Günün OlayıBJK HaberleriFulya DavasıGündemHaberHaftanın OlayıSpor HaberleriYıldırım Demirören

Sedat Peker’in iddialarından sonra Yıldırım Demirören sosyal medyanın gündemi oldu

Beşiktaş Kulübünde görev yaptığı sürede özellikle Fulya Davası adıyla çok gündeme gelen ve büyük tartışmalar yaşatan Yıldırım Demirören Sedat Peker’in iddiası sonrası sosyal medyada gündem oldu: #KYKBorcumuÖdemiyorum

Sosyal medyada Ziraat Bankası’na tepki ve soru yağmuru: Demirören krediyi ödedi mi?

Sedat Peker’in Demirören grubunun aldığı krediyi ödemediği iddiası üzerine, sosyal medyada çok sayıda kullanıcı Ziraat Bankası’nı etiketleyip 750 milyon doların akıbetini sordu

Sedat Peker’in Doğan Yayın Holding’i Ziraat Bankası kredisiyle satın alan Demirören’in borcunu ödemediğini söylemesi sonrası öğrenciler “Ben de #KYKBorcumuÖdemiyorum” paylaşımları yaptı.

Twitter kullanıcıları, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin de geçen yıl gündeme getirdiği ancak resmi olarak bir yanıt verilmeyen “Doğan Medya grubunu satın alan Demirören Holding, Ziraat Bankası’ndan çektiği krediyi ödedi mi?” sorusunu yöneltti. Bazı hesaplar da kredisini ödeyemeyen çiftçilerin traktörlerine el konulmasını hatırlatarak aynı soruyu yöneltti.

https://twitter.com/ATAKIZI__/status/1401466292322844674?s=20

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan “Üç kuruş krediyi ödeyemediğinizde Ziraat Bankası sizi ararsa “siz önce tüpçüden 750 milyon doları isteyin” deyin” diye yazdı.

DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce, “Sedat Peker’in iddiasına göre, Demirören, Doğan Grubu’nu (CNN, Kanal D, Hürriyet) satın almak için Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemedi. Aynı bankadan kredi çeken çiftçi,esnaf borcunu 2 ay geciktirince kıyamet kopuyor. Adalet duygumuz yara alıyor…” eleştirisinde bulundu.

‘NİSAN 2020’DEN BUGÜNE GERİ ÖDEME YAPTI MI?’

Gazeteci Çiğdem Toker, “Nisan 2018’de Demirören’e geçen Doğan Medya devrinde kullanılan Ziraat Bankası kredisinin 2 yıl ödemesiz olduğu açıklanmıştı. (Kaynak:t24)” hatırlatmasını yaptı ve “Cevabı gereken soru şu: Demirören, Nisan 2020’den bugüne, Ziraat’e geri ödeme yaptı mı? Tutarı?” diye sordu.

Youtube fenomeni Ata Benli “Ziraat Bankası bizi de gör” diye espri yaparken, müzisyen Mahmut Çınar da “Duydum ki zorda kalanlara karşılıksız “küçük” destekler veriyormuşsunuz @ziraatbankasi Ben de bir buçuk yıldır işini yapamayan bir müzisyenim, başvurmak istiyorum. Nasıl yapalım?” diye yazdı.

KYK Borçluları Dayanışması, “Talebimiz net: Şirketlerin değil öğrencilerin borçları silinsin! Ziraat Bankası aracılığıyla şirketlere verilen borçlar bir kalemde silinirken milyonlarca öğrencinin KYK borcu faiziyle geri alınıyor” diyerek tepki gösterdi.

Gazeteci Baransel Ağca ise “Ziraat Bankası Turkcell’in Virgin Adaları’ndaki şirketine de 2014’te 1 milyar 636 milyon 770 bin dolar kredi vermişti ama tahsil edememişti. Çoğunluk hissesinin Türklerde kalması iddiasıyla verilen krediyi veren Genel Müdür Hüseyin Aydın, Bugün Turkcell Yönetim Kurulu’nda!” hatırlatması yaptı. Erk Acarer de, “Yıldırım Demirören, Doğan Grubunu ele geçirirken Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon doların bir kuruşunu ödememiş. Babası hayatta olsa burnunu çeke çeke ağlardı!” dedi.

HAKVERDİ’NİN SORULARI
CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi geçen yıl bu konuda şu soruları yöneltmişti:

“Demirören Medya Grubu’nun Doğan Medya grubunu satın alırken bankanızdan kullandığı kredi miktarı ne kadar?

Taksitler döviz cinsinden mi, TL cinsinden mi ödenmektedir? Döviz cinsinden ise kur nasıl belirlenmektedir?

Gazeteci Baransel Ağca ise “Ziraat Bankası Turkcell’in Virgin Adaları’ndaki şirketine de 2014’te 1 milyar 636 milyon 770 bin dolar kredi vermişti ama tahsil edememişti. Çoğunluk hissesinin Türklerde kalması iddiasıyla verilen krediyi veren Genel Müdür Hüseyin Aydın, Bugün Turkcell Yönetim Kurulu’nda!” hatırlatması yaptı. Erk Acarer de, “Yıldırım Demirören, Doğan Grubunu ele geçirirken Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon doların bir kuruşunu ödememiş. Babası hayatta olsa burnunu çeke çeke ağlardı!” dedi.

Basında kullandırılan kredinin 2 yıl geri ödemesiz ve 10 yıl vadeyle taksitlendirildiği belirtilmektedir. Bu sürecin dolumuyla beraber Mayıs 2020 ve Haziran 2020 ayları taksitleri tarihinde ödenmiş midir?

Fulya Davası

Sedat Peker yeni videosunda Yıldırım Demirören’i hedef aldı.

Ahmet Nur Çebi Demirören ‘den Destek İstedi

Şok İddia: Çebi Demirören Kulüp Binasında Buluştu!

3 Milyon TL Nakit Vermiş! Çebi’den Demirören’e Teşekkür

Fulya Davası Nedir? Neler Yaşandı? İşte Detaylar

“Bütün borçlarımızdan Demirören sorumluysa Fulya davasına neden itiraz ettik? Gelsin hesap versin”

Fulya Davası Bitti, Bundan Sonra Ne Olacak?

Fulya Davasında Gizlenen Gerçekler: Aker Çıtak Anlatıyor (Video)

Fulya’da Yeni Gelişme: Orman ve Yönetimi İçin Suç Duyurusu

Ahmet Nur Çebi, ‘100 milyon dolar zarar var’ dediği Fulya davasına Yıldırım Demirören lehine itiraz eden tarafta oldu

Divan Kurulu’nda alenen yanlış bilgi! “Fulya’da zarar yoktur” ibaresi yerine bakın Beşiktaş yönetimi neye itiraz etmiş!

Çebi yönetiminde Fulya Davası zaman aşımına giriyor

ÖZEL HABER / Hürser Tekinoktay Fulya Davası’nı Beşiktaş Postası’na anlattı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu