Ortaköy Olay: Gece kulübünde ki silahlı çatışmanın detayları ve video görüntüleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Ortaköy’deki gece kulübündeki 8 Eylül tarihinde yaşanan kavganın ve silahlı çatışmaya dönen olayların detayları ortaya çıktı!

Ortaköy Bar girişinde çıkan kavga silahlı çatışmaya dönüştü

Geçtiğimiz 8 Eylül tarihinde saat 01.30 sıralarında Beşiktaş Ortaköy’deki ünlü restoran, kulüp Ruby’nin özel güvenlikleri 1’i kadın 3 kişiyi içeri almadı. Bunun üzerine başlayan tartışma kavgaya dönüştü.
Güvenlik görevlileriyle içeri alınmayan grubun kavgası giderek büyüdü gecenin ilerleyen saatlerinde Ortaköy sakinlerine ve esnafına korkulu anlar yaşattı.

Olayda özel güvenlikler tarafından içeri alınmayan misafirlerden biri erkek güvenlik görevlilerinden birine kafa atmıştı.

Daha sonra bir türlü sakinleşmeyen güvenlikler ellerine geçirdikleri sopalarla hem kadını hem de erkeği feci şekilde dövmüştü. Bazı güvenlik görevlileri ise 3 kişiyi darp eden arkadaşlarına engel olmaya çalışsa da başarılı olamadı.

Özel güvenlik silahla karşılık verdi

Gece kulübünün güvenlik görevlilerinin içeriye almadıkları müşterileriyle girdiği kavga sertleşen kavgadan dayak yiyerek ayrılan kişiler daha mekana motosikletle gelip silahlı saldırı düzenledi.

Saat 02:50 sıralarında eğlence mekanına gelen motosikletli 4 kişi güvenlik görevlilerine ateş açtı. Özel güvenlikçilerin de silahla karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 4 kişi hafif şekilde yaralandı. Yaşanan o çatışmanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yerine gelerek çalışmaya başladı. Yaşanan çatışmada motosikletle gelen Ferdi K., Şehmuz Y., Selman Ç. ve karşı gruptan yani silahı kullanan güvenlik görevlisi Zeki P. hafif şekilde yaralandı.

Beşiktaş Polisi hızla Ortaköy’deki olay yerine gidip çalışmaya başladı.

Olayın ardından polis, olaya karıştığı tespit edilen 2 gruptan toplam 9 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan soruşturmada motosikletle saldırıyı gerçekleştiren kişilerin ilk olayda dayak yiyen Recep Ç.’nin kardeşi ve arkadaşları olduğu belirlendi.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis 5 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi…

Soruşturmanın ardından motosikletle saldırıyı düzenleyen Ferdi K., Şehmuz Y., Selman Ç. Süleyman C. ve karşı gruptan silahı kullandığı tespit edilen Zeki İ. tutuklandı. Güvenlik görevlilerden Mesut G’ye ev hapsi verildi.

Yaşanan ilk dayak olayı ile ilgili güvenlikçiler tarafından darp edilen Mesut E. ile İnci Cennet E., dün gece Beşiktaş İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından mağdur olarak ifadeleri alındı. Mesut E. ve İnci Cennet E., 8 Eylül gecesi yaşadıkları dayak olayından dolayı güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.

Bunun üzerine Beşiktaş polisi, dayak olayında yer aldığı tespit edilen güvenlik görevlisi Ferhat A.’yı gözaltına aldı. Ferhat A. işlemlerin ardından adliyeye gönderilecek. İkinci yaşanan olayla ilgili de soruşturmaya devam ediliyor.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Ortaköy Olay: Gece kulübünde ki silahlı çatışmanın detayları ve video görüntüleri - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: