Spor Haberleri

Celal Kolot’tan veda haberi

Beşiktaş, Celal Kolot’un yönetimden ayrılmasıyla sarsıldı. Siyah – beyazlı yöneticinin, Başkan Yıldırım Demirören tarafından istifasının istendiği belirtildi. Kolot ise bunu kabul etmedi.

Demirören’in, Ertuğrul Sağlam’ı ve yönetimi eleştiren radyo konuşması nedeniyle Celal Kolot’u arayarak istifasını istediği öğrenildi. Yönetime girerken kulübe maddi katkı sağlayan siyah – beyazlı yöneticinin şimdilik parasını almadığı da ifade edildi.

Böylece Demirören’in son yönetiminden ayrılan yönetici sayısı üçe yükseldi. Beşiktaşlı yönetici Celal Kolot, futbol şube sorumluluğundan sonra yönetimden de ayrıldı. Celal Kolot’un istifasını yarın Başkan Yıldırım Demirören’e vereceği öğrenildi.

Celal Kolot ise gelişmeler konusunda şu açıklamayı yaptı:”Ben zaten iki ay önce istifa etmiştim. Başkan beni ‘Sağ kolum’ diyerek zorla tutmuştu. Şimdi benden nasıl istifamı isteyebilir ki… Başkan benim için herkese “Celal Kolot’un istifasını istedim” diye konuşuyormuş. Ben zaten istifa etmiş bir yöneticiydim. Başkan benim kulüpten ayrılmama izin vermedi.

Hatta o dönem kamuoyu 1-0 önde demişti. Bence kamuoyu şimdi 2-0 önde. Derbi maçı öncesi istifa ettiğim için bütün camiadan özür diliyorum. İnsanlar hata yapabilir. Başkan da yaptı, üç ay hak mahrumiyeti cezası aldı. İnşallah Beşiktaş camiası için hayırlı olur.” ‘Özür diliyorum'” dedi.

Celal Kolot ve Koray Büyükasar’dan sonra Yıldırım Demirören döneminde istifa eden yöneticilerin sayısı 9’a çıktı.

3.5 yıllık süreçte Levent Çifter’in yakın dostu Genç Beşiktaşlılar Grubunun kurucusu Koray Büyükasar, Reha Muhtar, Hakan Kalkavan, Latif Ayaz, Adnan Demir, Murat Ürünsak, Gülnaz Arsel ve Emir Tamer’den sonra dün de Celal Kolot, Demirören ile yollarını ayırmış oldu.

9. istifa PAF Ligi’ndeki mini derbide zafer Beşiktaş’ın oldu: 4-3. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan maçta Beşiktaş’ın golleri Mehmet Sedef (3) ve Batuhan Karadeniz’den, Galatasaray’ın sayıları ise Fatih Şerefoğlu (2) ve Mehmet Düz’den geldi.

Bu arada Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp da maçın bir bölümünü Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile birlikte izledi. Düello Kartal’ın Kariyerinde ilk kez Galatasaray – Beşiktaş derbisi yöneten hakem Selçuk Dereli, maçın kaderini belirleyen tartışmalı kararlarıyla siyah – beyazlı teknik heyet ve futbolcuları adeta çileden çıkardı.

Galatasaray’ın Hakan Balta ile kazandığı golden önce Diatta ile Arda arasında yaşanan mücadelede top dışarı çıkarken, Dereli önce aut kararı verdi. Ancak yardımcısı Bahattin Duran’ın ikazıyla korneri işaret etti ve Cim-Bom, Hakan Balta’nın ayağından golü buldu. Hakem Dereli’nin, son bölümlerde Arda’nın yerde kaldığı pozisyonda penaltı düdüğü çalması ise bardağı taşırdı.

Siyah – beyazlı teknik heyet ve menajer Sinan Engin, Selçuk Dereli’yi uzun süre protesto etti.İbrahim Toraman pozisyonun kesinlikle penaltı olmadığını savunurken, menajer Sinan Engin ise Dereli’nin hatalı kararlar verdiğini vurguladı. Engin, “Hakem, oyunculardan gelen sese göre düdük çaldı. Hakemler biraz daha adil olsunlar. Aleyhimize kolay hatalar yapılıyor.

Biz takımı düzeltiriz, ama hakemler de kendilerini düzeltsinler” diye konuştu. Kartal’da isyan var Ümraniye’de kaldılar! Beşiktaşlı taraftarlar, seyircisiz oynanacak derbi nedeniyle futbolcularına Ümraniye’de moral verdi. Yaklaşık 100’e yakın siyah – beyazlı kafileyi tezahüratlarla uğurladı.

Başkan Yıldırım Demirören, cezası nedeniyle maça gidemezken, karşılaşmayı Ümraniye’de televizyondan izledi. Yöneticilerin çoğunluğu Demirören ile birlikte tesislerde kalırken, takımla birlikte sadece iki Beşiktaşlı idarecinin bulunması dikkat çekti.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu