BeşiktaşNeler Oluyor ?

Beşiktaş Galatasaray arasında sosyal medya krizi

Beşiktaş'ın kendi sahasında 1-0 kaybettiği derbi maçı sonrası, şeref tribününde yaşanan sosyal medya tartışması büyüyor.

Beşiktaş Galatasaray maçı sonrası Galatasaray’ın kurumsal hesabından yapılan sosyal medya paylaşımı Hasan Arat’ı kızdırdı.

Süper Lig’in 28. hafta maçında Beşiktaş’ın Dolmabahçe’de konuk olduğu Galatasaray’ a karşı 1-0 kaybettiği maçın ardından Galatasaray’ın kurumsal sosyal medya hesabından yapılan Beşiktaş paylaşımı nedeniyle kulüp yöneticilerinin bulunduğu şeref tribününde tartışma yaşandığı ortaya çıktı.

BEŞİKTAŞ GALATASARAY MAÇ SONU SARI LACİVERTLİ PAYLAŞIM

Maçın bitiş düdüğünün çalınmasının hemen ardından Galatasaray’ın sosyal medya hesaplarından 18 saniyelik bir video paylaşıldı. Videoda tüyleri yolunmuş bir kartal sarı-lacivert bir salıncakta “İnleyen nağmeler” şarkısını dinliyordu.

FEYYAZ UÇAR: HASAN ARAT TWİTİN SİLİNMESİNİ İSTEDİ

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar’ın maç sonu yaptığı basın toplantısında aktardığına göre bu paylaşımı gören Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Galatasaray yöneticilerine tepki gösterip silinmesini istedi.

Stat çıkışında açıklama yapan Uçar şunları söyledi: “Bugün talihsiz bir şey yaşadık… Bugün Galatasaray yönetimini ağırladık, maçın sonuna kadar hep beraber maç seyredildi, yemek yenildi.

NationalTurk Haber

Daha henüz Galatasaray yönetimi stadyumu terk etmemişken kurumsal olarak Galatasaray’ın yaptığı paylaşımı gördük.

Başkanımız, onların yöneticilerinden bu paylaşımın derhal silinmesini istedi. Önce silineceğini söylediler. Tweet hala silinmiş değil. Ki sabah çok daha ağır bir tweet hemen silinmiştir.

Biz Beşiktaş’ız. Kartalı sığdıracak bir kafes, ağırlığını taşıyacak bir salıncak henüz yapılmadı, yapılmayacak dostlar. Çünkü Kartal zaten yükseklerde uçar. Biz rakiplerimizle sosyal medya aracılığıyla konuşmak görüşmek istemiyoruz.

Bu yapılan hareket hiç yakışmadı. Çünkü iş farklı yerlere gidiyor. Ahlaki zedelenmeye doğru gidiyor. Biz saha içindeki mücadelemize devam edeceğiz. Maçın hakemiyle ilgili de sadece sormak istiyorum. Kendisine bir saldırıda bulunuldu. Sonra birdenbire tekrar bu maça veriliyor. Bir penaltı pozisyonu var…”

GALATASARAY İKİNCİ BAŞKANI METİN ÖZTÜRK: ÖZÜR DİLENECEKSE BİZDEN DİLENMESİ LAZIM

Yaşananları ve Beşiktaş’ın tepkisini değerlendiren Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ise şöyle konuştu: “Protokoldeyken Hasan Arat başkan ve maça gelen Galatasaray yönetim kurulu üyelerimizle sohbet ediyorduk.

Sonra Beşiktaş Yöneticisi Burak Aslan yanımıza geldi, paylaşımı gösterdi. ‘Bu ne’ diye sordu, ‘Sosyal Medya paylaşımı’ dedim.

Hasan Arat da ‘Bunu kaldırın yoksa misliyle cevap veririz’ dedi. ‘Başkanım sosyal medya paylaşımı kalkmaz ama taraftarınız kurucu başkanımız Ali Sami Yen’e saatlerce küfür etti. Asıl özür dilenecekse Ali Sami Yen’den ötürü bizden özür dilenmesi lazım’ dedim.”

Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar ise Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ile konuşmasını şu şekilde aktardı:

Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk ile konuştum.. Öztürk “Pardon kazandık diye mi özür dileyelim ya da puan farkı 26 olduğu için mi? Kurucu başkanımıza küfür edeceksiniz. Sahaya su atacaksınız 90 dakika. Hayır o paylaşım orada kalacak” dedi

BEŞİKTAŞ YÖNETİCİSİ KAAN ŞAKUL: KÖPEKLERE YALAN HABER YAPTIRAMACAKSINIZ

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Şakul da Beşiktaş Galatasaray maçı sonrası yaşananları sosyal medya hesabından anlattı: “GSK yönetim kurulu, biz sizi BİZE yakışır şekilde yönetim kurulu olarak maç öncesi, maç boyu ve maç sonu ağırladık.

Ancak, biz sizi daha ağırlıyorken resmî hesabınız, bu ahlaksız mesajı attı ve sizi uyardık, sildirin dedik, haklısınız tamam dediniz, olmamış bu mesaj dediniz, kendi aranızda whatsapp grubunuzda yazıştınız ve bize dönüp sildiremiyoruz dediniz! Olan biten budur.

Bir daha semtimizde havlayamayacak köpeklere yalan haber yaptırıp kendinizi daha fazla küçültmeyin. Size yakışmaz dedik ama demek ki yakıştığına karar verdiniz!

Halbuki sabahtan tweet silmeye antrenmanlıydınız. İçeride başka dışarıda başka konuşmanız da geleneğiniz haline geldi.

Son kez aşağıdaki terbiyesizliği derhal giderip, bu ahlaksız mesajı silip özür dilemeye davet ediyorum, yoksa bir daha BİZE yakıştığı gibi değil SİZE yakıştığı gibi muamele görürsünüz!

Beşiktaş’ın kurumsal sosyal medya hesabından da Şakul’un paylaşımı alıntılanarak “Tenhada özür dileyip süklüm püklüm olanların dışarıda kükrediğini söylüyorlar. Oysa biz sadece miyavlama duyduk!” mesajı yayınlandı.

Galatasarayda Dursun Özbek: Koalisyonu yendik

Beşiktaş Galatasaray maçı sonrası Galatasaray Yönetimi, Beşiktaş zaferini bir yemekle kutlarken, Başkan Dursun Özbek, “Boşuna demedik ittifak diye… Sadece bir takımı değil, koalisyonu yendik. Artık her şey bizim elimizde… Sonuna kadar bunu koruyacağız” ifadesini kullandı.

Galatasarayda Dursun Özbekten derbi yorumu Koalisyonu yendik

Şampiyonluk yolunda Fenerbahçe ile kıyasıya bir yarış içerisine giren Beşiktaş Galatasaray derbisinden galibiyetle dönmenin mutluluğunu yaşadı. Cim-Bom, üç puanın yanında liderlikte devam etmenin kutlamasını da kendi aralarında gerçekleştirdi.

Tüpraş Stadı’na gitmeyen ama maçtan sonra yönetimle yemekte bir araya gelen Özbek’in, derbiyle ilgili değerlendirmeleri de oldukça dikkat çekici oldu.

Başkan Özbek’in, “Boşuna demedik ittifak diye… Sadece bir takımı yenmedik. Koalisyon var karşımızda. Bu galibiyet koalisyona karşı alındı” diye konuştu.

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu