GündemHaber

Gülbahar Rezidans ve Gerçekler

bina2-613x248

BEŞİKTAŞ Belediyesi İmar Komisyonu’ndan  “olur” raporu alan  “Gülbahar Rezidans” inşaatının sahibi, AK Parti İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan’ın annesi Gülbahar Erdinç!

Beşiktaş Postası, 13 Haziran 2009 tarihli haberinde şöyle demişti:
Anne Gülbahar Erdinç’in imzasını taşıyan bir dilekçeyle 14 Ağustos 2007′de 1/5000′lik planlara itiraz edildi. Yüksekliğin 12.50′den 15.50 metreye çıkartılması, binanın da 4 cepheli olarak yapılmasına izin verilmesi için imar değişikliği yapılması istendi.

Dilekçede ayrıca Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescillenen 5 tarihi ağaç ve tarihi isnat duvarlarının da var olan imar durumunu kullanmayı engellediği de belirtildi.

bina1Memecan ailesinin talebi, Beşiktaş Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu üyeleri Bülent TATAR, Yakup ŞEKER, Hasan ŞENYURT, Sebahattin ÖZTÜRK ve adı 2010 Beşiktaş Kongresi öncesinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı makamıyla anılan Metin KEÇELİ tarafından 16 Haziran 2008′de “olumlu” karşılanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sevkedildi.

Şimdi soruyoruz;
Memecan’ın itiraz dilekçesi üzerine, görüşleri istenen ilgili kurumlardan,  İstanbul 3 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, tarihi isnat duvarının, rezidans projesine uygun olarak garaj girişi yapılmasına, ancak tarihi ağaçların korunmasına karar verdi mi?

Var olan imar durumunu engellediği belirtilen 5 tarihi ağaç ve tarihi istinat duvarları yerinde duruyor mu?

Büyükşehir İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nın 15 Aralık 2008 tarihli raporunda da “Plan değişikliği kat artımı yönünden 1/5000 ölçekli nazım imar planını etkilemekle birlikte 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre nüfus ve trafik yoğunluğunu artırıcı, plan bütünlüğünü bozucu ve emsal teşkil edici niteliktedir” denildi mi?

“Ben bunları bilmiyorum. Arsa annemin ve orayı da bir müteahhit yapıyor. Müteahhit şirketin adını  bile bilmiyorum. Orayı da hiç görmedim” diyen AKP’li Nursuna Memecan, müteahhit şirketin adını hala öğrenemedi mi?

Öğrenemediyse cevabı az sonra Beşiktaş Postası’nda…

Dikkati Çekenler

Bir Yorum

  1. >Sayın memecan nasıl bilmez tarihi 5 ağacın yok olduğun yasal olmayan katların çıkıldığını emsal teşkil etmediğini müteahhit şirketi nasıl bilmiyor bal gibi biliyor serencebeyliler olarak davaların açıldığını ve herkezi rahatsız ve mağdur ettiğini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu