BeşiktaşBJK HaberleriHaberJorge MendesSpor Haberleri

Ricardo Quaresma’dan Rafa Silva’ya destek

38 yaşındaki Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, bu Salı günü Cidade do Futebol’daki Gala Quinas de Ouro’da katıldığı galada Portekiz milli takımına çağrılmadığı için Milli Takım’dan ayrılmaya karar veren Benfica’nın yıldız oyuncusu Rafa Silva’yı destekleri.

Ricardo Quaresma: Kendimi Rafa’da görüyorum

Beşiktaş’ın unutulmaz oyuncusu Ricardo Quaresma, «Kendimi Rafa’da görüyorum ve hatta onun vereceği tepkinin bile aklımdan geçtiğini söyleyebilirim. Çok iyi olduğu zaman ve milli takıma geldi ve nadiren oynadı. Sadece Rafa açıklayabilir ama ben anlıyorum. Kulüpte iyi olduğumuz zaman milli takıma gidebileceğimize ve oynayabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Ricardo Quaresma: Cristiano Ronaldo güçlü dönecek

Ricardo Quaresma, Cristiano Ronaldo’dan da bahsetti. “Beni ilgilendirmeyen bir konu. Jorge Mendes konuyu takip ediyordur. Cristiano çok şey yaşadı ve her zaman tersine ve şartları kendi lehine çevirmeyi başardı. Onu iyi tanıyorum ve her zaman bize verdiği şeylere geri döneceğini biliyorum.”

Rafa Silva geçtiğimiz günlerde milli takıma çağrılmaması üzerine milli takımı bıraktığını açıklamıştı.

1993 doğumlu Rafa Silva, Benfica takımında orta saha pozisyonunda görev yapan Portekizli millî futbolcu, profesyonel kariyerine 2012 yılında Feirense kulübünde başlamıştı.

2002-2003 yılında henüz 9 yaşında Santa Iria şehrinde bulunan bir futbol kulübüdü olan Povoense futbol kariyerine  başladı daha sonra Alverca ve Feirense takımları sürekli geçiş yaparak kendini göstermeye başladı.
20 yaşında Braga’ya transfer olan Rafa Silva  2013-2016 yılları arasında 88 maçta 13 gol attı.

31 Ağustos 2016 tarihinde 16,40 milyon € bonservis ücretiyle Benfica kulübüne transfer oldu. İlk millî takım deneyimini 20 yaşındayken Portekiz U-20 millî takımında yaşadı.

Portekiz U-21 takımında 13 maçta 3 gol attıktan sonra Portekiz A millî futbol takımına yükselmişti.

2016 yılından bu yana Benfica’da  148 maçta 42 gol kaydına muvaffak olmuştu

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu