BeşiktaşBJKEkonomi HaberleriHaberHasan Arat

Hasan Arat’a suç duyurusu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa’da Beşiktaş yöneticisi Hasan Arat'ın sahibi olduğu Arat Tekstil hisse senetlerinde 2005 yılında yaptığı işlemlerde mevzuata aykırılıklar saptadığı üç yatırımcı hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

SPK Ayrıca suç duyurusunda bulunduğu kişlere borsalarda işlem yasağı getirdi, bir yatırımcıya da 50 bin YTL idari para cezası verdi.

SPK Aycan Ferik, Ali Mahir Kadayıfçı ve Hasan Arat hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

SPK’dan yapılan açıklamaya göre, Arat Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedinin 19 Ocak 2005-28 Şubat 2005 döneminde meydana gelen fiyat ve miktar hareketlerinin incelenmesi sonucunda; Aycan Ferik, Ali Mahir Kadayıfçı ve Hasan Arat hakkında Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Cem Boyner, Hasan Arat ve Ethem Sancak Rusya’da

SPK, Ali Mahir Kadayıfçı ve Hasan Arat hakkında işlem yapma yasağı istedi

Hasan Arat’ın ortağı olduğu bilinen Ethem Sancak hakkında bir işlem olup olmadığı bilgisine ulaşılamadı.

Kurul, Ali Mahir Kadayıfçı ve Hasan Arat hakkında borsalar ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda işlem yapma yasağı getirilmesi, Aycan Ferik hakkında zaten var olan işlem yasağı kararının tekrarlanmasına karar verdi.

Bu arada SPK, 19 Ocak, 24 Ocak, 27 Ocak, 28 Ocak ve 4 Şubat 2005 tarihlerinde Arat Tekstil hisse senedinde gerçekleştirdiği işlemlerle ilgili olarak gerekli özel durum açıklamalarını yapmayarak Kurul’un ilgili tebliğlerine beş kez aykırılıkta bulunması nedeniyle, her bir aykırılık için 10 bin YTL olmak üzere, Metin Kurtuluş Nevruz’a toplam 50 bin YTL idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Kaynak: Mynet

NationalTurk Haber

Hasan Arat, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Ethem Sancak’ın maç keyfi

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu