Beşiktaş

Ziya Doğan: Serdar Bilgili yönetimi Nevio Scala’ya tezgah kurdu

Beşiktaş'ın eski futbolcu ve antrenörlerinden Ziya Doğan, İtalyan Nevio Scala'nın gönderiliş sürecini anlattı.

Gündem Beşiktaş YouTube kanalındaki “İkonik” adlı programa katılan Ziya Doğan, “Scala’dan sonra size görev verildi mi?” sorusuna şu yanıtları verdi;

“Verildi ama ben kabul etmedim. Scala’nın bir hastalığı vardı. Kemik büyümesi, kafatası büyümesi. O zamanlar Mete Düren hocamız var kulübün doktoru aynı zamanda yönetici. Bunlar Scala’yı göndermek istiyor ama bir bahane uydurmaları lazım.

Scala’ya diyorlar ki hocam merak ediyoruz, önümüzdeki sezonun programını yapacağız. 8 hafta var ligin bitmesine. Biz dediler çok merak ediyoruz.

Scala dedi ki ben dedi doktorumla konuştum yapılan testlerin sonucunu doktoruma İsviçre’de attım çok önemli değil ligin sonunda gel dedi.

Ama bizim yöneticiler çok merak ediyorlar önümüzdeki senenin programını yapıyorlar ben olacağım mı olmayacağım mı ona görev önlem alacaklar. Dedim gitme tezgah!

Ya dedi amma şüphecisin. Bak dedim Türkiye’de ben çalışıyorum Türk insanını ben sizden daha iyi bilirim. Gitmeyin Ona rağmen gitti o havadayken Beşiktaş kulübünden başkan ve yönetimi beni çağırdı hoca gelmeyecek dedi.

“Ben sizden daha iyi Beşiktaşlıyım”

Bundan sonra takım sende. Dedim ki ben yokum. Siz dedim hocaya yanlış yaptınız. Yıldırım Demirören vardı, Serdar Bilgili başkandı. İbrahim Altınsay vardı.

Dediler sen nasıl Beşiktaşlısın! Ben hepinizden daha iyi Beşiktaşlıyım. Beşiktaş etik değerlerine sahip çıkan. Yani böyle göndereceksen bile çağırırsın konuşur gönderirsin.

NationalTurk Haber

Benim gelmeye niyetim yok düşünmüyorum sizden daha iyi Beşiktaşlıyım dedim.

Scala’ya haber gönderdim dedim ki mutlaka Antep maçından önce İstanbul’da Ol. Beşiktaş’a 2 milyon zararım oldu ama Beşiktaşlılık değerlerini koruduk, adam da parasını aldı gitti.

Daha sonra iki üç kere daha istediler. Ama çalıştığım takımları bırakamadım.

Pişman değilim. Biz Beşiktaş altyapısında çok önemli bir eğitim aldık. Önce insan olacaksın değerlerini koruyacaksın.

Beşiktaş’tan bakın Metin’i Ali’yi Feyyaz’ı Rıza’yı Sinan’ı kimi şey yapsan iyi profesyoneller. Yukarı çıktığımız zaman profesyonellerin davranışları bize tuhaf geliyordu. Onlardan da daha iyi
profesyonel olarak çıkmıştık. Serpil Hamdi Tüzün’ün kulaklarını çınlatıyoruz. Şu anda da hasta. Allah şifasını versin.”

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu