Beşiktaş

Feyyaz Uçar: ‘Semih Ağlayarak beni aradı! Beni buradan alın dedi’

Feyyaz Uçar, Semih Kılıçsoy'un Ümit Milli Takım'a gönderilmesindeki kararın perde arkasını anlattı: 'Ağlayarak beni aradı! Beni buradan alın dedi'

Beşiktaş Yöneticisi Feyyaz Uçar, A Milli Takım’dan Ümit Milli Takım’a gönderilen Beşiktaşlı futbolcu Semih Kılıçsoy ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Semih Kılıçsoy: Hocam üç gündür buradayım. Beni buradan alır mısınız?”

Feyyaz Uçar’ın açıklamasındaki “Semih Kılıçsoy, ağlamaklı bir halde beni aradı. ‘Hocam üç gündür buradayım. Hiçbir teknik, taktik idmana alınmadım. Beni buradan alır mısınız?’ diyor. Ne kadar acı bir şey!” ifadeleri ise öne çıktı.

A Milli Takımımızın Macaristan ve Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçlarının geniş kadrosuna davet edilen ancak sonradan Ümit Milli Takım kadrosuna gönderilen Semih Kılıçsoy ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Beşiktaş Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar, Kılıçsoy’un Ümit Milli Takım’a gönderilmesinin ardından yaşananları ve olayın perde arkasını NTV Spor’a anlattı.

İşte Feyyaz Uçar’ın sözleri;

“SEMİH AĞLAMAKLI HALDE BENİ ARADI, ‘BENİ BURADAN ALIN’ DEDİ”

“Semih Kılıçsoy, ağlamaklı bir halde beni aradı. ‘Hocam üç gündür buradayım. Hiçbir teknik, taktik idmana alınmadım. Beni buradan alır mısınız?’ diyor.

Ne kadar acı bir şey! Bir yönetici için bunu duymaktan daha acı bir şey var mı? ‘Hocam çok mutsuzum, beni alabiliyorsanız alın’ dedi. ‘Oğlum, orası Milli Takım, oradan alınmak gibi bir şey olmaz, göreve devam etmelisin’ dedim.

Çok mutsuz olduğunu söyledi çocuk. Bizim derdimiz, oyuncumuza yapılan kötü tavır. Yoksa Milli Takım tamamen Beşiktaş’tan oluşsun demiyoruz. Hak eden oynasın diyoruz. Karşı tarafta değişen bir şey yok. Bu şekildeki bir tavrı Arda Güler’e ya da başka bir oyuncuya yapamazlardı.”

NationalTurk Haber

Feyyaz Uçar'ın açıklamasındaki "Semih Kılıçsoy, ağlamaklı bir halde beni aradı. 'Hocam üç gündür buradayım. Hiçbir teknik, taktik idmana alınmadım. Beni buradan alır mısınız?' diyor.

“HAKSIZLIK SADECE SEMİH’E YAPILMADI”

“Ümit Milli Takım’ın önemli bir maçı olduğu söyleniyor. Ümit Milli için yaşı tutan birkaç tane oyuncumuz daha var, o zaman onlar niye gitmedi?

Bir tek Ahmetcan Kaplan ve Semih gitti. Ben hafta sonu Ajax maçını izlemeye gittim, sahanın en iyisiydi Ahmetcan. Sadece Semih’e değil, o çocuğa yapılan da haksızlık.”

“AÇIKLAMALAR DAHA BERBAT”

“Konuştukça batıyorlar, sussunlar bari. En önemlisi bizim çocuğumuzun üzülmesi. Üzerine düşünülmemiş bile, ‘İşte onları da alt takıma yollarız, oynarlar’ şeklinde alınmış bir karar. Bunu bize daha net açıklamaları gerekirdi. Açıklamalar, yapılan şeyden daha kötü ve daha berbat.”

“İNŞALLAH KARARLARI MONTELLA ALIYORDUR”

“Biz konuyla ilgili Milli Takım görevlilerinden bazılarıyla kulüp düzeyinde görüşmeler yaptık, onlar da anlamamış zaten. Neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Tatmin edici bir cevap alamadık.

Bu kadar idman çeşiti var. Biz de Pro Lisans sahibi teknik direktörüz Semih’e göe bir idman şekli yok mu?

Montella’ya etki edebilecek bir üst akıl varsa bu daha da üzücü Türk insanı için. Orada bir teknik adam var, kararlarını inşallah o alıyordur. Herhalde Semih’i ona iyi anlatmadılar.

Selçuk Şahin var, Montella’nın yardımcısı. Bizim her maçımıza geliyordu Semih ve Mert için. Herhalde yeterince anlatamadı.”

Vincenzo Montella'dan Semih Kılıçsoy yanıtı: "Bu iyi bir karar"

Vincenzo Montella’dan Semih Kılıçsoy yanıtı: “Bu iyi bir karar”

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, Macaristan maçı öncesi açıklamasında; “Değişiklikler fazladan yapılmadı. Fazladan futbolcu çağırdım. Onları Ümit Milli Takım’a gönderme kararımızın iyi karşılanması gerekiyor.” dedi.

VINCENZO MONTELLA’DAN SEMİH KILIÇSOY YANITI

A Milli Takım teknik direktörü sözlerinin devamında Semih Kılıçsoy’un kadrodan çıkarılması hakkında; “Değişiklikler fazladan yapılmadı. Fazladan futbolcu çağırdım çünkü onların durumunu görmek istedim. Onları Ümit Milli Takım’a gönderme kararımızın iyi karşılanması gerekiyor. Burada daha az fırsat bulacaklarına orada daha fazla fırsat bulacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Montella açıklamasında; “Yanılmıyorsam Avrupa Şampiyonası’nda 5 İtalyan hoca olacak, Macaristan’ın da İtalyan bir teknik adama sahip olması benim için de bir antrenman olacak. Bizim hedefimiz gösterdiğimiz duruşla ülkemizdeki herkesi mutlu etmek.” dedi.

Semih Kılıçsoy ve Ahmetcan Kaplan, TFF’nin açıkladığı kararla Ümit Milli Takım kadrosuna gönderildi.

HASAN ARAT: SEMİH KILIÇSOY DESTEĞİMİZ SENİNLE

Kulüp, konuyla ilgili olarak açıklama yayınlarken birçok yönetici de hem basın mensuplarına konuştu hem de sosyal medya hesaplarından bu kararı alanları adeta bombardımana tuttu!

Siyah-Beyazlı kulübün Başkanı Hasan Arat da karar açıklanır açıklanmaz Semih Kılıçsoy’la görüşüp, “Bu camia seninle gurur duyuyor. Gözlerinden öperim, çalışmalarına devam et, sonuna kadar desteğimiz seninle” ifadelerini kullandı.

Montella’nın Semih Kılıçsoy kararına tepkiler büyüyor

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu