Münevver Karabulut otopsi raporu

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hunharca katledilen 18 yaşındaki Münevver Kurubulut’un otopsi raporu en ince ayrıntılarına kadar Sabah gazetesinde yayınlandı.

Okurken bile insanın kanını donduran olayın ayrıntıları ve Münevver Karabulut otopsi raporu şöyle;

Münevver Karabulut’un sağken kafasını kesmişler. Zanlılar vücudu üçe bölmek istemiş. Kanında alkol ya da uyuştucu tespit edilmedi.

Münevver cinsel ilişkiye zorlandığı için direndi ve zanlılarda saldırı dozunu artırdı. İç çamaşırında üç yerde sperm izi bulundu. Genç kızın vücudunda 13’ü başında olmak üzere 29 değişik kesik tespit edildi.

Bugüne kadar medyada bu denli ayrıntılı otopsi raporu yayınlanmamıştı. Sabah gazetesi dehşet rapora ulaştı. Raporda yer alan ifadeler insanın tüylerini diken diken ediyor. Muhabir Orhan Yurtsever raporun ortaya koyduğu bulguları uzmanlara sordu.

İç çamaşırlarındaki sperm lekesinden cinsel ilişkiye zorlandığı anlaşılan Münevver’in direnmesinin, katil ya da katillerinin saldırı dozunu artırdığını gösterdiği belirtildi.

Genç kızın vücudunda, 13’ü başında olmak üzere 29 değişik kesik tespit edildi. Bunlardan boynun hemen altında bulunan ters ‘V’ şeklindeki 2 kesik ile göbeğin hemen altındaki 20- 25 santimetre uzunluğunda 4 yatay kesik dikkat çekti.
BİRDEN FAZLA ERKEK

İstanbul Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi’nce hazırlanarak cinayet soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz’a gönderilen raporda Münevver’in son olarak sol köprücük kemiği hizasından 3 öldürücü bıçak darbesinin ardından, boynun kesildiği kaydedildi. Münevver’in ağız, boyun ve göğsünde bulunan 3 ‘sürüntü’sünde (ucunda pamuk olan çubuklarla alınan örnekler) ise birden fazla erkeğe ait tükürük örneği tespit edildiği belirtilen raporda, bu örneklerle karşılaştırılmak üzere şüphelilerden alınacak örneklerin kuruma gönderilmesi istendi. Raporda, Münevver Karabulut’un bedeninden ayrılmış başı ve vücudunda yapılan incelemeler ayrı ayrı ele alındı. Bıçak ve testere kullanılarak kesildiği belirlenen Münevver’in başında yapılan incelemede, sol kaşında yaygın ekimoz (morarma), alnın ortasında uzunlukları 0.5 santim ile 0.8 santim arasında değişen kenarları ekimozlu 3 kesik belirlendi. Genç kızın sol köprücük kemiğinin bulunduğu bölümde 3, boyun bölgesinde de 2 olmak üzere toplam 5 kesici- delici alet yarası buludu. Cesedin yapılan iç muayenesinde köprücük kemiği yakınındaki 3 darbenin sol akciğerde yaralanmaya neden olduğu anlaşıldı.

ALKOL BULUNMADI

Münevver’in sağ el 3’üncü parmağının eklem kökünde ve sol el 2’inci parmağı ile her iki bileğinin üst kısmında kesikler mevcut. Yine sol kolun ön bölümünde iç ve dış yanda 3 ve 4 santim uzunluğunda iki kesik tespit edildi. Kanında ve midesinde yapılan incelemede alkol ve uyuşturucuya rastlanılmayan Münevver’in vücudunda da sperm tespit edilemedi. Ancak külotunda bir yerde ve boxer iç çamaşırında 3 yerde kanla birlikte sperm tespit edildi.
Cem MünevverYAŞARKEN KAFASINI VÜCUDUNDAN AYIRDILAR

İstanbul Adli Tıp eski Morg Dairesi Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Adli Tıp Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürsel Çetin’in adli tıp raporuna yorumları şöyle: (Rapordaki, ciltte ve kas dokuda çekilme belirtileri gösterilmesiyle ve boyundaki kesi bölgesindeki deriden alınan yağ ve çizgili kas dokusundaki taze kanama ile ilgili yorum): Münevver henüz yaşarken başını vücudundan ayırmışlar. Bu önemli, çünkü genelde cesedi küçültmek için parçalama yapılır. Burada işkence için yapılmış. Boyunda kesi bölgesinden alınan örnek sonucunda, yağ ve kas dokusunda taze kanama tespit edilmesinden, genç kızın boğazının henüz canlıyken kesildiğini anlıyoruz. Bu da cinayetin vahşice hisle işlendiğini gösteriyor.

EL YARALARI

(Rapordaki, karın ön yüzde, göbek deliğinin altından geçip, aşağı doğru yatay seyreden yer yer cilt, cilt altı yağ dokusunu içeren parşömenleşmiş, en küçüğü 20 cm, en büyüğü 25 cm uzunluğunda, 4 hat halinde kesik vasıfta yara ile ilgili yorum): n Bu cinayette en çarpıcı şey Münevver’in karnındaki 4 adet paralel şekilde 20-25 santimetre uzunluğundaki kesikler oluşturulması. Bunun yapılabilmesi için genç kızın sabit olarak tutulması lazım. Ya ellerinin bağlanması, ya da birileri tarafından ellerinin tutulması gerekir. Çünkü yere sırt üstü yatan birini karnından düz bir şekilde kesmek çok zordur. Bu da genç kıza işkence yapıldığını gösteriyor. (Rapordaki, Münevver’e ait mor renkli külottaki leke örneğiyle boxer külot üzerindeki leke örneklerinde kan ile birlikte sperm tespit edilmesiyle ilgili yorum):

Sperm örnekleri genç kızın hem külodundan hem de boxer’ından alınmış Ve yine rapora göre aynı DNA yapısından kişilere ait olması, aynı soyağacından erkek bireylerde, aynı özellik taşıyan Y kromozomu üzerindeki DNA tiplemesi sonuçları, bir arada olduğu bilgisi var. Bu da birden fazla kişinin varlığına ve aynı aileden olabileceklerine dikkat çekiyor. Bu kesin olmamakla birlikte, DNA sonuçlarına göre ortaya çıkacak.

SIRTINDAN TOPRAK PARÇALARI ÇIKTI

Birbirinden ayrılmış halde bulunan gövde ve kafada kan bulaşıklıkları ve sırtta toprak bulaşığı ile ilgili yorum): Cesede toprak bulaşmış olması, ‘Acaba öldürülürken toprağa mı yatırıldı?’ şüphesini uyandırıyor.
AYİN CİNAYETİ

(Rapordaki, düzgün kenarlı, bir açısı dar, bir açısı geniş delici alet, ayrıca çok sayıda çentik bulunan yaraların olmasıyla ilgili yorum) : İlk görünüşte bir bıçak, bir de testere kullanılmış gibi. Ama çok sayıda kesik olması benzer özelikte bıçakların da kullanılmış olabileceğine işaret ediyor. Adlı tıp raporuna göre Münevver hamile değil. Genç kız bakire. Cinayetin vahşice işlenişi, basit bir aşk cinayeti olmadığını gösteriyor. Bu bir ayin cinayeti gibi görünüyor.
Cem GaripoğluYAPANLAR PSİKOPAT VE NEFRETLE DOLU

Ankara Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamit Hancı raporun, psikopat ruhlu kişilerce işlendiğini ortaya koyduğunu söyledi. Prof. Hancı’nın çarpıcı yorumları ise şöyle:
KAFASINA VURULMUŞ

Bu cinayet, vahşi ve sadistçe işlenen bir cinayet. Bunu genç kızın boğazının hayattayken canlı canlı kesilmesinden anlıyoruz. Genç kızın boynunda önce bıçakla, sonra balta, gibi bir tarafı sert yüzeyi olan bir aletle kafasına defalarca vurulduğunu, saçlı deride 13 adet, kenarları morluklu kesik yaraları görülmesinden anlıyoruz. Gözündeki morluklar, işkence yapıldığını gösteriyor. Kafasındaki morluklar yine işkencenin kanıtı. Künt bir aletle vurulmuş. Morluk, ancak kişi yaşarken oluşur.

OMURGALARA KADAR KESİK GİTMİŞ

İkincisi, vücut anatomisini bilmiyorsanız, boyun kesmek çok zordur. Cinayeti işleyenler bunun için çok uğraşmış. Bir defada kesememişler. Bunu, boynundaki düzenli kesiklerden anlıyoruz. Boyunda çok miktarda bıçaklama izi var. Çok uğraşmışlar. En sonunda testere gibi kesici kullanılmış. Boynu hem bıçaklanmış, hem kesilmiş. Yemek borusu, soluk borusu, boyun omurları kesilerek, omurgalara kadar kesik gitmiş. Bu da bu cinayetin nefret, şiddet, vahşetle işlendiğini gösteriyor. n Hatta kafadaki deriyi bile kesmeye çalışmışlar. Bu ancak balta, satır, kılıç ya da nacak gibi bir aletle yapabilir. n Yine gövde muayenesinden anlaşılıyor ki, sağ ve sol köprücük kemikleri üzerinden bıçaklanmış, akciğerler üzerindeki kesikler 10 santimetre içeriye kadar girmiş.

3’E BÖLECEKLERDİ

En çarpıcı örneklerden biri de karnındaki 4 tane paralel, 20-25 cm’lik kesikler. Bu da genç kız öldürüldükten sonra, gövdeyi de ayaklardan ayırmaya çalıştıklarının kanıtı. ‘Parşömenleşmiş kesik vasıfta yara’, bunların genç kız öldükten sonra yapıldığına işaret. Genç kızın bedenini üçe böleceklermiş, ama kesiklerle kalmışlar.

Münevver KarabulutDİRENMİŞ

Genç kızın el ve kollarındaki yaralar ve kesik izleri ise, kendini savunduğunu gösteriyor. Hatta bıçağı bile tutmaya çalışmış. Bıçak darbelerinden kendini kurtarmak için uğraşmış. Ellerindeki izler aynı zamanda yüzünün saldırganlara dönük olduğunu gösteriyor.
SADİSTÇE

Tecavüz yok. Ama zevk alınmış. Bu cinayeti işleyenler sadistçe zevk almışlar. Bunun kanıtı bulunan sperm örnekleri. Şiddetin içinde zevk alınmaya çalışılmış. Cinsel saldırı var. Bu bir sadist cinayeti. Bu cinayeti birden fazla kişi işledi ve birden fazla kesici alet kullanıldı. Cinayeti işleyenlerin işkenceden zevk aldıklarını görüyoruz. Bu tip vakalara ‘psikopatolojik’ yani psikopat deniyor. Bu tip kişilik bozukluklarında kişi sadist öğeler içerir. Sadistçe karşısındaki insana eziyet ederken, bundan zevk alır. Sperm olması da vahşi işlenen cinayette zevkin kanıtı.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

24 yorum

 1. nur içinde yat ama münevver neden gittin 4 aydır tanıdın bir çocuğun evine biliyosun alkolik pisliğin teki neden gittin babana bile güvenmicen bi zaman diliminde yaşarken neden münevver ama nur içinde uyu toprağın bol olsun allh rahmet etsn sana!

 2. münevver kardeşim allah mekanını cennet etsin allah cektiğin acıyı onlara fazlasıyla çektirir inşallah er yada geç çekerler cezalarını nur içinde yat

 3. ya kıyamam yaa..ne istediniz kızdan..günah yaa…
  ve nerde bu devlet polisler.
  neden hala 100 gündür bulunamadı bu cocuk.
  ve ne biçim anne baba ..hala cocuklarının günahını kabul etmiyorlar.,bu cocugu insan içine sokmaya nasıl içleri siniyor.
  yada kendileride cocukları piskopat

 4. münevverin teksuçu sevgilisinin evine gitmesi deli cem manyak

 5. :(tuylerımızı urperten bır cınayet.cınayet bıle degıl katlıam.hunharca katledılen guleryuzlu munevver tozpembe hayallerle gıttıgı o ev nereden bılebılırdı basına boyle bır olayın gelecegını…sapık mı psıkopat mı neyse bu kısı umarız en yakın zamanda yakalanır…emnıyete guvenıyoruz ve en agır cezayı alacagından da emınız…topragın bol olsun munevverr mekanın cennet olsunnn…

 6. selma BAL on

  ya inanki çıldırmamak elde değil ya.nerde bu devlet-interpol neyse işte hepsi nerede ya.insanı kahrediyorlar.bulunsun artık bu sapık kan emiciler.yavrum münevver haberlerini okudukça ağlıyorum.allah nur içinde yatırsın seni.

 7. münevver mekanını cennet olsun inşallah o manyak pis zengin züppesi bulunur ve inşallah o münevverin çektiği acıyı o da çeker inşallah münevver ceme görünür onu rahat bırakmaz nur içinde yatsın madem bıçaklıyosun niye boğazını kesiyorsun o.ç çocuğu bunu yapmaya vicdan ister bide o zengin züppesi o kadar soğuk kanlı ki testereyi almaya giderken allah onun belasını versin nasıl bunu yaptın ama burda MELEĞE hak veriyorum çok doğru şeyler yazmış

 8. By_EsRaReNgİz on

  yaa ne diyecegimi bilmiyorum c.g denilen o siz anlarsınız ne oldugunu onu meydanda dar agacına asacaksın o zaman anlar ne oldugunu insan öldürmek ne kadar basitleşmiş ya

 9. ah be münevver nedengittin o pisliğin evine keşke gitmeseydin bak o gerizekalı pislik deli ce sana neler yaptı offf ya biliyorum böyle bir zamanda bu denmez ama cehanneme girebilir münevver çünkü kapalı değildi ve hiç namaz kılmıodu ama inşallah böyle dehşetçe öldürülman sonucu belki şehit olmuşturrrr:(

 10. p.a.s.a.m on

  ya insan sevgilisini nasıl öldürür ya valla insanlar aşkından dağları delio cem manyağıda sevgilisini kesioo valla ben en çok o anlarda nasıl aci çekmiştir onu düşünüyorum aslında bu biz kızlara ders ama işte sevdikmi herkesi kendimiz gibi görüyoz ve çok fazla sevip değer veriyoruz valla babana bile güvenmeyeceksin boşuna denmioo kızlar bence daha dikkatli olalım

 11. yaa sana allah rahmet eylesinn c.g en sonunda yakalanacak ve senin çektiklerinin kim bilir 1000 katını çekecek ruhun şad olsun

 12. ah cnm ya ah gerçekten içler acısı allah bildiği gibi ypsın o çocugu senin yerin cennet münevvercim elbet bulunucak soysuz sen de rahat uyucaksın allah hepimize sabr versin

 13. evet münevverin tek hatası sevgilisinin evine gitmesi çok korkunç şeyler yapmışlar ona aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor

 14. elbette münevver ve münevver gibilerin kanı yerde kalmicak.hak ve adalet sonunda yerini bulacaktır. inşallah tez zamanda katili yakalanır. allah ailesinede sabırlar versin

 15. bence cemgaripoğlunun suçun enbüyügü onda ve ona suçyataklı yapanlar bu kadar vahşi birşey olamaz bence bi ömur boyu ceza evide yatmalı c.g nu kim teslim ettiyse ona teşekkurlerimi sunarımve allah anne ve babasanına sabır versin

 16. Alın size demokrasi alın size insanlık dersi hadi bakalım televizyon karşısında ağlayan türkiye ver verebiliyorsan bu adama hakettiği cezayı hepiniz düşünün bi kere idam neden olmalı diye Apo yu asmayanlar bunu hiç asmaz görürsünüz.
  Yazıklar olsun sana cebi baba parasıyla dolu ahlakını içki şişelerine sığdıran cem ve cem gibiler.

 17. münevveri öldürdü ruh hastası ne olursa olsun yaşama hakkı olduğunu düşünmüyorum ona cezaevinde yemek verilmesi onun nefes alması bile bizi rahatsız ediyor allah annesine babasına sabır versin cemin babası annesi böyle sadist evlat yetiştirdiği için lanet ediyorum parayla herşeyin alınacağını sandılar sevgi sevgi vermeyi unuttular

 18. arkadaşlar bn çok sinirlendim bu cem den nefret ediom çok sinir bozucu birisi kıydı kıza yazık be insan onuruyla bukadarmı oynar yav

 19. Ln cem haklı haklı sizin habernz yok o bnm kankam onu kmse bnm kadar tanıyamaz kurban olam onaaa:)

 20. vallah dünyanın çıvısı çıkmış yazıkya daha 18 yaşında genç ligini yaşayacak yaşında

 21. Yazık ya, okudum yine soğudum insanlıktan. Lanet olsun diyorum sadece. Hala bu sadistçe cinayetten sonra, hatta sadistliği geçen cinayetten sonra onu savunanlar var. Allah belanızı versin sizin.. Nefret ediyorum insan olmaktan….

 22. H.Müller on

  Kaderi cok kötü yazilmis Bir cocukmus, cocuk diyorum zira, Böylesine Hunharca öldürülecek, nasil Bir hata islediginin bilincinde olamamis. Buna Ragmen böyle Hunharca öldürülecegi Bir tuzaga düsmüs… Cinayeti isleyenleri, Nasil Bir tahrikle cildirtti da BU tarz vahsice Bir ölüme kurban oldu… BU bahti trajik genc Kizin katli, daima Bir Muamma olarak kalacak. Tanrim Rahmet ve Śefaat etsin.
  Ve zenginlik hayali ugruna, DOGRU YOLUNDAN sapan genc kizlara ve onlarin hayallerine destek veren ailelerinede ibret olsun, Gerci cok eski moda Gibi gelecek ama: Dürüst Insanlarin iliśki yada Aśk iliskileri sokaklarda ve gizli bulusmalarda degil, Ailelerin birbir tanisip , BU iliskiyi onaylamalari ve her bulusmadan bilgileri ile baślar vedevam Eder, Aksi daima hüsran yada felâkettir…

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: