BJKBJK HaberleriSpor Haberleri

Levent Çifter: “Getirdiğim Üyelere Karışma Dedim, Demirören Kabul Etti!”

Beşiktaş’ta yıllarca Genel Koordinatör olarak görev yapan, kongrelerdeki etkinliği sürekli tartışma konusu olan Levent Çifter ilginç açıklamalar yaptı.

Gündem Beşiktaş Youtube kanalına konuşan Levent Çifter, yaptığı açıklamalarda kongrelerdeki etkisini inkar etmedi, 3 bin oyu olduğunu ileri sürdü!

2004’teki seçimlerde Yıldırım Demirören’e karşı Fikret Orman’ı desteklediğini belirten Levent Çifter, seçimi Demirören kazandıktan sonra yeni başkanla yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı:

“Başkan biz 15 gün önce karşı karşıyaydık. Şimdi sen bana görev verirsen beni de bozar seni de bozar. Ben dışarıdan fahri olarak UEFA organizasyonlarında görev almaya devam ederim dedim. Tamam dedi. Ama dedim karşılığında şu olur; Benim gönderdiğim üye olmak isteyen arkadaşlarım takılmasın. Ne demek abi dedi. Kenan Öner’e döndü, ‘Levent abi üyelik konularında ne istiyorsa gereğini yapın’ dedi. 2007’deki seçimlerde Demirören’in karşısına aday çıkmayınca kulüpte resmi olarak Genel Koordinatörlük yapmaya başladım. Bana imza yetkisi vermeyin, para pul işlerine bulaşmayayım, üyelik, seçimler, dernekler masası vs. işlere bakayım dedim.”

Fikret Orman döneminde birçok üyelik başvurusunun kabul edilmediği, çöpe atıldığı iddiaları hakkında Çifter şunları söyledi:

“Birinin üye olup olmaması yönetim kurulunun yetkisindedir, çalışanın değil. Ben birkaç kere üyelik mülakatlarına girdim. Biri geldi adam topu görse bomba zannedecek. Ona bile karışmadım yönetimin kararıdır.

Levent Çifter “Üyelik En Az Bin Dolar Olmalı”

Ucuz üyeliğe karşıyım. Beşiktaş’ın üyeliği Fenerbahçe’den Galatasaray’dan ucuz olmamalı. O zaman biz onlardan geriyiz demektir. Seni TFF’de, hakem camiasında, basında, sosyal medyada sallayan olmaz. Sen bin liraya onlar 20 bin liraya üye yaparsa dalga geçerler seninle.

Üyeliğin en azından bin dolar olması lazım. Ahmet Nur Çebi’ye de dedim. 10 bin lira yapalım, parası olmayan öğrenci vs. bin lira versin, 9 binini de sen ver.

Moldova’ya eğlenmeye aleme gidene bile bin tane şey istiyorlar vize için. Üye olurken ben derim ki SSK şeyini koyuver ekine. Talebeysen okuldan yazı. Bunları versinler ki boş gezenin boş kalfası olmadığını anlayalım.”

2019 seçimlerinde Ahmet Nur Çebi’den 1 milyon dolar istediği ve reddedildiği iddiası

Bir gazete de Ahmet Nur Çebi bey kovdu diye yazdı. 30 senedir tanıdığımız bir arkadaşımız var ya. Basında herkes birbirini bilir, niye yazdığını da bilirler.

Biz o seçimden bir buçuk sene önce en son bir mekanda görüştük. Yılbaşıydı. Ajandalar vardı götür bunları çocuklara dağıtırsın dedi. Ondan sonra Çebi ile bir araya hiç gelmedik. Gelelim telefon konuşmasına. İncelenebilir telefon konuşmaları. 6 ay hiç konuşmamışım. Ama seçim üstü. Kim var orada kongrede gücü olan, adamı nasıl şey yapabiliriz. Benim bu işlere prim vermeyeceğimi beni tanımayanlar bilmeli. Bu tür karalamalar ağrı kesicidir. Hastayı iyi etmez.

Seçimden sonraki ilk divan toplantısında Ahmet Bey’in, denetlemenin yüzüne sordum. Ben bir lira avans almamışım, şu kadar para vermişim.

Levent Çifter seçim kazandırabilecek kadar güçlü mü?

Seçimine ve lidere bağlı. 3 sene önce kaybettik, 20 sene önce de kaybettik. Ama 20 senede Levent Çifter çok yol aldı. Şu üç seneden sonra da yol aldı. Benim dediklerim çıkmaya başladı. Ahmet bey bana güvenir. Ama söylediğim şeylere direnemedi o. Mesela şunlara fazla yüz verme diyordum. Ahmet bey ile biz hiç kötü olmadık. Hala da kötü değiliz. Onun ekibi ile benim ekibimin yoğurt yiyişleri farklı.

Sen bir adama bindirilmiş kıtaları getiriyor, otellerde adam ayarlıyor falan filan dersen ki bu devirde partiler, sendikalar, diğer kulüpler bunlara para harcar. Bu işler böyle olur. 6 ay önceki seçimlerde TSYD’de 400 kişilik yemek organizasyonu yaptılar. Kendi cebinden yapıyorsa bu iş ayıp değil. Suç da değil. Gelen insanlar da yemeğe geldi diye oyunu değiştirecek adamlar da değil. Bana oy verecekti ona verdi, yok öyle bir şey. Gelen adamın kime oy vereceği bellidir. Genel kurul üyelerine bu kadar ucuz hakaret yapmasınlar.

Üyelik aidatları

Yok o yatırdı, bu yatırdı. Süleyman Seba zamanında kulüpte topluyorduk hepsini veriyorduk. Unutulmasın, atlanmasın diye. Vali unutuyor, kuvvet komutanı unutuyor. Keyfimizden mi yapıyoruz. Onlar tanır 20 kişiyi 50 kişiyi, Levent Çifter tanır 3 bin kişiyi. Fark bu. Ben hep savaşın ortasındaydım. İnanmış 3 bin kişi gelir. Sen bir gün onunla bir gün bununla olursan 10 kişi kalır arkanda.

Genel Kurul üyeleri bilip bilmeden her şeye inanmasınlar. Benim kulübe para verdiğimi kimse bilmez. Süleyman abiciler bilir. Bahattin Beyoğlu, Veli Öztürk, Erhan Solu, Metin Keçeli ölmedi, onlar bilir. Ama biz bunları söylemezdik ayıptır diye.

Bizim arkamızdan 3 bin kişi, bin kişi, 100 kişi hiçbir çıkarı olmadan geliyorsa… Benim arkamdan gelen paşa da var vali emeklisi, sanayici, profesörler de var. Bunlar enayi mi? Bıçkın, cezaevinde yatmış çıkmış abilerimiz de var. Onlar da Levent ne derse oraya diyor. Bunu araştırsınlar. Neden insanlar böyle diyor. Burada güvenilmek esastır.”

Levent Çifter: Usulsüzlüğümü gördünüz mü? Çebi: Yok

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu