF BİZM HASİÇ VE LJAJİC’TEKİ MENAJER”

Transfer konusunda takviye yapmayı düşündüklerini söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Transferde 1-2 takviye daha düşünüyoruz. Orta saha, kanat ve stoper konusunda çalışıyoruz. Altyapıdaki oyunculardan nasıl çözebileceğimizi de düşünüyoruz. Altyapıdaki oyuncuları yurt dışına yollamazsanız, diğer çocuklar da bunu hedefleyerek hareket etmeli. Geçen sene 3-4 oyuncu geldi, 4 tane de bu sene gelecek. Oğuzhan Akgün var, kaleci Emre var. Birçok çocuğumuz var. Kerem Atakan konusunda da 4.5 milyon Euro’nun 4’te 1’i bile talep edilmedi bize. Görüşmelerimiz sürüyor. Beşiktaşlı olan menajerlere bakıyorum, hiçbirisi takımı zorda bırakacak uygulama yapmıyorlar. Emirhan’ın menajeri maalesef bizim Hasic ve Ljajic’teki menajeri. Ortağı da basketboldaki bazı oyuncuların menajeri. Kendileriyle çok keyifli çalışamıyoruz.

”Altyapıda 18 yaşından sonra herkes özgür

Altyapının kapısını kapatın diyorlar ama 18 yaşından sonra herkes özgür. Buradaki mesele sizin futbolcunuz. Onların aileleri var. Anne baba çocuğu yönlendiriyorsa durum değişiyor. Emirhan’ı sistemin içine monte eden Önder Karaveli hocadır ve Emirhan’ın ailesi, Önder hocanın telefonlarını açmamış. Altyapı oyuncusuyken yıllarca görüşen aile, benimle de görüşmek istemedi. Emirhan 18 yaşını ocak ayında geçti, nisan mayıs ayında yeni sözleşme yaptık. Çocuğa 5 milyon TL teklif edildi. Bunu az görenler ne istiyor bilmiyorum. Biz teklif yaptık ama ‘Ben Beşiktaş’ta, Türkiye’de oynamak istemiyorum’ dedi. Henüz transferi bitmedi. Çocuğu ikna etmeye çalışıyoruz ama olmuyor” diyerek devam etti.

“ADAY OLMAYANLARIN ADAMLARI SOKAKLARDA YAZIP ÇİZİYOR.”

Hakemler konusunda sorulan soruyu yanıtlayarak sözlerine devam eden Ahmet Nur Çebi, “Yeni federasyon canla başla çalışıyor. Ama hakem konusunda alınan kararı sezon içinde göreceğiz. Beşiktaş olarak yapılacak bir hatada çok sert tepki göreceklerdir. Biz ‘Bunlara düdük vermeyin’ dedik. Bu saatten sonra söyleyeceklerimiz ikaz niteliği taşımaz. Tepkimiz ağır olur” dedi. Takımdaki havanın da çok iyi olduğunu ifade eden Çebi, “Takımda kenetlenme, dostluk ve arkadaşlar, şampiyon olduğumuz sezondan daha da yukarıda diyebilirim. Şampiyon olmanın birinci kuralı çok çalışmak, ekibin maaşını zamanında ödemek ama dostluk havasının yaşanması lazım. Şampiyon olduğumuz sezona göre daha çok görüyorum bunu. 2 sene önce pandemide alınan şampiyonluk başarı diye konuşulmuyor, sadece geçen seneki durum ve altyapı konusu konuşuluyor. Geldiğimizden bu yana 3 sene oldu. Öncesinde de ben görevden ayrılmıştım. 5 senelik süreçte 14-15 kontrattan zor çıktık. Bir futbolcu 4 milyon Euro’ya 5 yıllık kontrat yapıyor. 3 ay önce seçim vardı.

Aday olmayanların adamları sokaklarda yazıp çiziyor. Valerien Ismael bizim hocamız ve kendisini beğeniyorum, başarılı olacağına inanıyorum. Hazırlık maçlarında birçok takımın kaybettiği sonuçlar var. Rakiplerimizin sonuçları eleştirilmezken, hocamızın sistemini eleştirmek, kötü niyetli emelleri olan kişilerin stratejisi. Hocanın taktiğini herkes tartışabilir. Ama ağır eleştiri yapmak ve bunu hazırlık maçlarının sonuçlarına dayandırmayı doğru bulmuyorum. Burada maç kazanma odaklı bir durum yok. Amaç topçuyu görmek. Avusturya’daki hazırlık maçlarının sonuçlarını bu arkadaşlar takdir etmezken, İspanya’daki maçları tartışıyorlar. Futbol sonuç odaklı bir oyundur. Sonuç beklemeden hoca üzerinde yapılan bu oyunlar, sadece takıma zarar verme amaçlıdır” diyerek devam etti.

“Ersin’le ilgili talepler var”

Ersin Destanoğlu’yla ilgili taleplerin olduğunu ve bu futbolcunun transfer durumunun netleşmesiyle birlikte Utku Yuvakuran’ın da durumunun belli olacağını söyleyen Çebi, “Ersin’in durumu netleştikten sonra Utku’nun durumu netleşecektir. Ersin’le ilgili talepler var. Ama 30 milyon Euro istersek işimiz zor. Serdar Saatçı’nın yaşadığı bir disiplin sorunu oldu. Bu çocuğumuz da gitmek istiyor. ‘Burada oturacaksın’ mı diyeceğiz. Bunlar bizim çocuklarımız. Her genç oyuncumuzun Avrupa hayali var ve bunlar da benim evlatlarım, ne yapayım. Bir stoper şartları uygunsa tercih ederiz. Nkoudou ve Boyd gidebilir. Gitsinler istemiyoruz ama giderlerse de iyi olur, şartlara bağlı. Orta sahada bir açık kapatmak istiyoruz. Kanat konusu, Boyd ve Nkoudou’nun tavırlarına bağlı olacak. Emirhan’ın durumunun netleşmesiyle orta sahaya bakacağız. Stoper konusuna da bakacağız. Yabancı sayısında 8+3 konusunun çok faydası olmadığını görüyoruz. Türk oyuncuların uçuk kaçık fiyatlar istediğini, kulüplerin de fazla fiyat talep ettiğini görüyoruz. Nasıl olsa 3 yer garanti diyor futbolcular ve o kadar rahata alıştılar ki, kendi kariyerlerini bitirecekler. Yerli oyuncuya önem verelim ama bu durum altyapıyla beraber yürütülecek bir operasyon. Serdar Saatçı’ya da sözleşme teklif ettik ve bekliyoruz. Avrupa hayali var. Herhalde altyapıya Avrupa haritası çizmemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

”1 OYUM VAR TARAFSIZIM”

Yapılacak olan Divan Kurulu seçiminde tarafsız olduğunu ifade eden Çebi, “1 oyum var, tarafsızım. Taraf olmayı da doğru bulmuyorum. Kurullar bizimle beraber çalışması gereken, bizi silkelemesi, eleştirmesi gereken yerler” dedi.

“Keny konusunda Bandırma başkanı, paylaşımıyla ayıp etti”

Keny transferinin gerçekleşmemesiyle ilgili de konuşan Çebi, “Keny konusunda prensipte anlaştık ama 1-2 futbolcumuzun ayrılması durumunda transferi yapabileceğimizi söyledik. Yaptığı paylaşımla ayıp etti. Çok kıymetliyse oyuncusu başkasına satsın. Bulabilse zaten bizi beklemez. Nasıl bir para istemişse, önce kendi fotoğrafını koysun yaptığı paylaşıma. Ceyhun Kazancı ‘Nkoudou’nun gitme durumu var, giderse Keny’yi alabiliriz’ dedi. O günden beri beklemiyor da, ne diye kalkıp fotoğraflı paylaşım yapıyor” diyerek tepki gösterdi.

KPMG raporunu Beşiktaş camiası istemiştir.

KPMG raporunu camianın istediğine de dikkat çeken Çebi, “KPMG raporunu Beşiktaş camiası istemiştir. Benim özelim ve şahsımla ilgili bir olay değildir bu rapor. Raporun içinde adı geçenlerden, bunu bu şekilde algılayanlar var. Bu süreci sekteye uğratmak için yaptıkları çalışmalar var. Ama bana verecekleri zararlarla beni durduramazlar” dedi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, son olarak Bolu’daki tesisle ilgili olarak “Bolu’daki proje Beşiktaş’a çok zarar verecek bir proje. Bu projeden kurtulmamız lazım. Sözleşmede ağır maddeler var” diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi Olgun Peker ile Transfer Pazarlığında! “I Will Send the Plane” (Video)

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Beşiktaş Kayserispor karşısında son saniyede kazandı 1-0 - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: