BeşiktaşEkonomi HaberleriHasan AratSpor Haberleri

Hasan Arat’ın borsadaki şirketi Arat Tekstil’in hisseleri dün seçimi kaybetmesiyle birlikte inişe geçti.

Beşiktaş Spor Kulübü’nün başkanlığı için yaklaşık 1 aydır mücadele eden tekstilci işadamı Hasan Arat ile işadamı Serdar Bilgili’nin borsada işlem gören şirketlerinin değerleri seçim sonuçlarından sonra değişti.

İşadamı Hasan Arat’ın borsadaki şirketi olan Arat Tekstil’in hisseleri Beşiktaş’ın başkanlığı için yapılan seçim tartışmalarının sürdüğü bir ay içinde sürekli değer kazandı.

Hasan Arat’ın seçimi kaybetmesiyle birlikte şirketi borsada inişe geçti.

Koç Holding, Sabancı Holding ve eski Başkan Süleyman Seba’nın desteği ile kazanmasına kesin gözüyle bakılan işadamı Hasan Arat’ın borsadaki şirketi Arat Tekstil’in hisseleri dün seçimi kaybetmesiyle birlikte inişe geçti.

Hasan Arat Tekstil hisseleri 1 Mart tarihinde 3.350 liradan işlem görüyordu. Bir ayda 4.400 liraya kadar çıkan Arat Tekstil hisseleri dünkü seanslarda inişe geçerek 4.400 liradan 3.700 liraya indi.

Serdar Bilgili’nin şirketi çıkışta

Kazanacağına ihtimal verilmeyen ve Süleyman Seba’dan sonra sürpriz biçimde Beşiktaş’a başkan seçilen işadamı Serdar Bilgili’nin borsadaki şirketi olan Arsan Tekstil hisseleri ise 1 Mart’ta 17.500 liradan işlem görüyordu.

Serdar Bilgili’nin Arsan Tekstil’i ise seçimi kazanamayacağı düşüncesiyle borsada bir ay içinde 16 bin 500 liraya kadar indi. Arsan Tekstil hisseleri Bilgili’nin seçimi kazanmasıyla birlikte dün çıkışa geçti. Bilgili’nin sahibi olduğu Arsan Tekstil hisseleri dünkü seanslarda 16 bin 500 liradan 18 bin liraya yükseldi.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu