İsmail Ünal ve Bahri Büyükhanlı’nın “kısa” açıklamalarına karşı 7 soru!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer’in Beşiktaş’ın Çilekli tesislerine gökdelen dikileceği yönündeki iddiaları gündeme getirmesinin ardından İsmail Ünal ve Bahri Büyükhanlı kısa açıklamalarla yetindi. Şimdi ikiliye cevaplamaları için yöneltilen 7 önemli soru var.

Yalçın Bayer, Çilekli tesisleri hakkında şunları yazmışt;

“BJK’nın onursal başkanı Süleyman Seba döneminde, Çilekli’deki Beşiktaş altyapı ve sosyal tesislerinde tüm camia bir araya gelirdi. GS’nin Levent’te, Fenerbahçe’nin Dereağzı’ndaki sosyal tesisleri gibi… İsmail Ünal’ın ilk döneminde Beşiktaş Belediyesi, burayı kulüpten alarak Bahçeşehir Üniversitesi’ne kiralarken Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın ‘ses’ çıkarmaması dikkat çekti… Fakat iki yıl önceki söylentiler oldukça ilginç bir noktaya geldi. Bu arazinin bir süre sonra satışa çıkarılacağı öğrenildi… (Aynı, Yıldız’dan Fulya’ya inerken sağ taraftaki yeşil alanın Büyükhanlı ailesine verilmesi gibi…) Bir iddiaya göre, burası Azeri bir işadamına gökdelen yapılmak üzere söz verilmiş… Satışın yakında gerçekleşeceği İsmail Ünal’a yakın kişilerce konuşuluyor.”

Vay vay vay! Çilekli’yi Beşiktaş’a İsmail Ünal kazandırmış!

İddialar üzerine Beşiktaş belediye Başkanı İsmail Ünal, ‘BEŞİKTAŞ Çilekli’ye Gökdelen mi?’ yazınızı okudum. Söz konusu arazinin satışa çıkarılacağı ve üzerinde bir gökdelen inşa edileceği iddiası tamamen gerçek dışıdır. Hatırlatmak isterim ki, belediye başkanı olmadan önce Beşiktaş Spor Kulübü’nde yönetici olarak görev yaparken bu arazinin kulübe  kazandırılması için en çok çalışan ve bunu gerçekleştiren kişi de benimdir” demekle yetindi.

“İsmail Ünal arkadaşım bile değildir”

Bahri Büyükhanlı da iddiaları yalanlayarak şunları söyledi;

“FULYA’daki arsanın İsmail Ünal tarafından Büyükhanlı Ailesi’ne verilmesi haberinizi teessürle okudum. Bahsi geçen arsa tapu kayıtlarından kolayca öğrenebileceğiniz en az 50 senedir İstanbul’un çok eski ve saygın bir ailesine aittir. Halen de mülk kendilerine aittir ve biz Büyükhanlı olarak sadece inşaatını yaptık. Ayrıca İsmail Ünal’la Beşiktaşlılık olmak haricinde ne görüş ve fikir birliğim, ne de arkadaşlığım vardır.”

Ünal-Büyükhanlı ikilisine zor sorular

İsmail Ünal ve Bahri Büyükhanlı’nın yaptığı açıklamalar üzerine Yalçın Bayer’e ulaşan bir grup Beşiktaş Belediyesi Meclis üyesi ise şu soruları yöneltti;

1-  Çilekli spor tesisleri  BJK Onursal Başkanı Süleyman Seba ile Beşiktaş Eski Belediye Başkanı Ayfer Atay tarafından protokolle BJK kulübüne verildiği doğru mudur?

2- Belediye başkanlığınız döneminde Çilekli tesislerini BJK Kulübünden alıp Bahçeşehir Üniversitesi’ne 10 yıllığına kiraladınız mı?

3- Çilekli tesislerinde bulunan olimpik yüzme havuzu iptal edilip yerine bina yapıldı mı? Yapıldıysa bu binanın ruhsatı var mı?

4- BJK eski yönetim kurulu üyesi Bahri Büyükhanlı tarafından Beşiktaş Yıldız’da yapılan (eski Gamgam’ların arazisi) inşaatın imarı 6.250 m2 iken döneminizde imarı 43.981.65 m2’ye çıkarıldı mı? Planlarda bu yerde gözüken çocuk parkı
ve itfaiye alanı ne oldu?

5- Belediye başkanlığınız döneminde Akatlar’da Çiftçiler Holding’e ait planlarda okul alanı gözüken yeri imara açtınız mı? (Okul alanını ana okula çevrilerek M2’den kazanılarak)

6- BJK’da beraber yöneticilk yaptığınız daha sonra belediye de işçi olarak işe aldığınız Cem Bilge’nin, çevrenizdeki iddialara göre, 3 rezidans aldığı, birçok gayrimenkül sahibi olduğu doğru mudur? Bir milletvekili ile birlikte bu tapuların aynı gün, aynı yövmiye numarası ile satışının gerçekleştirilmesi bir tesadüf eseri müdür? Sizin de böyle bir daireniz var mıdır?

7- BJK’da çalışırken belediyede işe alıp özel kalem müdürü yaptığınız Mustafa Gündüz’ün kendi ve oğlu üstüne kaç gayrimenkulu vardır.

 

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: