Haber

Reha Muhtar ile Deniz Uğur arasında kavga 13 yaşındaki kızlarına sıçradı

Deniz Uğur ile eski Beşiktaş Kulübü yöneticisi, Gazeteci Reha Muhtar’ın boşanmasının ardından yıllardır süren ikizlerinin velayet davası sonu taraflar aralarındaki kavga giderek sertleşiyor.

“Reha Muhtar’ın 13 yaşındaki kızı ifade verdi: 4 yıldır dövüyor, bir kez bacağıma demirle vurmuştu “

Gazeteci Reha Muhtar ve ikizlerinin annesi Deniz Uğur, 2010 yılında boşandı. Boşanma sırasında hazırladıkları protokol doğrultusunda ikizler Mina Deniz ve Poyraz Deniz’in velayeti 18 yaşına gelene kadar baba Reha Muhtar’a verildi.

Protokolde anne Deniz Uğur’un çocuklarını istediği zaman Muhtar’a ait yalıda görebileceği hatta iki gün burada kalabileceği yer aldı. Oyuncu Deniz Uğur, 2017 yılının Ekim ayında ise velayetin değiştirilmesi için dava açtı.

DURUŞMA GİZLİ GÖRÜLDÜ
İstanbul Aile Mahkemesi’nde gizli görülen bugünkü duruşmada mahkeme velayetin babada kalmasına karar verirken annenin ikizleriyle görüş günlerinin süresini uzattı. Reha Muhtar ve Deniz Uğur, mahkemenin kararının yerinde olduğunu belirterek, çocuklarının hayatlarının altüst olmayacağını ve aralarındaki sorunun çözüldüğünü söylediler.

Ancak daha sonra, oyuncu Deniz Uğur’un çocuklarını daha fazla görebilmek için mahkemeye başvurdu.

Açtığı davada ikizlerin velayeti babaları Reha Muhtar’da kalmış ancak annenin kızlarıyla görüşeceği süre uzatılmıştı. Velayet davası sonunda, ‘ikizler her ayın 18 günü babada, 12 günü annede kalacak’ kararı çıkmıştı.

Reha Muhtar’dan dikkat çeken Twitter paylaşımı: Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?

Reha Muhtar, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Eski eşi Deniz Uğur’un öldürülen hayat arkadaşı İsmail Hakkı Sunat’ın fotoğrafını paylaşan Muhtar, “Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?” ifadelerini kullandı.

NationalTurk Haber

 Reha Muhtar, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Eski eşi Deniz Uğur'un öldürülen hayat arkadaşı İsmail Hakkı Sunat'ın fotoğrafını paylaşan Muhtar, "Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?" ifadelerini kullandı

. Öte yandan Deniz Uğur cephesinde yaşanan gelişme de tüyler ürpertti

Takipçileri neye uğradığını şaşırdı! 63 yaşındaki Reha Muhtar’dan endişelendiren paylaşım! “Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?”

Reha Muhtar ile eski eşi oyuncu Deniz Uğur’un ‘darp’ iddiası

Deniz Uğur, Muhtar’ın çocukları Mina’ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle darp raporu aldıktan sonra İstanbul Anadolu 1. Aile Mahkemesi’ne başvurdu.

Deniz Uğur Reha Muhtar’a cevaben yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Mina, babası Reha’nın çok kötü dövdüğünü söyledi. Hatta ‘Bu sefer çok kötü dövdü’ diyerek önceki davranışlarını da teyit etmiş oldu. Zaten Mina, babası hakkında daha önce yaralama suçundan şikayetçi olmuştu. Sonra babası, baskı kurunca şikayetinden vazgeçti.

Çocuk, bana vücudundaki darp izlerini gösterdi. Kızımın kollarında ve bacaklarında çürükler ve ezikler vardı. Ellerinin üzerinde de ısırık izleri gördüm”

Reha Muhtar:  “Deniz Uğur yalan iftira ile para almak istiyor”

Reha Muhtar, Deniz Uğur’un bu iddialarına ise “Yalan iftira ve manipülasyonla mahkemede istendiği gibi daha fazla para almak için çocuklarımı çok kötü oyunlara alet etmeye çalışıyorlar. İşte manipülasyonlar karşısında kızımın benim olmadığım ortamda verdiği ifade. Allah’ım büyüksün” sözleriyle karşılık verdi.

Muhtar, sosyal medya hesabından Deniz Uğur’un cinayete kurban giden eski eşi İsmail Hakkı Sunat’ın fotoğrafını paylaşarak “Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?” diyerek ağır bir ithamda bulundu.

‘ÇOCUKLARIMI KORUMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIM’

Habertürk’ten Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, Deniz Uğur, Reha Muhtar’ın “Daha fazla para alma” iddiası ve “Beni de mi böyle öldürmek istiyorlar?” ithamına karşılık olarak “Tabii ki doğru değil. Kendimi çok kötü hissediyorum. Şu anda çok kötüyüm. Konuşacak halim yok. Sadece şunu söyleyebilirim; çocuklarımı korumak için her şeyi yapacağım” dedi.

Eski televizyon programcısı Reha Muhtar’ın çocuklarının ifadelerine ulaşıldı.

Çocuklardan birinin “Babam beni yaklaşık 4 senedir dövüyor. Özellikle kıyafetimden görünmeyecek kısımlara tokat, yumruk atıyor” dediği ortaya çıktı. Diğer çocuğun ise “Haftanın 3 günü ablamı darp ediyor” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Kızlarını dövdüğünü belirterek eski eşi Reha Muhtar hakkında uzaklaştırma kararı olan oyuncu Deniz Uğur, Muhtar’ın kararı kaldırtmasının ardından tekrar koruma istedi. Uğur, “Çocuklarım benimle olmak istiyor. Onları yanımdan ayırmıyorum, sette bile benimleler” dedi.

Oyuncu Deniz Uğur, 13 yaşındaki ikizlerinin babası ve eski eşi Reha Muhtar’ın, kızına şiddet uyguladığını ve darp raporu aldıklarını açıklamıştı. Muhtar hakkında uzaklaştırma kararı da aldırtan Deniz Uğur, “M. babasının önceki cuma günü onu çok kötü dövdüğünü söyledi.

Daha önce yaralama suçundan şikayetçi olunmuştu.

Zaten babası hakkında daha önce yaralama suçundan şikayetçi olmuştu. Sonra babası baskı kurunca şikayetinden vazgeçti. Çocuk bana vücudundaki darp izlerini gösterdi. Kızımın kollarında ve bacaklarında çürükler ve ezikler vardı. Ellerinin üzerinde de ısırık izleri gördüm” dedi.

Reha Muhtar ise Uğur’un açıklamalarına Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yalan, iftira ve manipülasyonla mahkemede istendiği gibi daha fazla para almak için çocuklarımı çok kötü oyunlara alet etmeye çalışıyorlar” diye karşılık vermişti.

Sabah gazetesinden İlker Gezici’nin haberine göre; Uğur, Muhtar’ın uzaklaştırma kararını kaldırtmasından sonra önceki gün avukatıyla ve çocuklarıyla birlikte Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek tekrar koruma istedi. Daha önceden anlaşması olduğu için erteleyemediği sinema filminin çekimlerine çocuklarını da götüren Uğur, çocukların da kendisiyle kalmak istediğini, babalarına gitmek istemediklerini belirtti.
‘Darp, tehdit ve hakaret ediyor’

Deniz Uğur’un çocukları, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nde pedagog eşliğinde şu ifadeleri verdi:
M. D.: “12 Eylül günü annem beni almaya geldiğinde, ona 1 hafta önce babamın beni dövdüğünü söyledim. Daha önce de beni dövdüğü için babamdan şikayetçi olmuştum ama ona üzüldüğüm için bu şikayeti geri almıştım.

Babam beni 4 yıldır dövüyor. Ondan nefret ettiğimi düşünüyor, ruh haline göre de bana şiddet uyguluyor. Çoğunlukla kıyafetlerimin olduğu, görülmeyecek kısımlara tokat ve yumruklar atıyor. Beni ısırıyor. Daha önce de bardak fırlatmıştı, bir kez de bacağıma demir ile vurmuştu ve bacağım morarmıştı. Geçen hafta da saçımdan tutarak, beni yere yatırdı, kafama vurdu.

Darp sonrası elimde ısırık izleri, morluklar ve vücudumun çeşitli bölgelerinde ağrılar vardı. ‘S……p gideceksin buradan, yılan, annen de o….u’ şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunuyor. Kardeşime karşı büyük bir şiddette bulunduğunu görmedim. Sebepsiz yere darp eden bana tehdit ve hakaretlerde bulunan babamdan davacı ve şikayetçiyim.”

P. D.: “Yakın tarihlerde babam tarafından darp edilmedim. Yıllar önce M. ile yaramazlık yaptığımızda 3 defa dövdü beni. Omzuma yumuşak şekilde vurarak ve yine yumuşak şekilde telefon ile kafama vurarak beni darp etmişti. Ama ablamı saçını çekerek, ona yumruk atarak darp ediyor. Genellikle bir cisim kullanmıyor, eliyle dövüyor. Haftanın 3 günü ablamı darp ediyor. Bu süreçte bana şiddet uygulamadı. Babamdan şikayetçi değilim.”

Reha Muhtar:  İşte Yeni Belge Aynı İftiraya Cumhuriyet Başsavcılığının Görgü Tanıkları İfadesine Göre Kovuşturmaya Gerek Olmadığı Belgesi. 3 Ay Önce… diyerek savcılıkğın kovulturmaya yer olmadığına dair verdiği kararı paylaştı;

 

Reha Muhtar, Ayşe Nazlı’yla Konuştum. BABA İNGİLTERE’den GELİP İSTERSEN İFADE VERİM. BENİM BABAM ASLA BÖYLE BİR ŞEY YAPMAZ dedi… diyerek yaptığı paylaşımlar ile beraber, “Çocuklarım Doğduğu Günden Beri Beni İçeri Tıktırmaya Linç Ettirmeye İftira Atarak Birikimlerimin Üzerine Çökmeye Çalışan Bir Çete Var. Allah’ın Bağışıyla Hayattayım” diyerek paylaşımda Twitter hesabından bulundu

Reha Muhtar çocuklarıyla Bebek’te

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu