BJK HaberleriHasan AratHürser TekinoktaySpor Haberleri

Hasan Arat: Galatasaray camiasında olanlar bizi etkileyecek

Beşiktaş eski başkan adayı Hasan Arat, NTV Spor Radyo’ya gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Arat, “Ben dünya kulübü oldum deyip, voleybol takımını düşüremezsiniz” dedi.

Hasan Arat, NTV Spor Radyo’ya konuştu.

Galatasaray genel kurulunda olanları izlemeye aldık” diyen Hasan Arat Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programına konuk oldu ve çarpıcı tespitlerde bulundu.

Hasan Arat, “Bütün dünya beni tanıyor deyip, Beşiktaş voleybol takımını küme düşürmeyeceksiniz! “Ben bu kadar para verdim, gitmem” diyen varsa Beşiktaş bir gün gelir, bunun diyeti neyse de öder! Satar savar, bu işten kurtulur! Tek bir Beşiktaş var, kimse kimsenin adamı olmayacak!

Kongre üyeleri kulübün kendi üyeleri olacak, sizin cebinizden üye yaptığınız eşiniz dostunuz olmayacak! Murat Aksu–Yıldırım Demirören kongrelerinde büyük önlemler alındı! Neden? İkisi de birbirinin ne yaptığını gayet iyi biliyordu! Aramızdaki ayrık otlarını temizlememiz lazım! Beşiktaş’ta gaz birikmesi var… Bakalım nerede patlayacak?” diye konuştu.

HASAN ARAT “GALATASARAY CAMİASINDA OLANLAR BİZİ DE ETKİLEYECEK”

Galatasaray camiası, hukuğun kendilerine verdiği yetki çerçevesinde, demokratik bir şekilde, meselelerini tartışmış ve çözmüştür” diyen Arat, “Buradan, diğer kulüpler mutlaka etkilenecektir. Nasıl Fenerbahçe stadının yapımı Galatasaray stadının yapımını, Galatasaray stadının yapımı da Beşiktaş’ın stat projesini etkilemişse üç büyük kulüpte olan biten her şey birbirini etkiler. Son 10 yıla baktığımızda, başkanlar kendi üyelerini kongreye getirerek diğerlerini baskı altına almıştır…

Galatasaray’da yaşanan, tam tersi oldu; Galatasaray kongre üyelerinin kendileri kongreye hakim oldu. Bizde, dışarıdan, kartsız oy kullanarak, kalabalık yaratarak, üyeleri etkilemek üzere kongreye adamlar sokuldu. Muhalefet susturuldu, konuşturulmadı! Burada Beşiktaş’ın kendini sorgulaması, en önemlisi de gerçek Beşiktaşlı gençlerin kulüplerine sahip çıkmaları lazım artık” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ın genel kurullarda 10 yıldır sıkıntıları olduğu için Galatasaray genel kurulunda olanları izlemeye aldıklarını belirten Arat, “Çünkü bizim camiamızda herkeste “bu yönetim bunları üye yaptı, bu üyeler genel kurullara geldiği için başkası seçilemez, şu kadar para verdi o yüzden seçilemez…” diye bir kanı var” dedi.

Pandora’dan Demirören ve Ahmet Nur Çebi de çıktı!

NationalTurk Haber

“DÜNYA KULÜBÜ OLDUM” DEYİP VOLEYBOL TAKIMINI KÜME DÜŞÜREMEZSİNİZ”
Hasan Arat, “Ben bu kadar para verdim, istediğimi yaparım” diyemezsiniz! “Ben dünya kulübü oldum” dedikten sonra, 5 milyon lira harcadığınız voleybol takımı, küme düştüğünde dayak yemez! Yedirmezsiniz, engellersiniz! Bütün bunlar “dünya kulübü oldum” demekle, resim çektirmekle, imza törenleriyle dünya kulübü olunmaz.

Bir gün gelir, kamu vicdanı size çok kötü cevap verir. O yüzden, kendi özeleştirimizi yapma zamanımız geldi. Kongre divan başkanlarının, herkese eşit mesafede, kulübünü koruyan ilkeler çerçevesinde işini yapması lazım. Yönetimin istediği maddeleri el altından geçirmekle olmaz. Beşiktaş bunları yaşadı…

Kiraların kırdırılmasıyla ilgili bir madde vardı; divan başkanı ve oradaki heyet yoluyla, o madde oylama yapılmadan, oylamayı farklı bir şekilde yorumlayarak geçirildi…

Divan başkanları ve heyetleri, yönetimin kölesi olamaz, yönetimin istediğin, yapamaz, birinin adamı olamaz! Sadece camianın adamı olur. Burada alınacak en önemli mesaj “bu kulüpler kimsenin malı değildir” mesajıdır” ifadelerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ’TA DERNEKLER SORUNU VAR”
BJK TV’de Beşiktaş mali genel kurulunda başkanın konuşmalarının verildiğini, muhalefetin konuşmaları verilmediğinin altını çizen Arat, “Şeffaf olacaksınız, herkes size ulaşabilecek, sizi dinleyebilecek. Kendi ekipleriniz netice alsın diye, kongrelere otobüslerle dernekleri getirmeyeceksiniz!

Beşiktaş’da dernekler problemi vardır, dernekler de yavaş yavaş kişilerin tekeline girmeye başlamıştır. Tek bir Beşiktaş var, kimse kimsenin adamı olmayacak! Herkes kendi özgür iradesini kullanacak, sorgulayacak” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ GENEL KURULU, CEBİNİZDEN ÜYE YAPTIKLARINIZDAN OLUŞMAYACAK!”
Beşiktaş’ın uçuruma gittiğini belirten Hasan Arat, “Borçlanmaya bakın, yapılanlara bakın… Hala bilmem nerede bilmem kimlerle transfer görüşmeleri yapıyorlar. Nerede benim Türk oyuncularım? Sadece sıkıştığınız zaman, kamuoyunun gözünü boyamak için ortaya çıkartmayacaksınız o gençleri.

O gençler, Beşiktaş’ın temel direği olacak. “Bütün dünya beni tanıyor” deyip, Beşiktaş voleybol takımını küme düşürmeyeceksiniz. Kongre üyeleri kulübün kendi üyeleri olacak, sizin cebinizden üye yaptığınız eşiniz dostunuz olmayacak, bu kulübü sevenler olacak, zor durumda sahip çıkanlardan olacak… Bu işleri bundan sonra ancak genç arkadaşlar sorgulayabilir” dedi.

“ÜYE TEMİZLİĞİ YAPILMADIKÇA BU İŞLER DÜZELMEZ”
Üye temizliği yapılmadığı müddetçe, Beşiktaş’ın kendi kimliğine kavuşamayacağını iddia eden Arat, “Beşiktaş’ta üyelere bir anket yapılsa ne kadar yabancı madde olduğu görülür. Benim girdiğim seçimlerdeki sahte üyeliklerden cesaret alındı ve bugün hala bunların sıkıntısını yaşıyoruz.

O günkü cumhurbaşkanımız Ahmet Nejdet Sezer adına, kartı kullanılarak oy atıldı! Bunların hepsi tespit edildi ama müeyyide uygulanmadı. Ama dönüp bakıyoruz; bir tüzük maddesinin işletilmesi çerçevesinde, diğer bir kulübümüzde başkan ve yönetim düşebiliyor. O zaman bizim hukukçularımız, büyüklerimiz, gençlerimiz, camiayı sorgulayacak. Başkana mutlak teslimiyet diye bir şey yok” şeklinde konuştu.

HASAN ARAT “BEN HAKKIMI KULLANDIM”

Hasan Arat, “Şimdi diyecekler ki; “o zaman niye aday olmuyor sunuz?” Ben bu hakkımı kullandım. Ben bu camiaya emek vermiş bir kişi olarak, olan biteni takip eder, düşüncelerimi söylerim, benden sonra gelecek nesilleri aydınlatırım. Nasıl ki Galatasaray’daki bazı büyükler uyarılar yaptı, yönetim dinlemedi o uyarıları; netice ne oldu gördünüz!

Hasan Arat’dan Serdal Adalı’ya destek yok !

Ben de o yaşlarda olmamama rağmen, kendi uyarılarımı yapmaya devam edeceğim. Belki genç arkadaşlarıma fikirlerimle faydam olabilir. Belki bu fikirlerim. hukukçu büyüklerimizin tekrar bazı konuları düşünmeleri neticesinde, onlara çalışma fırsatı yaratır. O yüzden ben düşüncelerimi söylemeye devam edeceğim… Beni bu camia içerisinde susturamazlar” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ’TA GAZ BİRİKMESİ VAR”
“Mali kongreye gidip, federasyona bağırıp, Fenerbahçe’ye bağırıp gündem değiştirip asıl konuyu konuşturmazsanız bu gelip bir yerde patlar” diyen Arat, “Benim mali genel kurulumu benim televizyonum vermiyorsa, burada şeffaflıktan bahsedemezsiniz. Bu canlı yayınlar kimin ne olduğunu gösteren, hürriyetin, demokrasinin ne olduğunu gösteren ispatlardır.

Usülsüzlükleri görürsünüz, böylelikle insanların etrafını saramaz, sahte kartlarla salona giremez, insanların üzerinde baskı yapamaz… Beşiktaş bu tabloyu özlüyor ve er ya da geç kavuşacaktır. 400-500 milyon dolar borçlara geleceksin, onunla ilgili hesap vermen gerekirken “federasyon-fenerbahçe” diye insanları tahrik edeceksin, kulübü ana meselelerinden uzaklaştıracaksın… Yok öyle şey! Mali Kongrelerde herkes konuşacak! Eğer bunlar olmazsa gaz birikmesi olur, patlama nerede olur, bilinmez” dedi.

“DİVAN KURULLARINA DA KENDİ ADAMLARINI DOLDURUYORLAR”
Hasan Arat, “Bizde “divan kurullarına insanlar nasıl seçilir?” biliyor musunuz? Divan kurullarına yılda, yaklaşık sekiz on üye alınır, o on üye de grupların aday gösterdiği, grup çalışmaları yapan kişilerden seçilir. Ben bu kulübün eski ikinci başkanıyım, eski sporcusuyum, bu divan kurulu seçimlerine katılmayı reddediyorum 10 yıldan beri.

Yani Beşiktaş’ın içinde o kadar konuşulmayan çarpık şeyler var ki bugün Beşiktaş’da tanınmış çoğu kişi divan kurulu üyesi değildir. Böylelikle divan kurullarını da etkisizleştiriyorlar, oraya da kendi adamlarını doldurma yoluna gidiyorlar. Çünkü divan kurulları, 3 ayda bir resmi olarak, kamuoyuna sesinizi duyurabileceğiniz yerlerdir.

Bununla ilgili “tüzük değişikliği yapın” dedik. Bunu da gündeme getirmiyorlar, işlerine gelmiyor. Çünkü divan kurullarına kuvvetli kişiler gelirse kamuoyu onların sesine kulak verecek… Bir divan kurullarını grupların tulum oylarından seçmeyin, ayıptır! Ama hiç kimsenin işine gelmiyor, onlarla da seçim zamanı pazarlıklar yapılıyor. O pazarlıklar kulübü bu hale getirdi.” şeklinde konuştu.

“PARA VERDİM, BURASI BENİM” DERSENİZ, SATAR SAVAR ÖDERİZ, KURTULURUZ!”
Camiada çok şeylerin biriktiğini ve insanların artık bıktığının altını çizen Arat, “Ortaya kim çıksa bir şeyler söylese iki üç internet sitesi var, başlıyorlar o yolla saldırmaya…

İnternet ortaya çıktı, yiğitlik bozuldu! Herkesin çoluğu çocuğu var, çevresi var; bu hakaretleri kimse hak etmiyor. Bırakın artık, bu gençleri kullanmayın! Gençleri kullanıyorlar, dolduruyorlar, yazılar yazdırıyorlar! Ama gelinen noktada kendi yalanlarına kendileri de inanamıyorlar…

Bunlar toplumsal meseleler, burası sizin kendi malınız değildir! Hee; “ben bu kadar para verdim, gitmem” diyen varsa Beşiktaş bir gün gelir, bunun diyeti neyse de öder! Bu kaçınılmaz bir sonuçtur. Star savar, bu işten kurtulur! Bu hiiç zor bir şey değildir ve bir gün yapılacaktır. Bu şekilde diyet ödemektense özgür bir duruşa sahip olmak, Beşiktaşlı’ya daha çok yakışır” diye konuştu.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

“KONGREYE İSTERLERSE 5 BİN KİŞİ GETİRSİNLER”
Gençlerin önemine dikkat çeken Hasan Arat, “Ben gençlerimize çok güveniyorum. Gençlerimiz para biriktirip üye olacak, çalışacaklar, bu işten menfaat beklemeyecekler, kimsenin adamı olmayacaklar, yalan yanlış şey yazmayacaklar, gerçekleri görecekler ve gerçeklere göre hareket edecekler…

Beşiktaş geçmişte nasıl altyapısıyla başarılı oldu, Beşiktaş’ın kendi değişimini de gençler yapacak. Ben iki bin kişiye karşı çıkıp konuştuğumu hatırlıyorum, tek başıma. İsterlerse 5 bin kişi getirsinler, çekinmem.

Bir yönetim, mali kongreye niye adam getirir? Kendine güvenmeyen bir yönetim bunu yapar ancak. Son dönemlerdeki bütün kritik kararlar, bu şekilde çıkmıştır. Tezahüratlarla, Fenerbahçe’ye Galatasaray’a saldırmakla, bir bakarsınız alttan bir karar çıkmış!

Karara imza atanlar, ertesi gün, kulüpte işe başlamış! Bunların hepsini gördük. Genç arkadaşlar son yıllardaki skandalları iyi analiz edecek. Otobüslerle insanlar nasıl getirilmiş, oylar çocuklara nasıl kullandırılmış? Bunları görecekler” dedi.

“MURAT AKSU-YILDIRIM DEMİRÖREN KONGRELERİ…”

Hasan Arat sözlerine, “Murat Aksu–Yıldırım Demirören kongrelerinde büyük önlemler alındı! Neden? İkisi de birbirinin ne yaptığını gayet iyi biliyordu. Dolayısıyla, öyle bir önlem alındı ki oylama düzgün çıktı. Beşiktaş’ın beş kuruş parası olmadığı dönemleri hatırlıyorum, ben sporcuyken maaş alamadığımız dönemleri bilirim…

Ne oldu? Beşiktaş Kulübü kayıp mı oldu? “Ben para verdim, burası benim” diyemezsiniz! Burası, zamanında bir memur maaşıyla yüz milyonlarca dolarlık bütçelerin yönetildiği bir yerdir.

Beşiktaşlı neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok iyi bilir. Ama aramızdaki ayrık otlarını temizlememiz şartıyla! Üye yapacaksınız adamları, kongre zamanı “kalk gel” diyeceksiniz “benim dediğim gibi oy kullan” diyeceksiniz… O camia, camia olmaz o zaman” diyerek son verdi.

Sendikacılara, toplu aidatlara, engellemelere rağmen: Fikret Orman 2882 – Hürser Tekinoktay 1617

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu