Nida Garipoğlu konuştu: Cem cezasını çekecek, ben suçsuzum

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Mehmet Nida Garipoğlu: “Suçsuzum”

Münevver Karabulut cinayeti davasında bir numaralı katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun bugün ilk kez hakim karşısına çıkan babası Mehmet Nida Garipoğlu, suçsuz olduğunu iddia ederek cinayeti oğlunun tek başına işlediğini söyledi.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülmekte olan Münevver Karabulut Davasında duruşmaya tutuklu sanıklar Cem Garipoğlu, Mehmet Nida Garipoğlu, Ahmet Batur, Mehmet Karakayalı, Habib Kurt ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmaya ayrıca şikayetçi olarak Münevver Karabulut’un annesi Nagihan Karabulut ve babası Süreyya Karabulut katıldı.

Nida Garipoğlu ” Münevver Karabulut’u çok sevdiğim oğlum katletmiştir.

Nida Garipoğlu Münevveri öldürmediğini ve cinayet günü ağabeyi Hayyam Garipoğlu’nu hiç görmediğini belirterek ” Münevver Karabulut’u çok sevdiğim oğlum katletmiştir.

Oğlum çok büyük bir hata yaptı. Allah’ın verdiği canı sadece Allah alır. Oğlum Karabulut ailesine ve Garipoğlu ailesine çok büyük bir ceza verdi. Bu hatasının bedelini uzun süre hapiste yatarak ödeyecek” dedi.

Cinayetin takdiri ilahi olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Nida Garipoğlu mahkeme salonunda şunları söyledi:

Nida Garipoğlu: “Ben öldürmedim. 50 yaşındayım”

“On aydır tutukluyum. Suçsuzum. Cinayete katılmadım. Münevver’i tanımıyorum. Tanımadığım birini neden öldüreyi? Bir insanı öldürmek için bir sebep olur.

Ben öldürmedim. 50 yaşındayım. Bu yaşıma kadar karakola dahi gitmedim. Şiddete karşı bir insanım. Oğlum bana cinayeti anlattıktan sonra oğlumu sakladım. Oğlumun nasıl saklandığıyla ilgili sorulara cevap vermek istemiyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum.

Cinayete yardım etmedim. Eğer cinayeti ben işlemiş olsaydım. Bahçeşehir’deki evimizde yapmazdım. Cem bir hata yaptı. Cezasını uzun yıllar cezaevinde kalarak çekecek. Karabulut ailesi ne yapsa yeridir. Ne yapsak, geri getiremeyiz.

Ben cinayete karışmış olsam, cinayeti Bahçeşehir’deki evimde işlemem. Cinayeti bir sürü yer var bize ait, gider orada işlerdim. Eğer evimde işlemiş olsam, öğleden sonrayı bu işe ayırırdım. Etrafı temizlerdim. Oğluma hadi bir taksi çağır, cesedi götür demezdim.

O gün kıyafet değiştirmedim. Polis olaydan 3 saat sonra evime geldi. Münevver’i sordular. Tanımadığımı söyledim. Evde detaylı çalışma yaptılar. Bana kibarca oğlumu teslim etmemi istediler. Evde bana ait en ufak bir parmak izi bulunamadı.

Olaydan sonra Cem’i Beylikdüzü’ne bıraktım. Evimize geldim. Cem’in cinayet işlediğini öğrendim.”

5/5 (1 Review)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: