Spor Haberleri

Son Dakika: “Davanın Reddini Bir Önceki Yönetim İstedi”

Beşiktaş yönetimi, Fikret Orman yönetiminin bütçeyi aştığı iddiasıyla açılan ibranın iptali davasıyla ilgili olarak bir son dakika açıklaması yaptı.

Açıklamada, davanın reddi talebinin bir önceki yönetim tarafından yapıldığı, mevcut yönetimin bilirkişi talebinde bulunduğu iddia edildi.

Yapılan açıklama şöyle;

“Derneğimizin 2018 yılı İdari ve Mali Genel Kurulunda alınan ibra kararlarının iptali talebi ile açılan bir davada, Yönetim Kurulumuzun, bilirkişi incelemesi yapılmasını istemediği şeklinde birtakım iddiaların, sosyal medyada yer aldığı görülmüştür. Aşağıda açıklayacağımız üzere bu iddialar tamamen gerçek dışı ve kötü niyetlidir:

İstanbul 26. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/539 E. sayılı dosyası üzerinden devam eden söz konusu dava, 11.06.2019 tarihinde açılmıştır. Davaya, bir önceki Yönetim Kurulunun görev yaptığı 23.07.2019 tarihinde cevap verilmiş ve dönemin Yönetim Kurulu tarafından davanın reddi istenmiştir. Yönetim Kurulumuz ise 21.10.2019 tarihinde göreve başlamış ve bu aşamada yargılamanın sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesini uygun bulmuştur.

09.07.2020 tarihinde gerçekleşen duruşmada, ekteki duruşma tutanağından da görüleceği üzere Derneğimiz vekili, “davacıların iddialarının bilirkişi marifeti ile tespit edilmesini talep ettiğimizi; davacıların iddiaları doğru ise bir an önce açığa kavuşturulması gerektiğini; konunun uzmanı bilirkişi heyetinin sunacağı rapora dayanarak yapılacak yargılamanın sağlıklı olacağını ve çıkacak sonucun herkesi tatmin edeceğini” açıkça beyan etmiştir. Alıntılanan ifadelere rağmen ortaya atılan, Yönetim Kurulumuzun bilirkişi incelemesi istemediği yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. İsteyerek ve bilerek yapılan tüm gerçek dışı açıklamaların hangi kötü amaçlar için yapıldığını Beşiktaş camiasının sağduyu ve takdirlerine bırakıyoruz.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki; şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışımızdan taviz vermeyeceğiz. Göreve gelmemiz sonrası yapılan ilk Divan Kurulu toplantısında belirttiğimiz gibi, Dernek üyelerimizle olan bütün davalar ele alınmış, başkaca dosyalar hakkında aldığımız kararlarla üyelerimizin mağduriyeti sonlandırılmıştır. Bu yaklaşımımız tüm kamuoyunca çok iyi bilinmesine rağmen, çirkin ve gerçek dışı iddiaları dile getirmek, tüm ahlaki normlara, avukatlık meslek etiğine ve Beşiktaşlılık kültürüne uymamak demektir.”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu