BeşiktaşBJKSpor Haberleri

Müthiş iddia, Ethem Sancak Beşiktaş’ın gölge başkanı olacak

Fotospor gazetesinin haberine göre seçim tarihi henüz açıklanmayan Beşiktaş Kulübüne Başkan Aday adayı olduğunu açıklayan Hasan Arat’ın asıl destekçisinin Arat’ın ortağı Ethem Sancak olduğu ortaya atıldı.

Müthiş iddia, Ethem Sancak Beşiktaş’ın gölge başkanı olacak

Fotospor’un haberi Ethem Sancak ve Hasan Arat ile ilgili haberi şöyle;

Her ne kadar Hasan Arat seçilirse “paralı başkan devri” kapanacak şeklinde ithamlar olsa da camia içinden bambaşka iddialar yükselemeye devam ediyor.

ETHEM SANCAK İDDİASI

Bunlardan en dikkat çekici olanı Hasan Arat döneminde kulüp için gerekli olan finans desteğini eski ortağı Ethem Sancak’tan alacağı… hatta Ethem Sancak’ın Arat’ın arkasındaki güç, asıl başkan olacağı.

KULÜPTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Geçen yıl “Beşiktaş borçlarından dolayı TMSF’ye düşerse ihaleye girip alacağım” dediği için disipline sevk edilen Sancak, kulüpten ihraç edilmişti.

NationalTurk Haber

ETHEM SANCAK HASAN ARAT

Bu arada Hasan Arat camianın önemli isimlerinin desteğini alan camiada sevilen bir isim olarak biliniyor… Rahmi Koç’un özel uçağıyla yurt dışına götürdüğü, Hüsnü Özyeğin’in de destek verdiği bir isim.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

NE OLMUŞTU ?

Siyah beyazlı kulübün üyelerinden ve Hasan Arat’ın iş dünyasından ortağı olan Ethem Sancak  154 Haziran 2022’de TV100’de katıldığı “Az Önce Konuştum” programında yaptığı açıklamalar nedeniyle ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti.

Ethem Sancak katıldığı programda şunları söylemişti |14 Haziran 2022

“İngiliz futbolu dernek yasası ile 1973 yılında çöktü. Dernekleri sildi kaldırdılar. Şirketleşme oldular.”

Ethem Sancak: TMSF’ye düşerse konsorsiyum oluştururum”

Fikret Orman iyi bir insandı. Bence yanlış şeyler yaptı. Kendine zarar verecek yanlışlar yaptı. Beşiktaş büyük faiz borcu içine girdi. Beşiktaş eğer TMSF’ye düşerse ihaleye girip satın alacağını ”Allah korusun TMSF’ye düşerse Beşiktaş bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim. Hepsi düşecek, görünen o. 4 büyük takımın her biri yılda 1 milyar lira faiz ödüyor. Beşiktaş yılda 1 milyar lira faiz ödüyor, nereden çıkaracaklar bunu?” diyerek Beşiktaş’ı alacağını ifade etmişti.

”Beşiktaş’ı Satın Alacağım” | Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum

Tevfik Yamantürk “Burada ay-yıldız var, Arap bayrağı yok.” | 18 Ağustos 2022

Beşiktaş Divan Başkanı Tevfik Yamantürk bunun üzerine Ethem Sancak için; “Kimin kayığına binerse onun küreğini çeken insanların Beşiktaş’ta yeri olmamalı. ”Bana Türk demeyin, ben Arap’ım, utanırım” deyip de arkasında aslan gibi Türk koruma polisiyle İstanbul’un ortasında dolaşan insanları Beşiktaş’ta yeri olmamalı. Burada ay-yıldız var, Arap bayrağı yok. Beşiktaş millidir, milli kalmalıdır” demişti.

Tevfik Yamantürk "Burada ay-yıldız var, Arap bayrağı yok. Beşiktaş millidir, milli kalmalıdır” | 18 Ağustos 20022


Hasan Arat Katarlı Nasser Al-Khelaifi ile resim paylaştı| 22 Kasım 2022

Hasan Arat 22 Kasım 2022 tarihinde Katarlı ünlü işadamı Nasser Al-Khelaif ile bir likte olduğu bir resim paylaştı.

Sosyal medyada Vizyon diye paylaşılan bu resimdeki Nasser Al-Khelaif  2017 yılında gerçekleşen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kontrolünde olan Digitürk’ün satışına girip beklenenden çok daha kısa sürede gerçekleştirilen bu satışta Digitürk’ün yeni sahibi, Nasser Al-Khelaifi’nin şirketi olan BeIN Sports olmuştu. 

Hasan Arat’ın yönetiminde olduğu Boyner Holding bir kaç yıl önce Katar Para Fonu Mayhoola şirketine satılmıştı. Katarlılar Cem Boyner ve Hasan Arat’ın yönetiminde olan Türkiye’nin en büyük lüks ve moda şirketi Beymen ile Network’ü satın almıştı.

Bu satın alma işleminden kısa bir süre Hasan Arat’ın yönetiminde olduğu Katarlıların sahip olduğu Beymen’e bağlı NetWork Beşiktaş’a sponsor oldu.
Sponsorluk anlaşmasında NetWork’ün BJK Futbol Takımı için özel olarak tasarladığı 13 parçalık koleksiyondan giydirme şartı vardı.

Hasan Arat beinSports sahibi Nasser Al-Khelaifi, paylaşımı

Divan Başkanı Tevfik Yamantürk’ten kumpas iddiası | 03 Aralık 2022

“TMSF’ye düşerse Beşiktaş’ı satın alırım” diyen Ethem Sancak’a yönelik ağır lafları nedeniyle Tevfik Yamantürk’ü kulüpten atmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

3 Aralık 2022 yılı tarihinde yapılan Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı”nda konuşan Divan Başkanı Tevfik Yamantürk, toplantıda kendisine karşı ihraç girişiminde bulunulduğunu açıkladı.

Tevfik Yamantürk’ten Ahmet Nur Çebi’ye sert sözler!| 03 Aralık 2022

Divan Kurulu Başkanı, kürsüden Ahmet Nur Çebi’ye demediğini bırakmadı
Başkan Ahmet Nur Çebi’nin kendileriyle görüşmediğini söyleyen Yamantürk, “Bu çatı altında olmasak, hem Çebi hem de ben birbirimizle arkadaşlık, komşuluk hatta akrabalık bile yapmak istemeyiz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta 2022 yılının son olağan divan kurulu toplantısına Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar ve Beşiktaş ikinci başkanı Engin Baltacı’nın Ethem Sancak tartışması olayların ne boyuta geldiğini gösteriyordu.

Ahmet Akpınar “Ethem Sancak kararı borcumuzdu.”| 03 Aralık 2022

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar “Beşiktaş’ta seçime girerken kimsenin adamı olmayacağız dedik Süleyman Seba’nın yolundan gittik. 6 aylık süreçte bunları yaptık. Tek güvencemiz sizlersiniz oy veren vermeyen bize saygı duyan herkese teşekkürler. Biz kararımızı verdik başka bir üyemizi de ihraç ettik. Ethem Sancak için o kararı vermek bizim boynumuzun borcuydu.” dedi.

Cem Boyner, Hasan Arat ve Ethem Sancak Rusya’da

Hürser Tekinoktay: İş nereye gelmiş !| 09 Aralık 2022

Bu olaylar üzerine Beşiktaş Divan Kurulu üyesi ve önceki başkan adayı Hürser Tekinoktay, Başkan Ahmet Nur Çebi ve Divan Başkanı Tevfik Yamantürk başta olmak üzere yönetimde yaşanan gerilimleri değerlendirdi.

Duhuliye.com‘a konuşan Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları şöyleydi;

Ahmet Nur Çebi ile Divan Kurulu Başkanı Yamantürk arasında yaşanan gerginlik ve genel üslup benim için pek sürpriz değildi. Burada dikkati çeken ne yazık ki Tevfik Yamantürk ve Ahmet Akpınar’ın söyledikleridir. Tevfik Yamantürk’ün Divan başkanlığından ihraç edilmesi için yapılan eylem ve girişimler inanılır gibi değil. Beşiktaş gibi bir kulüpte böyle bir şeyin yaşanması çok büyük bir talihsizliktir.

Disiplin Kurulu başkanı Ahmet Akpınar’ın, divan başkanlığı seçimlerinden 3 hafta önce bir yöneticinin kendisini arayarak ‘Tevfik Yamantürk’ü birisi şikayet edecek, sen hemen karar ver’ diyerek bir operasyon daha yapılmaya çalışıldığını ifade etmesinin tarifini yapmak çok zor. Ahmet Akpınar ikinci operasyonun yapıldığını söylerken, ilk operasyondan hiç bahsetmedi!

Ahmet Akpınar’ın “15 gün savunma süresi var” diyerek verdiği cevap da çok ilginç. Operasyon yapıldığını söylediğiniz olayın karşısında sizin cevabınızın “15 gün süresi savunma süresi var” mı olması gerekirdi? Disiplin Kurulu başkanına bir yönetim kurulu üyesinin böyle bir telefon açması olayın ne vahim bir boyutta olduğunu gösteriyor.

Ahmet Akpınar’ın konuşması bitiminde Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi yönetiminin muhalifi, şimdinin Yönetim Kurulu üyesi olan Seyit Ateş’in Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar’a “yalan söylüyorsun” demesi de işin bir başka ilginç boyutudur.” demişti

Hürser Tekinoktay “Bir kulüp kendi divan başkanını ihraç etmek ister mi?”

 Hasan Arat: Güven sorunu var | Pendikspor Maçı Sonrası 22 Ağustos  2023

Ahmet Nur Çebi Hasan Arat Beşiktaş Seçimleri

Ahmet Nur Çebi: “22 senedir neredeydin” | 22 Ağustos  2023

Beşiktaş kulübü içinde Tevfik Yamantürk ve Ethem Sancak arasında başlayan gerginlik sürerken Ahmet Nur Çebi yaptığı basın toplantısında başkan adayı olmak istediğini açıklayan ve olağan üstü seçim çağrısı yapan Hasan Arat’a çok sert ifadelerle yüklendi.

Çebi “22 senedir neredeydin? Neden aday olmadın şu zaman boyunca?” dedi.

“Seçimden 2 ay sonra toplantılar yaptın– “Aylardır sabırla bekliyorum. Takım kazanıyor ortada yoksun. 1-1 sonucun ardından ‘Genel Kurula gidelim’ diyorsun.

“Ayıp ayıp. Ahmet Nur Çebi’den Hasan Arat’a: 22 senedir ortalıkta yoksun. Ağzımı açmıyorum aylardır o nasıl tweet?”

Takım kazanıyor ortada yoksun, takım puan kaybedince hemen tweet! hemen genel kurula gidelim!

Buraya geldiğimde elinde çikolata paketi ile geldin ‘Hesap sor’ diyorsun, sonra ‘hesap sor’ dediğin adamla kolkolasın. Yanınında çalışan adamla birlikte tribünleri idare ediyorsun. Bunu bilmeyen yok. Susuyorum. Yıldırım Demirören’e kızmışsın, Serdar Bilgili’yle kavga etmişsin.

Fikret Orman’a ‘Bu hırsızdan hesap sor’ demişsin.”

Fikret Orman’a ‘Bu hırsızdan hesap sor’ demişsin. 22 senedir neredeydin? Neden aday olmadın şu zaman boyunca? Kaos falan yok arkadaşlar.. “demişti.

 

 

Şenol Güneş: “Camia tuzağa düştü. Taraftarın uyanması lazım”

 

ETHEM SANCAK KATAR VE BEŞİKTAŞ TRAFİĞİ | 2017

2007 yılında TMSF tarafından satışa çıkarılan Star Gazetesi’ni, Kıbrıslı iş insanı Ali Özmen Sefa ile ortak olarak satın alan Ethem Sancak daha sonra çok tartışılan Sakarya’daki Milli Savunma Bakanlığı’na ait tank palet fabrikasının işletmesi Katar ortaklığındaki TMSF’den almıştı
Tank Palet fabrikasındaki tüm hisselerini Katar fonuna satan Ethem Sancak daha sonra Beşiktaş ile yoğun bir trafiğe girmişti.
Beşiktaş’ın şampiyonluk kutlamalarında balonun renki isimlerinden olmuştu.

Ethem Sancak ve Fikret Orman Katar Savunma Bakanı ile | 23 Mart 2018

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yanında iş adamı Ethem Sancak ve Umut Kutlu ile Katar’da Savunma Bakanı’nı ziyaret etti!

Ziyaretin amacı “Beşiktaş’ın globalleşme çalışmaları” hakkında görüş alışverişi olarak belirtildi, taraftarlar anlam veremedi!

Siyah beyazlı kulübün internet sitesinden servis edilen haberde “Katar Savunma Bakanı Khalid Bin Mohammad Al Attiyh’in makamında gerçekleşen ziyarette Divan Kurulu Üyemiz ve İş Adamı Ethem Sancak ile Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Umut Kutlu da yer aldı.

Sıcak bir ortamda yapılan ziyarette Başkanımız Fikret Orman, Kulübümüzün globalleşme çalışmaları hakkında Khalid Bin Mohammad Al Attiyh ile görüş alışverişinde bulundu. Başkanımız Fikret Orman, ziyaretin sonunda futbolcularımızın imzaladığı Beşiktaş formasını Al Attiyh’e hediye etti” ifadeleri kullanıldı.

Sakarya’daki Milli Savunma Bakanlığı’na ait tank palet fabrikasının işletmesi Katar ortaklığındaki TMSF’den alan Ethem Sancak daha sonra Tank Palet fabrikasındaki tüm hisselerini Katar fonuna satmıştı.

Ethem Sancak ve Fikret Orman Katar Savunma Bakanı ile “Beşiktaş’ın globalleşmesi” için görüştü

Katar Fonu Beşiktaş’a talip ! | 04 Mart 2020

Bir kaç yıl önce Katar Spor Yatırım Fonu’nun (QSI) ilgilendiği takımın Beşiktaş olduğu yönünde medyada haberler çıkmıştı.

Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Yousef Al-Obaidly, Sözcü gazetesine bir röportaj verdi. Al-Obaidly’nin röportajında; “PSG’nin sahibi beIN değil, Katar Spor Yatırım Fonu (QSI). Ancak QSI bir Türk kulübüne yatırım yapabilir ama şu an UEFA’nın Avrupa Kupaları’nda mücadele eden iki farklı takımın sahibinin aynı olmasını engelleyen ciddi düzenlemeleri var” ifadeleri dikkat çekti.

Fotospor’un haberine göre; Al-Obaidly’nin bahsettiği Katar Spor Yatırım Fonu’nun (QSI) ilgilendiği takımın Beşiktaş olduğu bildirildi.
Siyah-beyazlıların stadının yeri. Taraftarının sosyal olayların içinde yer alması. Yurt dışında tanınırlığı gibi maddeler üst üste geldiğinde QSI’nin, Beşiktaş’a Türkiye’de yatırım yapılacak en önemli futbol kulübü olarak görüldüğü ifade edilmişti.

QSI’nin Beşiktaş’a yatırım yapma konusunu gündeme getirenin ise 5 kişilik yönetim kurulundaki tek kadın üye Sophie Jordan olduğu bildirildi. Jordan’ın bir süredir Beşiktaş’ın Vodafone ile yaptığı anlaşmaları incelediği ve İngiliz Telekom şirketinin aldığı doğru geri dönüşler yüzünden oldukça memnun kaldığı, bu yüzden Beşiktaş ismini gündeme getirdiği bildirildi.

Bir kaç yıl önce Katar Spor Yatırım Fonu’nun (QSI) ilgilendiği takımın Beşiktaş olduğu yönünde medyada haberler çıkmıştı.

Hürser Tekinoktay: Katar dedikoduları bile zuldür | 5 Mart 2020

Katar Spor Yatırım Fonu’nun (QSI) ilgilendiği takımın Beşiktaş olduğu yönünde medyada yer alan iddialardan sonra Beşiktaş Divan Kurulu üyesi önceki dönem Başkan Adayı olan Hürser Tekinoktay sert tepki göstermişti.

Katar dedikodularına Tekinoktay’dan tepki: Bunların telaffuz edilmesi bile zuldür

TBMM Engin Özkoç: Ethem Sancak bizi oyuna getirdi | 9 Aralık 2022

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu