Ahmet Nur ÇebiBeşiktaşBJK HaberleriFulya DavasıGündemHaftanın OlayıSpor Haberleri

Alaatin Çakıcı: “Ahmet Nur Çebi beni aradı”

Beşiktaş eski yöneticisi ve Beşiktaşlı sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ilişkin davada adı geçen Alaattin Çakıcı, yazılı bir açıklama yaptı. Çakıcı açıklamasında Ahmet Nur Çebi’nin Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinden 3 ay önce kendisini aradığı söyledi.

Alaatin Çakıcı: “Ahmet Nur Çebi beni aradı”

Önceki gün yapılan duruşmada sabık avukatının Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Alaattin Çakıcı ile tanışıklığı olduğuna ilişkin Celal Mahmutyazıcıoğlu’na yönelttiği soruya, Mahmutyazıcıoğlu “Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir. Her gün cezaevine gider, gelirdi” diye konuşmuştu.

Alaattin Çakıcı, bunun üzerine yaptığı yazılı açıklamada Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinden 3 ay önce kendisini aradığını da vurguladı.

ALAATTİN ÇAKICI ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Duruşmada ismi geçmesi üzerine Alaattin Çakıcı tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Alaatin Çakıcı, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun yeğeni olmadığını ve ölümünden 3 ay öncesine kadar sık sık görüştüğünü fakat daha sonra iletişimi kestiğini söyledi.

Çakıcı ayrıca Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin kendisini Şafak Mahmutyazıcoğlu ile ilgili de aradığını söyledi.

ALAATİN ÇAKICI: “AHMET NUR ÇEBİ 3 AY ÖNCE BENİ ARADI.”

Çakıcı, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Ölümünden üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı sayın Ahmet Nur Çebi beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple arasında problemler var ve senin adını kullanıyor dedi.

ÜÇ AY SONRA HERKES GİBİ BASINDAN ÖĞRENDİM
Ben de kendisine, kulübe zarar vermiş ise ben onun değil oğlumun bile arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o da bana abi çok isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay sonra herkes gibi ben de ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından dolayı bir çiçek gönderdim.

ÇAKICI “ŞAFAK RİZELİ, BEN TRABZONLUYUM”

Alaattin Çakıcı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Aylardır kamuoyunda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları tarafından sürekli gündeme getirilmektedir. Şafak Mahmutyazıcıoğlu Rize’li Mohti Laz’dır. Ben ise Trabzonlu, Kafkas kökenli bir Türkmen aileye mensubum. Bazı basın mensupları kendisinin yeğenim olduğunu gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra ilk avukatlığını benimle yapmıştı. 17 sene hiç görüşmedim.

NationalTurk Haber
“TAHLİYE OLDUKTAN SONRA ŞAFAK ZİYARETİME GELDİ”

2020’de cezaevinden tahliye olduktan sonra evime ziyaretime geldi fakat kendisini ancak ses tonundan tanıyabildim. Ölümünden üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı sayın Ahmet Nur Çebi beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple arasında problemler var ve senin adını kullanıyor dedi. Ben de kendisine, kulübe zarar vermiş ise ben onun değil oğlumun bile arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o da bana abi çok isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay sonra herkes gibi ben de ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından dolayı bir çiçek gönderdim.

alaattin cakici ahmet nur cebi aciklamasi

alaattin cakici ahmet nur cebi aciklamasi

“AKRABAM OLSA KİMSE DOKUNAMAZDI”

Bugünkü mahkemede ifadesi olan ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu’nu da hayatımda bir defa gördüm, kendisiyle iki defa da telefonla konuştum. Mahkemede bulunan sanık avukatlarından Engin Çelebi, Celal’e kardeşinin Alaattin Çakıcı ile tanışıklığını sorup ardından Alaattin Çakıcı’nın hayat tarzından beslendiğini söylüyor. Şimdi o avukat denen Engin Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı. Bu sözüm Türkiye’de herkese geçerlidir. Be sivri zekalı adam, sen kimin adına konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede dile getiriyorsun?

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”
Alaattin Çakıcı

Ahmet Nur Çebi Olgun Peker ile Transfer Pazarlığında! “I Will Send the Plane” (Video)

FULYA DAVASI  |  MESUT YILMAZ   |  YAŞAR AŞÇIOĞLU  |  ENGİN BALTACI  | AHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖREN  |  FİKRET ORMAN

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ilgili haberler

Şafak Mahmutyazıcıoğlu TELE 1’de bombaladı

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu