BeşiktaşBJKSpor Haberleri

“Sosyal medyada ayrıştıran dil kullananlar şimdi Rıza Çalımbay’ın üzerine gitmeye başladı”

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay, seçimden sonra bir anda hortlayan Rıza Çalımbay tartışmaları hakkında konuştu.

Dün akşam sosyal medyada enteresan bir gelişme yaşandı ve Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile Alman teknik direktör Hansi Flick Twitter’da trend topic oldu.

Birçok sosyal medya hesabı Rıza Çalımbay’ın yerine Hansi Flick’in getirilmesi yönünde yorumlar yaptı.

Hürser Tekinoktay da bu durumu bugün katıldığı radyo programında gündeme getirdi. Radyospor’da Aygün Özipek’in sunduğu Ters Köşe programına katılan Tekinoktay şunları söyledi;

“Seçimlerden önce çok ayrıştıran bir tarz vardı politikalarında. Beşiktaş’a çok zarar verdi bu süreç. Sadece Beşiktaş’ta değil toplumun her kesiminde ayrıştıran, ötekileştiren dillerin kullanılmaması lazım.

Fark ettiniz mi bilmiyorum, ayrıştıran dil hemen Rıza Çalımbay’ın üzerine gitmeye başladı. Sosyal medyada hemen bu ekiple gündem yaratıyorlar. Bot hesaplarla gündemi köpürtüyorlar. İnsanları bu gündemin içine sürüklüyorlar.

Hasan bey seçimlerden önce Hansi Flick ile görüştüğünü söylemişti. Bütün sosyal medyaya girdiğiniz zaman Flick ve Rıza’yı görürsünüz.

Buna karşı yasa çıktı. Devlet buna karşı yasa çıkarttı. İtibarsızlaştırmak üzerine birileri sosyal medyada para da kazanıyor.

NationalTurk Haber

Hasan Arat: “Hansi Flick’le görüştüm”

Benim Hasan beye bundan sonraki tavsiyem süratle bunun önüne geçmesi lazım.

Yönetim kurulu daha çalışmaya başlamadan önce sosyal medyada Rıza’nın görevden ayrılmasını isteyen kampanyalar var. Daha dün. Yerine de Hansi Flick!

Aygün Özipek: Sosyal medyada ben de gördüm. Şöyle tweetler atılmaya başlandı. Fenerbahçe maçı Rıza hocanın kaderini belirleyecek, kaybederse görevden alınacak gibi bir operasyon başladı. Ne dersiniz?

Hürser Tekinoktay: Çok çirkin bir şey. Yaptıkları algılarla seçimin kazanılmasında katkıları olan sosyal medya hesaplarının bir gün sonra Rıza hocanın aleyhine dönmesi bunu çağrıştırıyor. Normal mantık. Bir yerden veriliyor piramit gibi yukarıdan başlıyor, aşağı doğru büyüyor bu algı.

Orada hiyerarşik bir yapı var. Orayı Hasan bey yönetiyordur, altında beş altı kişi vardır, onun altında on kişi vardır ve etki alanı o şekilde gelişir. Hasan beyin buraya hemen dur demesi gerekiyor.

Böyle seçim kazanabilirsiniz ama bu düzenekle kulübü yönetmeye kalkarsanız, birlikte çalıştığınız arkadaşları kontrol edemezseniz o zaman size ve bulunduğunuz kuruma zarar verir.

Sportif açıdan bakarsak aynı Serdal Adalı’nın olduğu gibi sıkıştığın zaman gel, işimiz bitti git olmaması lazım.

Rıza Çalımbay en az deneyimi olduğu zaman Beşiktaş’a çağrılmıştı, yine geldi. Hırpalandığı zamanlar da oldu. Çalışkandır, çok dirençlidir, disiplinlidir. Futbolcu kimliğini antrenör olarak da vermektedir. Bu girişi yaptım neden? Yani vefa da önemlidir.

Hasan bey ‘Rıza hoca daha önce gelmeliydi’ dedi. Rıza Çalımbay’a bu kadar güvenen, başkanın desteğini almışken, Rıza Hocanın kati surette güçlendirilerek, her türlü çalışma imkanı, morali, motivasyonu verilerek performansının yükseltilmesi lazım.

4 aydır süren bir kaosun içinde Rıza bir takım buldu. Son basın toplantısında da anlayamıyorum sakatlıkların biri bitiyor biri başlıyor dedi.

O da sevgili dostumuz Ahmet Nur Çebi’nin futbolu bilmemesinden. Gitti takımı Burak’a bıraktıktan sonra birkaç kondisyoner getirdi. Atletik performans hocalarını müsabakalar zamanında getirirsen onlar da maçlar sırasında yüklendi futbolculara.

Euro 2008 öncesi milli takıma da iki tane Amerikalı atletik performans hocası getirdiler. Çalışmalarına baktım ve dedim ki bunlar bütün takımı sakatlayacaklar. Kısalar kasıklardan, uzunlar dizlerden sakatlanacak dedim. Ve Mehmet Topal’ı stoper oynatarak 12 kişiyle turnuvayı bitirdik. Uzunlar dizden sakatlandı Servet, Gökhan Zan gibi. Kısalar Emre, Nihat, Arda gibi hepsi kasıktan gitti.

Dolayısıyla bu atletik performans işi öyle uzaktan göründüğü gibi değildir. Bu çocuklar geldiler Burak’ın yanında bütün takıma performansınızı artıralım diye yaptırdıkları çalışmalar takımı neredeyse amputeye döndürdü.

Bu beklenen sonuçtu. Rıza hoca da ben anlamıyorum diyor Şenol Hoca mı Burak Hoca mı. Fransa’dan getirdikleri, muhtemelen menajerler getirdi onları. O hocaların yüklenmeleri sonucunda oldu bu sakatlıklar.

Teknik olarak da kaos yaşandı. Bu durumda Rıza hocayı yalnız bırakmak haksızlık olur. Rıza hocaya destek olunup çalışma imkanı verilmesi lazım.”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu