BeşiktaşHasan Arat

“Hasan Arat illüzyonist gibi davrandı, trollere ihtiyacı var”

BirGün gazetesi ve NationalTurk yazarı Müslüm Gülhan, Beşiktaş'ın içinde bulunduğu süreç ve Hasan Arat yönetimi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

YouTube’daki BirGün TV’de Onnik Azinyan ile yaptığı programda konuşan Müslüm Gülhan şunları söyledi:

Rıza Çalımbay’ın gitmesi için ortam yarattılar

Hasan Arat yönetimi geldiğinde Rıza Çalımbay hocaydı. Rıza Çalımbay görev yaptığı sırada 7-8 oyuncu sakatken 5 oyuncuyu kadro dış bıraktılar. Yani Rıza Çalımbay’ın çalışma ortamının altını boşalttılar. Bunu kasıtlı yaptılar.

Rıza hocanın gitmesi için bir ortam yaratıldı bu kesin. Ondan sonra Avrupa’da istediğimiz hocayı getiririz diye açıklamalar yapan sayın Hasan Arat Hansi Flick üzerinden de gitti. Bunu hep söylüyoruz çünkü olmayan bir şeyi pazarlamaya çalıştılar trolleri ile beraber.

Netice itibariyle Santos’a gittiler biz burada bunu eleştirdik. Çünkü doğru değil. Milli takım teknik direktörü, 70 yaşında, 13 yıldır kulüp çalıştırmamış. Her gün antrenman yaptırıp her hafta maç yapacak performansın çok dışında.

Buradan bir sonuç alınmasının mümkün olmadığı söylendi fakat ne hikmetse Jorge Mendes ile yapılan anlaşmalar gereği gittiler Santos’la anlaştılar.

Fırsat transferi dediler, arabesk Türk modeli çıktı

Onun dışında Hasan Arat dedi ki fırsat transferi yapacağız. Fırsat transferi Avrupa’da transfer bittiği zaman Türkiye’de devam ettiği için o süreci kullanmak. Düşük maliyetle kapasitesi yüksek oyuncular almaktır fırsat transferi.

Fırsat transferinin anlamı budur. Fakat ne hikmetse Braga’ya bonservissiz transfer olan ve Varşova’ya 500 bin euroya Tiran’dan gelen iki oyuncuya toplam 19 milyon euro bonservis verildi. Maaşları koyduğun zaman 41 milyon euro.

“Al Musrati ve Muçi 41 Milyon euro, sorumluluk Hasan Arat’a ait”

NationalTurk Haber

Hasan Arat illüzyonist gibi davrandı

41 milyon euro para verildi bu iki oyuncuya ve hoca hariç hoca yok.

Sayın Hasan Arat aslında bir illüzyonist gibi davrandı. Yanılsama yaptı. Olmayan şeyi varmış gibi gösterdi. Yönetimde de aynısını yaptı Bayern Münih örneği üzerinden hareket ederken karşımıza son derece arabesk bir Türk modeli çıktı.

Ve neyin nasıl yapılacağını bilmeyen bir yönetim mekanizması ortaya çıktı. İlk yaptığı işlerden biri de bir troll örgütü kurmak. Bunların sayesinde bir algı manipülasyonuyla hala aynı şeyi
yapıyorlar. Koca koca insanlar var tanıdığım insanlar var çok da üzülüyorum bunlar adına.

Çok üst düzeyde makamlarda görev yapmış insanlar o trollerin kendisinden çok çok az seviyede bir takım insanların, oradan beslenen insanların attığı tweetleri kullanarak bir algı manipülasyonu yapıyorlar. Bu çok üzücü bir şey.

Arat muhalefeti dağıttı

22-23 senelik süreçten sonra ilk defa muhalefet kimliğiyle biri seçim kazandı. Ama buradaki sorun Hasan Arat’ın o muhalefet kimliğini kullanarak algı manipülasyonuyla geldiğinde aslında muhalefeti dağıttı.

Yani istenilen muhalefet gelmedi iktidara. Süleyman Seba, Baba Hakkı isimleri kullanılıyor ama onların çok dışındalar. Onlarla aynı motivasyon içinde değiller.

Bunların dışında bir illüzyon yarattılar. Yani Hasan Arat bir illüzyonist olarak bu sürece hala devam ediyor. O yüzden o trollere ihtiyacı var. O algı manipülasyonunu yapmak zorundaydı.

4 ayda 3 Hoca değişir mi? 3 hoca değiştirdiler, gittikleri aldıkları yaptıkları transferle 41 milyon euro bir kalemde para harcadılar. Ya Beşiktaş 41 milyon euro bir kalemde para harcayabilir mi ya bunun karşılığı yok Beşiktaş’ta.

Bunun karşılığını almak zorundasın. Nasıl alacaksın? Avrupa kupalarına gideceksin oradan kazandığın para yaratacaksın.

Sanki Makalele, Desaily gibi bir oyuncu geliyormuş gibi algı yaratıldı. Halbuki karşımıza çok farklı bir Al Musrati çıktı. Aynı şekilde Foden’e yakın bir oyuncu zannediyorsunuz Muçi’yi fakat 23 yaşında gelişime açık ama çok kaliteli bir takım içinde ancak bir şeyler yapabilecek standart bir oyuncu karşınıza çıkıyor.

10. sıraya doğru gitme tehlikesi var

Böyle bir kadroyla beraber 9 puan fark varken 42 puana çıktı fark. Rizespor Beşiktaş’ı yenerse Üstüne çıkıyor çıkıyor. Ve Alanya’dan, Rize’den, Sivas’tan daha fazla mağlup oldunuz.

Alanyaspor Beşiktaş’ı yenerse üstüne çıkma şansı var, Kasımpaşa yenerse Beşiktaş’ın üstüne çıkıyor. Böyle giderse sen 8. 9. 10. sıraya doğru gidersin. Böyle bir tehlike var şimdi.

İllüzyon yaratarak, algı manipülasyonu yaparak, insanları aşağılayarak, yorumlarla yüzleşmek yerine koca koca adamları da bu işin içine dahil ederek böyle bir şey yaratılmaz. Çok ayıp Beşiktaş için.”

“Al Musrati ve Muçi 41 Milyon euro, sorumluluk Hasan Arat’a ait”

Hürser Tekinoktay: Acı ve tarihe geçecek bir Hasan Arat sezonu yaşıyoruz

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu